bolne grudi

rafaello

Tjedan dana prije svake menstruacije pocnu me bolit grudi i znam da je to od pms-a. No mene one bole na dodir i za vrijeme menstruacije a ponekad i jos par dana nakon. Je li to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

malisha

postovani, 13. 12 sam dobila menstruaciju koja je kasnila vise od dva meseca poslednja bila 25.09...grudi otekle, bolele trajala je uobicajeno pet/sest dana...i po dobijanju vec pocele da rasticu i manje bole, mendjutim i kad se zavrsila menstracija mene i dalje bole pomalo, ponekad bi dobila i bez simptoma bolnih gruddi...odnose imam sa kondomom, ponekad se desi da na pocetku bude samo malo bez i onda stavimo ..ali nikad sa ponavljanjem odnosa...moze li biti razlog jos uvek postojanja ovog bola( koji nije tako jak kao sto je bilo pred menstraciju, ali je i dalje prisutan kad ih zgnjecim) to sto je menstraucija toliko kasnila? hvala

@Nov@

Postovanje.
Imam problem koji mi se inace ne desava. Naime 26.12. sam normalno dobila menstruaciju 3
28. Dan , koja je bila kao i svaka prethodna,obilna prvih dva tri dana pa nakon toga naravno sve manje, grudi su mi uvijek bolne i napete prije menstruacije i tokom menstruacije to prode no nakon ove menstruacije i dalje me bole ,nisu napete jako ali osjetim malu bol kad ih palpiram ,imam spolne odnose sa deckom uvijek sa zastitom (prezervativ ) . Jako sam zabrinuta da li je moguce da je to znak trudnoce ,nije mi se nikad prije to desavalo sad
Bila bih zahvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malisha javite se na forum o dojci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

@nova, ne radi se o trudnoći. Riječ je o hormonski aktivnom žlijezdanom tkivu dojke. Sugeriram da se javite na forum o dojci.

Gabi95

Postovani, grudi me bole vec par dana, menstruaciju sam trebala dobiti 31.12., no nisam. Imala sam odnos 22.12., ali ovulacija je bila 17., znaci nisam bila u plodnim danima. Nemam nikakvih drugih simptoma trudnoce, ali nisam sigurna, da li je moguce da me grudi bole ako sam trudna, tj. da li je moguce da sam uopce i trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam kasni menstruacija napravite test. Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo o trudnoći.