Bolne grudi i bradavice

morigan

Poštovani doktore!
Imala sam normalnu menstruaciju 25. kolovoza. Jučer i danas (4.i 5.rujna) sam primijetila bol u grudima a posebice u bradavicama. Čitala sam također kako su bolne bradavice i grudi prvi simptom trudnoće. Napominjem kako inače imam bolne grudi za vrijeme PMS, ali nikada za vrijeme ov ulacije. Je li moguće da je u pitanju trudnoća, iako sam imala menstruaciju ili su bolovi također simptomi ovulacije? Ili je u pitanju nekakvo "divljanje" hormona? Imam 41. godinu.
Puno hvala.

morigan

Oprostite, doktore, još bih se samo nadovezala da su menstruacije redovite svaki 26-28 dana. I da su uvijek iste duljine i istog intenziteta. Također bi napomenula kako nikada nisam rodila.
Puno hvala na odgovoru.

eliza.b

Poštovani doktore...zadnji odnos s svršavanjem unutar imala sam 24.07,dan prije menstruacije,menstruacija mi je bila normalna nisam primjećivala neku razliku...nakon čega sam imala još par odnosa bez zaštite,menstruacija mi je počela 26.08 trajala je jako kratko dan-dva nakon čega se sve ostale dane vukao smeđi iscjedak,,,bolovi u grudima kao u pms-u nisu prestali nakon menstruacije,bolovi kao kod upale mokracnih kanala takodjer osjecam,nadutost u stomaku osjecam ali to mi se cesto desava jer pretezno jedem suhu hranu,i u zadnjem odnosu koji se desio 05.09 osjetila sam bol...na sta da sumnjam..unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morigan dakako da se ne radi o trudnoći. Simptomi koji navodite su nespecifični.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Eliza, možda upala u ginekološkom ili mokraćnom sustavu, cista, endometrioza itd.

morigan

Poštovani doktore!
Opet ja s istim problemom. Možda je ovo pitanje za neki drugi forum, ali se opet obraćam vama, jer ste vrlo stručni, profesionalni,, ljubazni i prijemčivi. Naime, stalno me bole te dojke i bradavice. te su mi bradavice vrlo ispupčene. Jučer sam čak i napravila test za trudnoću koji je negativan, pa sam sad malo zabrinuta zašto to mene toliko boli. I da, imam nekakve smećkaste ispupčene prištiće unutar vanjskog kruga aureloe. Menstruaciju trebam dobiti 19.9. (inače su menstruacije redovite i normalne.) Možda sada već polako dramatiziram i paranoiram, ali ovakvu bol dojki i bradavica još nisam iskusila, a imam 41 godinu.
Hvala vam puno na odgovoru i strpljenju. I oprostite na davežu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da je bol uzrokovana gestagenim djelovanjem. Svakako pratite dalje. Savjetujem samopregled dojki i aksila.
Bol bi trebala nestati nakon što dobijete iduću menstruaciju.

sara250

poštovani, imam 21 godinu i pijem kontracepcijske pilule logest već godinu i po. zadnji spolni odnos imala sam 5.10. tj 1 dan prije menstruacije, pilule pijem redovito u isto vrijeme svaki dan i oprezna sam što se tiče njih sa kombinacijom drugih lijekova. menstruacija mi je bila malo kraca, cca 4 dana, ali kažu da je to tor normalno kad se piju pilule. ugl zadnjih tjedan dana jako me bole grudi ali i bradavice i to podosta, bas su nekako kao "napete" i bolne, probala sam drugačije grudnjake nositi misleći da su oni krivi međutim mene one i dalje bole.
zanima me vaše mišljenje u čemu bi mogla biti stvar? tokom 7 dana pauze sam zaštićena s obzirom na to da pijem pilule, tako da je trudnoća isključena?

unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odraz je djelovanja hormonske kontracepcije na žlijezdano tkivo dojke.
To je normalno i kako ćete dalje uzimati sve manje će biti izražena mastodinija.

zeljkich0409

Poštovani doktore,

Prije 4 dana su me počele boljeti bradavice i napete su. Dodirnut ih ne smijem nimalo. Do sada me nikad nisu boljele. U 12 danu sam ciklusa. Pijem vec godinama hormonske tablete Duphaston. Mozete li mi reci koji bi bio uzrok boli?!?

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od uzimanja gestagena.

sanny555

Postovani,imam jedno pitanje vezano za bol u bradavicama. Danas mi je sedamnaesti dan ciklusa i vec 4-5dana me bole bradavice...a nisu nikad do sad. Vec tri meseca imamo nezasticene odnose,ne pijem nista od lekova,imala sam strasnu vrtoglavicu pre dva dana i povisenu temperaturu treci dan. Ciklus mi je uglavnom uredan...na 26 dana. I mene zanima da li postoji mogucnost da je trudnoca i ako jeste,kad nije rano da se uradi test? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste imali rizične odnose ovaj mjesec test napravite tek ako vam bude kasnila menstruacija.

sanny555

Doktore,ja sam bila nestrpljiva i uradila sam beta hcg 19.dana ciklusa i rezultat je bio 12.1,a posle 2 dana ,tj.juce,54 i kucni test takodje pozitivan sa jednom svetlom crticom. Da li je to trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da radi se o trudnoći i urednom porastu beta hcga.

Nikolina1210

Pozdrav! zadnju menstruaciju sam imala 27.8.2014. trajanje 8 dana, devetog dana ciklusa je prestalo. naime, radimo na bebi i imali smo odnose 7.9. te 10.9. ovulacija je bila 9.9. , već zadnja dva dana osjecam da me bradavice bole, užasno, uopće ih nemogu taknuti, jučer sam imala neki blagi osjećaj mučnine, više odbojnosti prema hrani, te mi je trbuh napet, i tvrd užasno i više kao da je napuhnut. stolica mi je još uvijek normalna, kao i uvijek.. dal je moguća trudnoća? trebala bi dobiti menstruaciju 23.9. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Ako 23.9 izostane menstruacija, napravite test.
Smetnje koje imate su nesprecifične i nisu karakterizirane za trudnoću pogotovo ne tako rano.

malisha

postovani, bolele su me grudi nekoliko dana pred dobijanje menstruacije 11. 04, i imala sam kratak odnos nezasticen, dan pre menstruacije, nije doslo do svrsavanja uopste, i menstruacija je bila cini mi se uobicajena, pracena bolom u stomaku, dan pre dobijanja i taj dan tokom dobijanja, popila sam tabletu protiv bolova, i ona je trajala 6/7 dana, kao i obicno, medjutim mene su grudi i dalje boluckale i taj bol je sad i jaci cini mi se, znaci nije prestajao...onako sa strana narocito... sadse plasim na nije kojim slucajem ta lazna menstruacija? inace mi nisu bas redovne, prethodna je bila 21.01,a prethodna 13.12, 25.09.........druge simptome neke nemam...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sumnjate da je lažna, napravite test. S obzirom na neredovite cikluse sugeriram da se javite na pregled, UZ i da se sa liječnikom dogovorite za terapiju.

malisha

ma u sustini ne sumnjam da je lazna jer je imala i predmenstrualne simptome skoro nedelju dana pre, i bol u stomaku, i osecaj da cu dobiti i sve, i prvi dan menstruacije je bio bolan kao i uvek, i teklo je...trajala uobicajeno sest dana... decko nije svrsio uopste taj dan pre menstruacije kad smo imali taj kratki kontakt( posto nismo imali kondom rekao je bolje da prekinemo) znaci nije mogla ni predejakulaciona da bude, jer nije opetovan odnos... ali posto sam panicar i nemam objasnjenje za bolne i napete grudi, to je jedino sto mogu da povezem... a sto se menstruacije tice, pomenula sam ginekologu, rekao je da je moguce zbog toga sto sam mrsava(24godine, 45kg, 168visina)
tako da mene u sutini najvise zanima iz kog sve razloga mogu da nastave da bole grudi ovako i posle menstruacije?( da napomenem nemam neke velike grudi i redovno se samopregledam)
jer na bilo komforumu na internetu bolne, i blago natecene grudi su privi simptom trudnoce. ako mi jos na to mozete odgovoriti, hvala happy