bolni jajnici

ari56

Poštovani,
oprostite što otvaram novu temu ali nisam uspijela naći jednu koja se bazira samo na tome. Naime, moj problem je ovakav: zadnju menstruaciju imala sam od 11.02. do 15.02. koja je kasnila 10 dana. Prije nje jedva i da sam osjećala simptome PMS-a koji su kod mene uvijek prisutni. Jajnici su me počeli boljeti pri kraju mjesečnice i od tad nisu prestali (znači već deset dana, a mjesečnicu nemam). Stalno osjećam nekakvo zatezanje i bol kao da cu dobiti menstruaciju a trebala bih tek za otprilike 17-18 dana tako da bol ne može biti vezana uz to.. Imala sam nezaštićene odnose 3 puta tijekom menstruacije s tim da je partner zavrsio vani i to skoro minutu prije., poslije toga ne. Zanima me što bi moglo biti razlog tomu posto mi je to prvi put da je tako? Je li moguće da imam ciste na jajnicima ili neki drugi, ozbiljniji problem? Je li možda čak i trudnoća u pitanju? Hvala Vam puno na pomoći!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

N vjerujem u trudnoću prema opisanom. Prije cista ili vjerovatnija upala jajnika.

ari56

Poštovani,
Nadovezujem se na prošlu poruku. Jajnici mr nisu prestali boljeti otkada sam vam to napisala. Menstruaciju sam trebala dobiti 13.03. i tek danas(16.) sam osjećala jaču bol,kao kada trebam dobiti isti dan. Prije pola sata sam na dnevnom ulošku primijetila tamnosmedu krv,i to dosta, bez nekog mirisa. Kada sam se obrisala poslije bilo je roskasto.. Da napomenem da to nije moja tipična menstruacija, prvi dan mi uvijek bude obilan i krv bude crvena. Je li moguće da je to implantacijsko krvarenje? Nemam tipicne simptome trudnoće već obične simptome PMS-a. Je li.moguće da je M takva zato što najvjerojatnije imam upalu jajnika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam na što sumnjam.

srce1301

Molim pomoć.prijateljica mi se žalila da je posljednjih 4-5 puta nakon odnosa toliko bole jajnici da plaće od bolova i bolovi ne prestaju po vise sati.imala je cistu prosle godine zbog koje je bila u bolnici ali je pukla sama.dal je moguce da je ima opet pa odtud bolovi ili sto mislite da je uzrok? Tjekom odnosa je nista ne boli.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali jajnika.

wandjina

Poštovani,
1) može li jajnik boljeti cijelo vrijeme ciklusa bez obzira na ovulaciju? U ovom slučaju radi se o desnom jajniku. Bol je oštra, probadajuća na dodir i prilikom vježbanja i aktiviranja trbušnih mišića.
2) može li se prstima napipati jajnik pri ležećem položaju preko trbušne stjenke (lijevi jajnik).
Na nedavnom ultrazvučnom pregledu dijagnozirana mi je adenomioza, dok su jajnici u redu.
Nakon dvije ture antibiotika na kontrolnom brisu nije mi izolirana ureaplasma.
S obzirom na gore navedene činjenice, jel problem u jajnicima ili su u pitanju crijeva / trbušni mišići.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

1.može
2.može
Ne znam u čemu je problem kod vas. Ako je ureaplasma izliječena onda se ne radi o upali i bol vjerovatno nije ginekološka.
Napravite ca 125, crp, DKS, i urinokulturu.

wandjina

Poštovani,
ovo su neki od nalaza koje sam mogla obaviti u našem malom laboratoriju (CA125 moram u Zagrebu).
urin i urinokultura su u redu
CRP 0,1 (ref vrijednosti u našem labu 0 do 5 mg/L)
leukociti 4,22 (ref vr 3,4 do 9,7 x 10na9/L)
eritrociti 4,34 (3,86 do 5,08 x 10na12/L)
hemoglobin 99 (11 do 157)
hematokrit 0,327 (0,356 do 0,47)
MCV 75,3 (83 do 97,2)
MCH 22,8 (27,4 do 33,9)
MCHC 303 (320 do 345)
RDW 15,5 ( 9 do 15)
trombociti 338 (158 do 424)
MVP 7,0 (6,8 do 10,4)

željezo 3,6 (8 do 30)
UIBC 51,5 (26 do 59)
TIBC 55 (49 do 75)
feritin 7,6 (10 do 120)
Pijem heferol zbog manjka željeza, a zabrinjava me i to što sam počela lagano krvariti već 12 dan ciklusa (svjetlo crvena boja, najviše ujutro nakon jutarnjeg brisanja toalet papirom, danas je to već treći dan). Uz to osjećam i napetost u grudima. Nije li to malo prerano za eventualno ovulacijsko krvarenje? (do sada je takvo slabo krvarenje počimalo 10ak dana prije menstruacije).
Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru,
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite još ca 125, Moglo bi se raditi o endometriozi.