Bolovi u doljnjem dijelu trbuha

Ljubička

Menstruacija mi kasnila tjedan dana.Nakon toga se pojavila samo tri dana sa laganim smeđim iscjetkom.Imam bolove u doljnjem dijelu trbuha i leđa kao i prsa na opip.Zanima me jeli moguće da sam ostala trudna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanim simptomima, trudnoća je moguća.

Rambolina_7

Poštovani
Zadnja 4 dana osjetim peckanje i pritisak u doljnjem dijelu trbuha. Zadnje dvije menstruacije dosle su na vrijeme no ova kasni pet dana iako se prije znalo dogodit da kasni i duze. Kod mokrenja je sve normalno bez boli i peckanja osim sto je ucestalije. Test za trudnocu sam napravila no negativan je. Zanima me trebam li se bojati da je neka bakterija ili je nesto drugo mozda u pitanju. Unaprijed hvala na odgovoru!

Feniks92

Postovani,

26.1 bila sam na 4d uzc cervix 45mm i T oblika, s vanjske strane i dalje uloziva za vrh prsta i nema pomaka za sada Hvala Bogu, normalan nalaz, posteljica sprijeda,beba zna biti poprecno ili na zadak.
1. Sada sam u 23 tjednu Moje pitanje da li to njezino okretanje moze biti uzrok raznoraznih bolova,ni sama vise ne znam sto sve nije pa oko anusa, pa pelvis i sl znaci na sve strane,doktorica kaze da je normalno na prosloj kontroli,sada unazad tjedan dana znam imat kapljice po gacicama da li je moguce da me bebica stalno pritisce na mjehur pa se to dogadja bojim se da nije plodova voda, kako znati, zna recimo biti kad se malo vise krecem ustanem,ili ustanem sa wc-a, probala sam onu Kegelovu vjezbu kada idem mokriti i zaustavi nista ne curi samo. Ovaj tjedan idem svakak na kontrolu ali da cujem Vase misljenje.Pijem duphastone i normabel 2mg po potrebi.
Prva trudnoca je bila uredna porod induciran tj trudovi.
2. Takodjer imala sam dosta jaki grc u donjem dijelu trbuha nakon lezanja me i normabela me popustilo.

Hvala Vam lijepa na odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Rambolina, učinite urinokluturu, a ukoliko bi se simptomi pojačavali i cervikalne briseve.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Feniks, ono što navodite normalno je u trudnoći. Osjećate pokrete i udarce djeteta. Eventulno curenje plodove vode se osjeti kao da Vas netko polije toplom vodom.

Mspolj131

Poštovani imam 26 god, posljednju menstruaciju dobila sam 2.2.2018. A na pregledu sam bila 9.2 doktor mi rekao da imam pojacan iscjedak pa mi napravio papa test i pripisao klotrimazol tablete za rodnicu. Nakon prve tablete sljedeci dan osjetila sam bolove u donjem djelu trbuha, mislila sam da je od trcanja no pojavio mi se i rozi iscjedak, dan nakon toga bilo je sve uredu no nakon što sam uzela zadnju tabletu sljedeci dan i ponovo nakon trcanja ponovo sam osjetila jacu bol uz to i blago krvav iscjedak. Prije 3 godine mi je dijagnosticiran mali endometrij. U zadnje vrijeme primjetila sam i bolove također u donjem djelu nakon odnosa. Molim vas da mi kazete moguci razlog zasto je došlo do toga i dal da odem ponovo na pregled. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je na zadnjem pregledu bilo sve u redu, osim pojačanog iscjetka, nema potrebe za novim pregledom. Krvavi iscjedak je vjerojatno posljedica disfunkcionalnog krvarenja (blaga hormonska neravnoteža), nije opasan, niti zahtjeva terapiju. Obzirom na bolove u donjem dijelu trbuha, savjetujem da učinite analizu urina i urinokulturu.

ivs123

Postovani, posljedna menstruacija bila je 23.01., a posljedni zasticeni spolni odnos 11.02., menstruaciju bi trebala dobiti 22.02., a sada osjecam bolove u donjem dijelu trbuha i nadutost te pojacani rastezljiv iscjedak, mozete li mi reci je li to uobicajeno prije menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su uobičajeni simptomi pms-a.