BOLOVI U DONJEM DIJELU TRBUHA

Zara_30

Postovani, zadnja menstruacija je bila 11.05. , ciklusi su 30 dana.
Odnos sam imala 26.05. , bez zastite, ali bez ejakulacije u meni.(znam da to nije neka sigurnost)
Vec tri dana osjecam lagane bolove u donjem djelu trbuha,slicne onima pred menstruaciju,koji me lagano brinu
jer iste sam znala imati i za vrijeme ovulacije , ali nikada da traju ovoliko dugo (uostalom ovulacija je prosla odavno), znaci
osjecam lagane bolove u donjem dijelu trbuha, koji se protezu na donji dio leđa? i to ne prestaje, 24sata u danu...
citala sam da bi to mogao biti prvi od znakova trudnoce? znam da vam je tesko odgovoriti , na ovaj nacin, ali...samo sa DA ili NE, ako moze..
u slucaju da sam zatrudnila 26.5, da li je moguce da bi vec danas ,tj. vec od prije dva dana imala ovakve simptome, bolove u donjem dijelu trbuha,
koji se protezu na donji dio leđa?lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, simptomi rane trudnoće su vrlo različiti i nespecifični. Svakako ovi mogu ukazivati na ranu trudnoću. Pričekajte još koji dan da vidite oće li uslijediti menstruacija.

malabuhaxD

Poštovani !
Imala sam menstruaciju 18.05. (prvi dan), imam redoviti spolni odnos bez zastite, vec vise od tj dana osjecam slabost i bolove u donjem dijelu trbuha. Dobila sam menstruaciju 16.06....i bila je jako oskudna...svjetlije boje nego inace...danas je 18.06..vise ne krvarim ni nista,ali me i dalje boli u donjem djelu trbuha...postoji li mogucnost da sam trudna !?! happy))

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za svaki slučaj premda smatram da se ne radi o trudnoći.

x_kikica_x

Poštovani,

molim vas za pomoć jer sam zabrinuta. naime, trudna sam 8 tjedana i povremeno osjećam bolove (nekakav pritisak) u donjem djelu trbuha, odnosno gdje se maternica nalazi. da li je to normalo?

unaprijed zahvaljajem na odogovoru.

Lijep pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće da je normalno. Potrebna je obrada ako ju niste do sada napravili: cb, urinokultura,crp, dks.

Olga00

Poštovani!
Zadnjih dana osjećam se izrazito loše. Sve je počelo prije 8 dana kad sam počela osjećati tupu bol u trbuhu bez drugih izrazitih simptoma osim iscjetka kojeg imam već odavno. Svaki dan bih dobivala nove simptome poput boli u donjem dijelu leđa dok sjedim te boli lijevog jajnika na dodir ( tu bol sam osjećala možda već i godinu dana na dodir, imam 18 godina i nisam još bila kod ginekologa,ali me je moja doktorica uputila na ultrazvuk). Mislite li da se može raditi o tumoru jajnika,cistama ili upali? Da napomenem, muči me i stalna prehlada koja ne prestaje tokom cijele godine popraćena kihanjem i po 5,6 puta. Može li to imati utjecaja na bol? Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda cista ili upala po opisanom. Svakako savjetujem pregled i uzv.

Mila24

Postovani,
Prilikom odnosa osjecam bolove u donjem dijelu stomaka, pogotovu sa lijeve strane u podrucju ledja. Menstruacija mi je uglavnom redovna, ali takodjer nekad zna da kasni po 15 dana. Da li bis e trebala javiti ginekologu u ordinaciju zbog bolova, jer se cesce javljaju, gotovo da zbog njih ne mogu iamti normalan odnos. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako se morate javiti na pregled. Moglo bi se raditi o cisti, upali jajnika, endometriozi, upali u mokraćnom sustavu itd.

amli

Postovani,
Menstruacija mi kasni vec 18 dana, a osjetim tupu bol u donjem dijelu stomaka posebno sa lijeve strane koja traje oko 5 min i javlja se cesto. Nalaze krvi i urina radila sam 27.11 i 07.12. Oba nalaza su pokazala da imam bijelo pranje.Takodje imam iscjedak bijele boje. Uzela sam ginomix caj za ginekoloske probleme. Zbog cega se javlja ta bol? Ima li razloga za zabrinutost? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

A da napravite test na trudnoću te da se javite na pregled?

amli

Napravila sam test, nakon 5 min pokazale su se jedna tamna linija i druga koja je bila skroz svijetla te se jedva vidjela,nakon 30 min pogledala sam ponovo i bile su 2 linije skoro iste boje, Zbog toga me brine ova bol ponekad je nepodnosljiva te me ujutru cak i probudi.. Ginekologu idem sljedece sedmice

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ako imate bolove u donjem trbuhu svakako se ranije javite na pregled.

Osmjeh

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 13.11. i ovaj mjesec kasni. Naravno napravila sam test na trudnoću i nakon 5 min pogledala sam rezultat vidjela se jedna tamna linija i druga skroz svijetla skoro nevidljiva, a nakon 30 min kad sam pogledala bile su dvije linije koje su bile iste boje. Nemam nikakve simptome trudnoće.
Već sedmicama imam jaku bol u donjem dijelu stomaka, posebno sa lijeve strane i isjedak bijel i gust,ujutru je rijedak. Bol me nekad zna i probuditi te sam počela koristiti Ginomix čaj.
Postoji li mogućnost da sam trudna ili je nešto drugo u pitanju? Kod ginekologa sam naručena tek za 2 sedmice, pa vas molim što precizniji odgovor, ukoliko sumljate na trudnoću da prestanem koristiti Ginomix čaj.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako. Možda upala, cista, pcos, i slično.
Odavde ne mogu znati. Čaj možete uzimati.

bijeli_ljiljan

Poštovani dr. Šekoranja!
Imam jedan upit, pošto sam zabrinuta, a trenutno nisam u mjesto prebivališta da bih mogla otići do svog ginekologa.
Naime, imam 21 godinu, u vezi dugogodišnjoj sam vezi s dečkom s kojim imam redovite spolne odnose. Uvijek je sve bilo u redu, ali sam tijekom jednog spolnog odnosa osjetila oštru bol dublje u rodnici. Nakon odnosa je ta bol prestala, ali je pojavila tupa, blaga bol u donjem dijelu abdomena, slična onoj koju osjeća prije menstruacije. (sljedeća menstruacija bi trebala biti 25.2.) Što mislite što bi mogao biti uzrok ovome? Svome ginekologu se ne mogu javiti narednih nekoliko tjedana pa bih bila zahvalna ako biste znali bar otprilike nešto pobliže reći.

Zahvaljujem, srdačan pozdrav!

bijeli_ljiljan

isprike, dr. Šakoronja* zbog silnog stresa sam Vam i prezime krivo pročitala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Možda cista, upala, prsnuće ciste ili slično.

Sade Saari

Poštovanje!

Ja sam trenutno zbunjena laganim, tupim bolovima, u križima i lagano prema donjem trbuhu, najviše to osjetim dok sjedim. Ne osjetim baš jajnike, ali lagano me ta bol podsjeća na onu par dana prije menstruacije. Pisala sam već u temi Yaz, u prethodnom blisteru sam zaboravila popiti 5.pilulu i u narednom tjednu nisam imala dodatne zaštite, ali je bio prekinuti odnos, na što ste mi reki da se ne trebam brinuti. Menstruacija mi je došla prošli ponedjeljak, trajala je dan kraće i bila je malo obilnija, ali mi je sve izgledalo u redu. Sada, tjedan dana nakon te menstruacije imam taj neki tupavi osjećaj, baš to u križima i lagano u trbuhu i ne znam što bi uopće moglo biti. Zabrinulo me što sam jučer imala lagani proljev, ali inače znam imati problem s probavom, a s druge strane sam već imala blažih upala i sjećam se da me slično, ali puno manje boljelo tada. Moje pitanje je trebam li se brinuti zbog trudnoće? Posjetit ću ginekologa, ali moram pričekati još neko vrijeme, zbog Papa testa, a nisam pametna u tom smislu da ne znam trebam li što još napraviti...?

Nadam se da nisam previše zakomplicirala i hvala!