Bolovi u ranoj trudnoci

tincha246

Pozdrav!!
Imam grozne bolove u donjem djelu leda lijevom kuku,lijevoj zdjelici koji prilaze u cijelu nogu...zadnji ciklus sam imala 17.12 obicno iduci dobivam nakon 24 dana u petak sam radila test i bio je pozitivan...nemam krvarenja ni drugih bolova osim ovih u donjem dijelu leda...kod ginekologa planiram iduci tjedan...zanima me dal su takvi bolovi uobicajni ili bi mogli biti znak nekog problema? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi koje navodite nemaju nikakve veze s trudnoćom. Prema opisu moguće da se radi o upali nervusa ishiadicusa (išijas). Javite se liječniku radi obrade i terapije.

Arlina

Poštovani,
Imam 37 godina.
Prve dve trudnoće su se završile spontanim pobačajima,prva u 6. a druga u 18.nedelji gestacije usled krvarenja hematoma.
Sada sam trudna 11+1 nedelju. Od terapije primam Progesteron depo na 5.dan i Utrogestan 3×100.
Pre 20 dana sam hospitalizovana zbog braonkastog iscetka koji je trajao par dana. Od tada mirujem, koristim i magnezijum i Folnak ali mi se svakoga dana pojavljuju blagi bolovi u predelu donjeg stomaka i u predelu leđa. Praćeni su sekretom bele boje. U bolnici su rađene sve analize. Krvna slika dobra,brisevi i urin uredni. Rečeno mi je da ako se bolovi ne pojačavaju pretstavljaju normalnu fiziološku reakciju materice.
Kakvog ste Vi mišljenja?
Srdačan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste svu potrebnu terapiju. Blagi bolovi i pritisak su uobičajena pojava u trudnoći. Važno je da ne krvarite jer je to znak prijetećeg pobačaja. Ukoliko bi primijetili krv ili sukrvicu javite se liječniku.