Bolovi u trbuhu!

Josipa1990

Poštovani!
Već mjesecima imam bolove u trbuhu, ne mogu toćno locirati gdje se nalaze ali nekako u području maternice osjećam bolove. Kada dugo sjedim boli me, kada nešto više fizički radim boli me, seksualni odnos me također boli, a i kad ništa od toga ne radim opet me boli. Bol je jako tupa i svako micanje me boli, nekada mi toliko trbuh natekne od bolova da se ne mogu pomaknuti.
Kod ginekologa sam bila prije u vezi tih bolova ali mi nikada ništa konkretno niti kažu niti nađu. Pa me sad zanima što da radim u vezi tih bolova i što bi to moglo biti? HVala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mogu vam na to odgovoriti, jer previše stvari dolazi u obzir. Npr. upale, ciste, endometrioza, upale u mokraćnom sustavu, probavnom sustavu itd.
Savjetujem da krenete od ginekologa i uzv-a.

Josipa1990

Baš sam prije sat vremena došla od ginekologa. Radio mi je ultrazvuk i kaže da je sve u redu i da tražim drugo mišljenje doktora za unutarnje organe. Koga bi mi vi preporučili, tj.odakle da počmem? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Internistu ili urologa.

ninak0811

Poštovani,u 16-om sam tj i javila mi se bol u trbuhu,točnije lijevi jajnik i područje maternice kao da je napeto,tvrdo je...bila sam na pregledu prije par dana i sve je bilo ok,ali su me sad ti bolovi zabrinuli...kratkotrajni su i izdržljivi,kao nekakva probadajuća bol...sad me zanima da li je to zbog širenja maternice ili možda jer u ovo vrijeme bi mi trebala biti menstruacija...samo se nadam da nije ništa ozbiljno...molim za pomoć,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kakvo vrijeme menstruacije? Gdje ste samo to pročitali?
Bolovi mogu ukazivati na promjene u maternici ili mokračnom sustavu.
Savjetujem KKS, DKS; CRP, Urin i urinokultura te cervikalne briseve da se isključi infekcija.