Bolovi u trbuhu,tupa bol

Frckava

Postovani,

Menstruaciju sam dobila iz 29.2.na 1.3. I trajala mi je do 5.3. Nakon toga 12.3. Imala sam odnos bez zastite, sljedeca menstruacija dosla mi 20.3.i trajala mi do 23.3. Nakon toga napravila sam test za trudnocu 18.4. I bio mi je negativan, stalno imam bolove u trbuhu,oko pupka, povremeno probadanje u jajnicima...sad ocekujem menstruaciju 17.5. I imam bolove u trbuhu, oko pupka najvise a i sastrane do donjeg djela leda...Inace sam 2 mj na posebnom rezimu prehrane jer sam radila test na intoleranciju hrane..i jedem otprilike 10 vrsti hrane i stalno po istom.Inace nisam imala nikad takve bolove prije menstruacije, dan dva prije lagano streckanje...Zanima me da li sam mozda trudna, da li je potrebno napravit ponovno test za trudnocu ili su ti bolovi od promjene hrane, i smrsavila sam...neki savjet, help

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom niste trudna. Pričekajte menstruaciju.

Frckava

Menstruaciju sam dobila iz 29.2.na 1.3. I trajala mi je do 5.3. Nakon toga 12.3. Imala sam odnos bez zastite, sljedeca menstruacija dosla mi 20.3.i trajala mi do 23.3. Nakon toga napravila sam test za trudnocu 18.4. I bio mi je negativan, stalno imam bolove u trbuhu,oko pupka, povremeno probadanje u jajnicima...sad ocekujem menstruaciju 17.5. I imam bolove u trbuhu, oko pupka najvise a i sastrane do donjeg djela leda...Inace sam 2 mj na posebnom rezimu prehrane jer sam radila test na intoleranciju hrane..i jedem otprilike 10 vrsti hrane i stalno po istom.Inace nisam imala nikad takve bolove prije menstruacije, dan dva prije lagano streckanje...Zanima me da li sam mozda trudna, da li je potrebno napravit ponovno test za trudnocu ili su ti bolovi od promjene hrane, i smrsavila sam...jer nikad prije nisam imala takvih bolova prije menstruacije...neki savjet, help

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Mukii

Poštovani,

prošli mjesec mi je kasnila menstruacija (nakon sto sam bila i bolesna i pod stresom zbog ispita na fakultetu) i imala sam bolove u donjem dijelu trbuha na podrucju oko jajnika te sam Vam se bila obratila po pitanju toga i sugerirali ste mi odlazak kod ginekologa na pregled što sam odradila. Menstruaciju sam dobila 4.5 i trajala je do 10.5. Ni prije nego sam dobila menstruaciju ni nakon menstruacije nisam imala spolne odnose (jedino sam se preko odjece trljala s deckom). Medutim jutros sam osjetila bolove u donjem dijelu trbuha na podrcju oko jajnika (s tim da vise boli na lijevoj strani) ali kao da krecu od donjeg dijela leda i stvaraju mu grc (ne odmah po budenju i ustajanju iz kreveta vec kada sam se sagnula po vracicu u ducanu). Sutra bi mi trebali poceti i plodni dani pa me sada zanima mogu li bolovi biti poslijedica toga ili sam s ovim saginjajem po vrecicu napravila nekakav potez koji je prouzrocio te bolove ili je oboje. Molim Vas za pomoc.
Unaprijed se zahvaljujem na Vašem (iskreno se nadam) brzom odgovoru.

Lijep pozdrav!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kako će vam poćeti plodni dani 20. dan ciklusa? Ne znam od čega je bol! Možda cista, upala, ili slično.