bolovi visoko ispod grudi

30TT

Poštovani,
u 36 sam TT, +8 kg, trudnoća je zasad, uz prethodno mirovanje uz normabele zbog hematoma, kontrakcija i slično, uredna. Birsevi i ctg uredni, CX uloživ.
Ono što me muči pored onih standardnih bolova u preponama, povremeno u trbuhu i leđima, su bolovi visoko u gornjem dijelu trbuha s desne strane ispod grudi, na rebrima, bliže sredini trbušne šupljine. bolovi su ponekad jako oštri i osjećaj je poput nekog žarenja u tom dijelu, bolove i žarenje osjećam i na dodir. Nekad uopćene osjetim bolove, ali su sve češći i dugotrajniji, i to sad više u obliku pečenje i žarenja. Doktorica smatra da stavr u tome da me beba tu lupa (u žućnjak, ali zar nijej žućnjak ispod rebara?) pa da zbog toga boli, iako trbuh mi nije baš visoko i ne osjećam baš često udarce bebe s te strane.
Koje je vaše mišljenje o ovakvim bolovima? što bi to moglo biti i da li je potrebno neke daljnje pretrage napraviti?

hvala i lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mišljenja sam kao i vaša doktorica.
Savjetovao bih eventualno biokemijski laboratorij, KKS, DKS, bilirubin, jetrene probe, alhalnu fosfatazu i LDH, možda i UZV gornjeg abdomena da se isključe kamenci.