braon iscedak

pepapepa

nova sam ovde pa se nadam da cu sve pravilno da odradim happy Naime, prosli mesec sam dobila 04.01, taj dan mi je tocilo "normalno" da bi vec od drugog do 6-tog dana bio tamni iscedak, na dnevnom ulosku.Ovog meseca sam dobila opet 04.02 i evo se ponavlja isto.Inace dobijam na 27 dan,jedino je sad bilo odstupanja.Seks.sam aktivna, zastita prekinuti snosaj sad Sta je u pitanju?trudna? sad(( P.S mada, mislim da je i u decembru bila slicna siyuacija, nisam sigurna...hvalaaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Redovito menstruirate. Ipak savjetujem pregled i uzv.

pepapepa

opet ja happy prvo hvala na brzom odgovoru...imam josjedno pitanje, Nakon sto mi je prestao smedji iscedak pojavio mi se vodeni koji je jako-jako-jako neprijatnog mirisa.Bukvalno se moram tusirati 3-4 puta na dan jer mi je ves mokar sad(.Interesuje me da li se to moze spreciti nekim vaginaletama ili tabletama.Povremeno koristim fitoval jer su biljne ali mi odmah nakon prestanka bude isto ili belo pranje..hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može se liječiti, najčešće preparatima metronidazola.

shoto

Postovani,poslednji odnos sam imala pre vise od 5 meseci.Imam redovne menstruacija na 27-29 dana,ali su oskudnije nego ranije.Prva 2 dana je normalno krvarenje a posle samo braon iscedak.Inace imam jako bolne menstruacije sa svim PMS simptomima.Postoji li sansa da sam trudna i da su to lazne menstruacije ili je nesto drugo u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Moguće su pcos, ciste, endometrioza.
Svakako otiđite na pregled i uzv.

pepapepa

hvala..jel mi mozete reci konkretno naziv leka

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medazol, Arilin r itd.

usnulalepotica

Nova sam ovde i zanima me menstrualni ciklus mi obicno traje 28-30 dana i imam bolove 1-2 dana i sve normalno kasnije.Medjutim u poslednjih nekoliko meseci mi se pojavio braon iscedak nakon menstruacije,a ovaj mesec sam dobila 30 dan bez ikakvih bolova i trajalo je samo 1 dan i prestalo i poceo je braon iscedak i neki maleni svrab povremeno ,a nemam odnose vec mesecima...a inace pijem lekove za epilepsiju da li je moguce da se zbog njih ovo desava?jako sam uplasena jer mi se ovako nikada nije dogadjalo...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s lijekovima za epilepsiju. Moguća je cista, upala, endometrioza, polip, miom i još štošta drugo. Sugeriram pregled i UZV.

BBjork

Posljednju menstruaciju sam dobila 22. 6. a nakon toga sam imala odnos 11.7.bez zastite, ali decko nije svrsio u mene. Jos uvijek nisam dobila, mada dobijam svaki mjesec u periodu od 22. do najdalje 25. 24.7. imala sam prvi put prije menstruacije tamno smedji iscjedak, koji je trajao 2 dana i nije pracen bas nikakvim bolovima, medjutim poslije toga nekoliko dana poceli su da se javljaju mali bolovi prvo u desnom, zatim i u lijevom jajniku i to uglavnom uvece, a sada malo jace bolove u jajnicima i po dnu stomaka (naizmjenicno) osjecam povremeno u svako doba dana. Zanima me postoji li bilo kakva mogucnost trudnoce i sta bi moglo izazvati ovakvo izostajanje menstruacije koje se nikad ranije nije desavalo? Naravno interesuje me da li je i u kojoj mjeri opasno ovo tamno krvarenje i bolovi, istina ne jaki, a koji se dogadjaju?
Unaprijed hvala!

thegirlgirl

Pozdrav,
Prosla mensturacija bila mi je 16.7., nakon toga sam 29.7. i 31.7. imala zasticen spolni odnos.
28.7. mi je poceo smeđi iscjedak koji se postupno pojacavao i 4.8. pojavila se krv.
Ciklusi mi nikada nisu bili jako uredni. Najcesce bi ciklus trajao 30 - 35 dana.
Ima li iscjedak kakve veze sa disfunkcijom jajnika, i postoji li mogucnost da krvarenje ima veze sa implantacijskim krvarenjem ili je to uranjena mensturacija?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bjork možda cista, upala ili slično. Odavde ne mogu znati.
Sugeriram uzv.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Thegirl vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju.

Minica83

Postovani,dobijam redovno menstruacije na 28-30 dana.Juce,u terminu ocekivane menstruacije,mi se pojavio braonkasti iscedak,koji se povremeno izgubi,pa pojavi.Test za trudnocu je pozitivan.Da li to ukazuje na spontani pobacaj,posto sam vec jedan imala prethodne godine?Da ne zaboravim,suprug i ja smo imali odnos ,pa mi se nekih sat vremena kasnije taj iscedak pojavio,da li je odnos mogao utiacti na pojavu?Najlepse hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos je svakako potencirao nastanak smeđeg iscjetka. Dalje nemojte imati odnose i javite se ginekologu za terapiju.
Smeđi iscjedak ne mora značiti da će doći do pobačaja.

Minica83

Hvala najlepse na brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

hohoho

Postovani, pila sam yaz 3 i po godine, bez pauze. Uz savjeti ginekologa, napravila sam pauzu od januara zbog poslednje oskudne menstruacije. Od tad imam uobicajeno odnose i pazimo. Prije 3 nedelje sam imala analni seks, i bojim se da se sta nije slilo iako sma ja to odmah oprala. Poslednju menstruaciju sam imala 14.04. i sa dmi je vec 40. dan ciklusa. Nisma pratila da li mi je ovih mjeseci bila uredna, a ovu sam iscekivala zbog ovog dogadjaja. Prije 5 dana mi se javio braon iscedak po kap dnevno do danas. Sad nista. Osjecam blago stipkanje u predelu jajnika, slicno kao kad brzo hodamo ili trcimo. imam cak i iscedak iz desne bradavice, ali to imam inace. Uradila sam test na trudnocu preksinoc u 10 uvece i bio je negativan. Rdi se o HCG plocici za rano otkrivanje trudnoce, baby rapid. Da li imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.