bremenost

sani86

pocituvan doktore vo prvata bremenost se bese dobro dodeka vo 38 nedela pritisokot se kaci 220 so 160 me porodija so iten carski zaradi preklampsija me interesira dali vo vtorata bremenost ke imam preklampsija i koj ispituvanja treba da gi napravam pred bremenosta i dali tie ispituvanja se sigurni blagodaram mnogu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sam dobro razumio, napravljen vam je carski rez zbog preklampsije, što je svakako bilo indicirano.
Nažalost takve stvari ne možete predvidjeti niti ih prevenirati. U drugoj i idućim narednim trudnoćama, svakako da je velika šansa da se ista stvar ponovi.
Neke posebne pretrage prije iduće trudnoće nije potrebno raditi. Svkako ćete se u idućoj trudnoći pojačano nadzirati, kontrolirat ćete krvni tlak, proteine, eventualne edeme, pazit ćete na normalan prirast tjelesne težine, unosit ćete u organizam manje soli itd.