candida

Nora1234

Poštovani doktore,
javljam se kako bih od Vas zatražila drugo mišljenje. Naime, već duže od godine dana se borim sa učestalim svrbežom i iscjetkom. U početku se to događalo jednom u mjesec ili dva dana no sada je postalo previše učestalo. Iscjedak je bijel i sirast i zna potrajati par dana i proći sam od sebe bez da koristim Canesten tablete. Nekada se pojavi i nakon odnosa ( imam stalnog partnera) bez obzira da li koristili kontrecepciju ili ne. Ginekologinja je na zadnjem pregledu bris pogledala pod mikroskopom i rekla da nema nikakvih neuobicajenih bakterija i da se u vecini slucaja radi o candidi te mi dala tablete za rodnicu (antibiotik i antimikoti u jednom).Navela je da koristim Canesten kremu i 3 tablete za rodnicu jer mi pomažu ( no ne svaki puta da se organizam ne navikne), da koristim Linex lady confor za obnovu flore te da si podignem imunitet. Također mi se zna desiti u zadnje vrijeme da prije menstruacije dobijem iscjedak i svrbez. Napomenila bih da zadnjih 6mj bila sam pod jako velikim stresom no nisam boležljiva pa mislim da mi je imunitet uredu, sam napravila i kompletnu krvnu sliku koja je uredu. Možete li mi dati nekakav savjet što da napravim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cervikalne briseve i terapija partnera svakako canestenom.
Ako su smetnje samo kandida sugeriram terapiju i kod partnera.