Canesten

Kuglicaa

Postovani,posto vec duzi period oko srwdine ciklusa gusto tamno zuti iscjedak, a ponekad i nevezano za sredinu ciklusa sama sam na svoju ruku kupila canesten vaginalete 3 kom.Jednom prilikom sam rekla to svom ginekologu na sto je ona odgovorila ako me nepece ili svrbi vjerovatno je od funkcije jajnika ili provera tableta koje sam koristila.Stavila sam sinoc i preksinoc vaginaletu i suprug je greskom bacio kutiju misleci da je prazna jer zna kada sam jednom davno koristila da je bila samo jedna u kutiji.Posto ja nemam simptome pecenja ili svraba dali su dovoljne ove dvije sto sam stavila ili moram kupiti novu kutiju pa uzeti jos jednu.Molila bih vas za vase misljenje o tom iscjedku koji se pojavi uglavnom kada vjezbam ili brzo hodam po par kilometara)Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dovoljne su dvije vaginalete i nema potrebe za novom kutijom. Što se iscjetka tiče preporučio bih da učinite cervikalne briseve.

Kuglicaa

Puno hvala na odgovoru.Jos jedno pitanje juce i danas primjetim da je mokraca dosta mutna sa talogom,jucer je cak bila jednom bijela a poslije nista jutros opet mutna sa talogom dali je to razlog vaginalete koje sam stavia prije dva dana ili je nesto drugo u pitanju.Inace nista neosjetim sem bol u donjem dijelu ledja i stomaka jer mi pocinje pms.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Razlog tome nisu vaginalete. Savjetujem da učinite analizu urina i urinokulturu. Moguća je upala mokraćnih kanala.

Kuglicaa

Postovani....nakon vaseg savjeta da prekontroliram urin otisla sam i urin je u granicama normale kako kaze moja dr.Njen odgovor je bio da nekad moze da se dogodi da mokraca bude tako ruzna od neke hrane.Sada bih vas samo pitala dali je u redu posto mi ciklusi traju od 26-30 dana nekad i koji dan duze ako pijem provera tablete,ovaj put sam dobila menstruaciju navece 22 dan.Krenilo je 23 dan ujutro kako treba bila je kao i uvijek obilnija sa dosta ljustenja i komadica.Posto mi se nikada nije desilo da dobijem tako rano dali je to neki problem i dali trebam da se javim dr.ili se to jednostavno smatra normalnim.Znaci predzadnji ciklus je poceo 6.4 a ovaj iza njega 27.4.Cula sam da sve sto je unutar 22-35 dana je normalno ali posto mi se to nikad nije desavalo pa sam malo uplasena dali je sve u redu i dali je to prerano.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Menstrualni ciklusi ne moraju uvijek biti točni u dan. Ponekad se zbog blagog hormonskog disbalansa dogodi da menstruacija nastupi ranije ili kasnije od uobičajene. Nema razloga za brigu.