Canesten krema

Kuglicaa

Postovanje,koristim provera tablete vec 5 mjeseci od 10-25 dana 2*10 mg,i zadnjih par dana sam dobila lagani svrab sa jesva primjetnim prozirnim iscjetkom pa me zanima dali uz provera tablete smijem mazati izvana canesten kremu.I jos jedno pitanje uz proveru su mi konstantno napete i pomalo bolne grudi i donji dio stomaka,cak mi se i nakon odnosa pojavi probojno krvarenje( koje bude roza boje).Moja ginekologinja mi je rekla da to krvarenje moze da bude od tableta jer papa test je radjen i uredan je,uzv je ok nema mioma,polipa,cisti.Dali ste vi istog misljenja kao moj dr da je to od tableta i dali su ti bolovi u stomaku i napetost u grudima nuspojave tablwta i da li zbog toga mozda moram da ih prestanem piti.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i molim vas da mi odgovorite da li canesten kremu smijem uz proveru koristiti.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
simptomi koje navodite nuspojava su Provere. Canesten slobodno možete koristiti.

Kuglicaa

Da li su te nuspojave razlog za prekid terapije i mozda promjeniti neke druge tablete ili to nije razlog za prekid.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto Vam je ginekološki sve u redu, a Proveru uzimate (koliko sam uspio shvatiti) zbog regulacije ciklusa, možete prekinutu terapiju zbog nuspojava ili pokušati s drugom terapijom (Duphaston)

Kuglicaa

Dosadjujem vam pa stoga oprostite jos jednom.Kada sam bila prosli mjesec kod dr rekla sam te simptome i pitala da smanjim tablete sa 2*10 na 2*5 mg.Tako smo i uradili ali posto mi se javilo blago krvarenje nakon odnosa dr je rekla da se vratim na dozu 2*10.Pitala sam dali bi bilo dobro da probam sa duphastonom ili sl.tabletama rekla mi je " ko vam garantuje da isto necete imati nuspojave" navodno to su zanemarive nuspojave.Inace proveru sam dobila da pijem zbog toga sto sto kad dobijem menstruaciju ona jednostavno svaki dan ima isti intezitet i nikako da stane.Inace je dobijem redovno svakih 28-30 dana,samo sto se po misljenju dr maternica nepravilno ljusti.Tako da je savjet da ih pijem 5-6 mjeseci posto sam preko 35 god.,pusac,a pijem tablete za tlak i brzo lupanje srca( predpostavka nervna baza), zbog toga sam i dobila samo gestagensku terapiju.Oprostite jos jednom ali morala sam da vam napisem sve kako bi me sto bolje razumjeli i dali vase misljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
savjetovao bih da probate s Duphastonom. Najsličniji je prirodnom i ima manje nuspojava.