cervicitis i skraceni cerviks

brankaA

Postovani, u 15.tjednu trudnoce imala sam upalu mjehura, rijeseno antibioticima, u 17. tjednu trudnoce imala sam cervicitis i lagano krvarenje i bolove u stomaku,bila sam hospitalizirana 7 dana i primala sam terapiju antibioticima,radena mi je urinokultura i sve je u redu, brisevi su takoder radeni-nalaz ureoplazma i mycoplazma negativan...sad s 20 tjedana ponovo osjecam lagane bolove u donjem dijelu stomaka i ponekad u sluzi ima malo krvi,radena mi je i cerviometrija s 20.tjedana i cerviks je velicine 28mm i dosta mekan,otvorena nisam,trenutno stavljam u rodnicu Betadine vaginalete po preporuci gin. i preporuka je mirovanje i bez spolnih odnosa. Zanima me da li svi silni antibiotici koje sam primala (sto oralno-Cefaleksin i jos jedan ne mogu se sjetit naziva, sto intravenozno-Medazol i vaginalno Dalacin krema) i Duphastone tablete koje sam takoder pila od 15-20 tjedna trudnoce svakih 8 h mogu dovesti do ostecenja ploda te da li se s tako skracenim cerviksom i omeksalim smije dozivjet orgazam bilo masturbacijom ili od strane partnera (bez penetracije) i kako on utjece na cerviks odnosno da li moze dovest do otvaranja i prijevremenog poroda,unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni lijekovi neće dovesti do oštećenja ploda. S ovakvim nalazom odnosi nisu dozvoljeni. Strogo mirovanje je preporuka.

brankaA

Poštovani,hvala na stvarno brzom odgovoru.Nadam se da vam nece bit tesko odgovoriti i na ovo pitanje-sada sam u 24+3 tjedna trudnoce,stvarno sam se pridrzavala svih savijeta ginekologa i strogo mirovala medutim prije tjedan dana sam prokrvarila i imala bolove u stomaku radi navedenog sam hospitalizirana-na pregledu je utvrdeno sada da je unutarnje usce zatvoreno,a vanjsko ulozivo za vrh jagodice prsta, crp 19,radeni su mi ponovo brisevi i stavili su me na intravenoznu terapiju partusistena 4 dana 2 kapi u minuti i danas skinuli,danas je dosao i nalaz da imam izoliranu bakteriju ureaplasma 10 na 5,nitko mi nije rekao sto to znaci,osjecam napinjanje u doljnjem dijelu stomaka nije bolno nego neugodno i to u nepravilnim razmacima al bude da osjecam i svakih 5 min da li je to normalno mozda rad tog sto sam skinuta s infuzije...dr.nista ne govore samo da prijavim ako i dalje budem osjecala napinjanje da me ponovo prikljuce na infuziju...molim vas da mi objasnite sto znaci taj nalaz,svi ostali nalazi su u redu i da li je dovoljno sto pijem Mg oko 500mg dnevno i stvarno mirujem samo wc ili je stvarno nuzna i infuzija...odmah prvi dan kad sam dosla poceli su mu davati Almacin antibiotik i sad kad je dosao nalaz nista nisu rekli da treba mijenjat terapiju...zbunjena sam a nikakve odgovore ne dobivam...moje dr.trenutno nema pa se nemam kom obratit...unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o upali vrata maternice i s obzirom na nalaz i smetnje trebaju vam promijeniti terapiju ( Sumamed npr.

brankaA

Doktore samo da javim da mi je uvedena terapija sa Sumamedom...sinoc sam imala ucestale kontrakcije pa su me ponovo stavili na infuziju partusistenom,jutros sam zamolila da mi skinu da pokusam bez...danas sam dobila i injekciju Deksametazona rekli su to je to za sazrijevanje pluca djeteta,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.