Cervix 3/4

kim005

Poštovani, molim Vas tumačenj nalaza....
Ovo mi je druga trudnoca, trenutno 34+4/7 tj. Imala sam malo tamnog u iscjedku kada bi se obriaala (1 dan) .. Zavrsila sa u bolnici di je receno da je to od infelcije mjehura, dobila aam antibiotik i injekciju za pluca djetera. Zanima me kolko je alarmantan nalaz:
Cervix 24mm, cilindričan, 3/4 članka, tijesno za orst do ovojai glavice koja jeslobodna na ulazu u zdjelicu. Propisano mi je mirovanje, da li je to baš za strogo mirovanje krevet-wc ili? Unaorijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Pošto vam je ovo druga trudnoća nalaz je uredan. Izbjegavajte napore, ali nije potrebno strogo mirovanje.

kim005

Novi nalaz je cervix smeksan, 2/3 člank prsta dug, za prst prohodan do glavice i ovoja, duzina cervixa i dalje ista. Te i dalje mirovanje.... Bez okakve terapije.. Iako je kao stabje isto(po dr) i dalje mirovanje... Po njegivim rječima čak strogo... Osjeca kontracije,.. Da li je stvarno potrebno strogo mirovat?!?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mirujte što više, ali ne morate ležati u krevetu. Izbjegavajte napore kao što su podizanje tereta, stepenice, duže hodanje. Još desatak dan i ući ćete u termin (37. tjedana). Nalaz na cerviksu nije u progresiji, tj. niste se počeli otvarati. Prohodnost za prst je normalan nalaz kod višerotki. , .

kim005

Puno Vam hvala na odgovoru!! Ugodan dan!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. I Vama, također.