cin i trudnoća

deebee21

Poštovani,pri zadnjem(ujedno i prvom) papa testu utvrđen mi je cin 1,hpv.Naime trudna sam skoro tri mjeseca i koliko sam shvatila da to ne moze nastetiti plodu,ali ako bi me mogli umiriti i oko toga.Ginekologica me tada narucila za 4 mj za ponovni papa,i rekla je da za sada ništa ne diramo jer to uglavnom prođe nakon poroda..i da je moguć cin 2 zbog trudnoće.Kako uopće dođe do toga,mislim s partnerom sam skoro godinu dana,i on je doslovno jedini s kojime sam ikada spavala..on je imao odnose i prije mene,je li moguće da se jos prije zarazio pa sam i ja pokupila tada kada sam prvi puta spavala s njime?i da li smijem imati odnose,mislim hoće li to još više naštetiti upali?Nadam se vašem odgovoru,hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se u potpunosti s mišljenjem vaše doktorice. Virus se prenosi spolnim putem. Sugeriram da imate odnose sa zaštitom tijekom trudnoće.