CIN II + hpv

petra92

Dobar dan!
moja situacija je slijedeća.. u 4.mj 2015.,zbog mjeseci nedefiniranih bolova na desnoj strani ispod jajnika,odlazim ginekologici na pregled i papu... na pregledu mi je ustanovljen polip na desnoj strani,velicine zrna rize,ali po mojoj doktorici nista sto bi nas trebalo zabrinjavati.. urađen mi je papa test koji je pokazao cinII..
nakon toga upućena sam na briseve koji su pozitivni na ureaplasmu i VR HPV... dobila sam doksicilin za ureaplasmu i betadine vaginalete zbog hpva.. uz upute o kontracepciji i dizanju imuniteta..
nisam odmah radila kolposkopiju sto je iskljucivo plod mog straha...
u 11 mj.2015 ponavljam papu,ona opet pokazuje cin II i vr hpv,naravno... kolposkopiju sam radila u kbc sestara milosrdnica kod dr.vukovića..
nalaz je slijedeći : SKG vidljiva,T1,od 2-4 h polipozna tvorba 5mm,obilno prokrvljena sa grubljim ABE.
Od 12-2 mozaik koji je grubo ABE.. T1 G2 25%
Excochelatio cc. Biopsio cervicis. Tamponada. Kontrola za dva tjedna uz PHD nalaz.
Tih 2 tjedna je u ponedjeljak. Ja sam nalaz googlala,ali nista nije laički objašnjeno pa ni sama ne znam što da mislim..
molim vas za pojašnjenje i mišljenje što mi je očekivati u ponedjeljak.. nalaz biopsije sigurno neće biti sjajan,pa da znam na što da se pripremim.. imam 24 godine i nisam još rađala...
hvala vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzeti su komadići tkiva sa vrata maternice i iz cervikalnog kanala. Patolog će iste pregledati i vidjeti da li ima atipije.
U ovisnosi o nalazu PHD-a će se odrediti daljnji postupak i liječenje.
Ako će promjena biti CIN 1 ili 2 ponovit će se PAPA test nakon 4 ili 2 mjeseca.
Ako će nalaz biopsije pokazati CIN 3 ponovit će se PAPA test nakon epitelizacije te ako isti pokaže CIN 3 učinit će se LETZ.

petra92

Doktore,moze pojasnjenje nalaza biopsije? Dr.vukovicu se zurilo i nista ne znam..
1. Oskudni materijal sadrzi malo sluzi i nekoliko tracaka endocervikalnog epitela bez strome.
2. Tri uzorka tkiva najduljeg promjera od 0,1 do 0,4cm histoloski tvorba papilomatozne povrsine,s fibrovaskularnom stromom papila koje su oblozene metaplasticnim plocastim epitelom s koilocitima i koji pokazuje poremecaj stratifikacije uz mitoze do 1/2 debljine epitela;uzorak tkiva iz zone transformacije epitela dijelom prekriven zadebljanim viseslojnom plocastim epitelom koji prelazi u dio opisane papilomatozne tvorbe i tracak metaplasticnog plocastog epitela bez strome koji sadrzi koilocite.
Th: Albothyl vag
Polygynax vag

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz biopsije isti je kao i nalaz PAPA testa. Sugeriram navedenu terapiju, odnos sa zaštitom, beta glukan i kontroni PAPA test za 2 mjeseca.

snjeguljicai7patuljaka

Poštovani doktore,
molim vas informaciju i mišljenje ako ste upoznati s tim postoji li razlika u ishodu i uspjehu letz-a ako se izvodi s različitim aparatima,konkretno s aparatom Ellman i aparatom Finesse II? Imam cin 2.
Hvala i srdačan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su tehnička pitanja, to zaista ne znam. Ali LETZ je uvijek isti i izvodi se sa tankin termokoagulacijskim omčama, tako da nema veze koje je marke aparat.

janko1234

Poštovani doktore,

Djevojci je dijagnosticiran HPV visokog rizika i cin 2.

Molim Vas informaciju mogu li se ja zaraziti ukoliko spavamo koristeći kondom?

Mogu li se zaraziti ako me ona oralno zadovoljava bez kondoma?

Uskoro planiramo dijete pa Vas molim za savjet po tom pitanju s obzirom na njenu dijagnozu.

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako koristite kondom , šansa je mala. oralno ne.
Na trudnoću krenite kad se normalizira nalaz papa testa.