Cista

Sia99

Postovani,imam 15 godina,sa 11 godina sam prvi put dobila menstruaciju i ciklusi su mi bili uredni svaki mjesec ali menstruacije su mi bile dosta bolne. Sa 14 sam imala prvi puta vodenu cistu promjera 40 mm,lezala sam u bolnici zbog pretpostavke na toroziju ciste. Svaki mjesec imam bolne i obilne menstruacije i ciklus mi se poremetio zadnja 4 mjeseca,kasni mi do tjedan dana. Takodjer imam jake bolove i prije pocetka menstruacije te se uvijek uputim u bolnicu gdje mi kazu da mi je cista pukla jer imam slobodne tekucine. Prije mjesec dana kod zadnjeg odlaska ginekologu mi je otkriven septum na maternici rektalnim ultrazvucnim pregledom jer nisam imala odnose. Sto sa tim septumom? Isto tako stanje mi je zadnja dva dana,jaki bolovi i kasnjenje menstruacije,trebam li naci privatnog ginekologa i kakva bi bila terapija za tako nesto?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte da nastupi menstruacija. Kada postanete spolno aktivna onda ćete napraviti histeroskopiju i ukloniti septum.