Cista, upala , SPB?

little devil

Poštovani! Tokom dnevne higijene napipala sam kvrgu veličine lješnjaka i pol na samom ulazu u rodnicu, s unutarnje strane, i to s gornje. Bezbolna je, tvrda i ne svrbi i ne peče. U principu ju ni ne bih osjetila jer ne smeta, samo je na dodir strasna. Dan poslije sam dobila zakašnjelu menstruaciju (41.dan ciklusa) i sad ne mogu ni ginekologu nit ništa, a jako me brine što to može biti. Bartolinijeva ž.nije sigurno.. Može li to biti opasno? Treba li se brinuti? Postoji li šansa da je to edem sluznice uslijed horm.poremećaja i upala? Imam 21 godinu, spolno sam aktivna samo s 1 partnerom. Hvala

Mr. sc. Damir Bagović, dr. med.

Osim Bartholinovih , postoje i Skenneove žlijezde. javite se svejedno svom ginekologu.