Ciste

teicaa1307

Lijep pozdrav. Zanima me vase misljenje sto bi moglo biti. Dakle imala sam nezasticeni spolni odnos 15.9. nakon toga sam dobila mentruaciju 22.9. normalno sve je bilo na vrijeme i bila je uredna. Nakon sto mi je zavrsila tjedan dana poslije (6.10.) sam pocela krvariti zvala sam ginekologa i tad mi je zakazao termin i rekao da napravim test za trudnocu(negativan),propisao mi je hormone jer je rekao da je hormonalni poremecaj. Kada sam prestala piti hormone krvarenje je prestalo(krvarila sam citavo vrijeme). Dva dana poslije je pocela jaka bol u jajnicima i tu mi je propisao vaginalete i rekao je da je upala jajnika i maternice. Tjedan dana nakon sto sam ih potrosila dosla na kontrolu i vidio mi je ciste( na lijrvom 3.5cm,desnom 2.5cm) rekao mi je da bi trebala dobiti menstruaciju do 15.i da bi one trebale puknuti ali je rekao da opet napraviđ test da iskljucimo vanmatericnu trudnocu i test je opet bio negativan(27.10.). Menstruaciju sam dobila 16.11. i jedino sto mi je bila nedto obilnija nego uobicajna. Dosla sam kod njega nakon toga i lijeva cista mi je puknula ali desna se povecala i sada moram na ultrazvuk u bolnicu da vide kakva je to cista. Zanima me trebam li se bojati oko te ciste? I je li normalno da se osjevam naduto ponekad i da osjecam povremenu bol u jajnicima? I je li moguce nakon svega da sam ipak trudna? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje koje imate vezane su uz cistu. Vjerovatno je vodena funkcionalna, i prsnut će sa sljedećom menstruacijom.

teicaa1307

Znaci normalno je to sto se osjecam cesto sitom i da osjecam tezinu neku u trbuhu( kao da sam se najela ) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalno ali je povezano s cističnom formacijom.

teicaa1307

Zanima me još samo nakon što sam prestala uzimati taj umjetni hormon meni su se grudi povecale velicine kakve mi inace budu u vrijeme menstruacije i ostale su takve, ne bole me niti ista samo su jednostavno nekako veće. Moze li to biti posljedica tog hormona ili je nesto drugo u pitanju? I zanima me jos kako da sad nakom svega računam kada ću dobiti menstruaciju, jer mi se čitav ciklus promijenio? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Dobit ćete ili tijekom uzimanja ili neposredno nakon toga.