ciste-trudnoca

nasljednica

Nakon rodjenja prve djevojcice prije 7 godina imala sam prije godinu i po 2 spontana pobacaja u 2-3 mj.u razmaku 6 mjeseci.Nakon pobacaja,dijagnosticirani su mi ciste na oba jajnika.Ciste mi ponekad uzrokuju bolove,ali moj doktor smatra da bi trebala pokusati ponovo zatrudniti s obzirom da mi je 29 godina.Ja se bojim i pokusaja jer me strah dali te ciste mogu uzrokovati ponovni pobacaj?Imamli razloga za brigu?

Višnja Tadić, dr. med.

Niste objasnili o kakvim je cistama bilo riječi. Mislim da Vas treba detaljno obraditi, jer ciste, same za sebe , obično ne mogu i nisu uzrok sponatanim pobačajima jer su i same obično rezultat hormonskog disbalansa.