Crvenilo i svrabež po vagini

ivana0909

Prije deset dana imala sam sexualni odnos s momkom,koristili smo zaštitu i sve je bilo sigurno bar koliko nas dvoje znamo.Prije mozda 5 dana na vanjskom dijelu mog spolnog organa pojavilo mi se crvenilo i svrabež koji su praćeni iscjedkom.Iscjedak mi je sasvim normalan imala sam ga i prije sexualnog zivota tj:prije svakog menstrualnog ciklusa.Htjela bi da znam koje bolesti imaju slične simptome mojima,i da li gljivične infekcije utiču na to da kasni menstruacija.Unaprijed HVALA...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem primjenu antimkotiske kreme i vaginaleta, radi se o vulvovaginitisu(upali u rodnici i vanjskog spolovila). Menstruacija ne kasni zbog upale u rodnici.

KHANAN

Poštovani doktore Šakoronja, moj problem je slijedeći. Naime, na vagini mi se pojavila crvena fleka. Ispočetka sam mislila da je ta "flekica" posljedica depiliranja i urasle dlake. Na dodir malo boli, i sada izgleda kao plik i koliko mi se čini, u sredini kao da se formira neka crna točkica, ranica ili što već. Nisam bila kod ginekologa. Možete li me savjetovati i trebam li imati velikog razloga za zabrinutost? p.s. Može li se uzimati Canesten krema? Hvala Vam na odgovoru!
Lijep pozdrav,
Khanan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, probajte mazati sa nevedenom kremom 2-3 x dnevno.

zp

Poštovani doktore,

u 17 sam tjednu trudnoce ( tocnije 16+6 ) i prije desetak dana mi se pojavio svrbez u predjelu stidnih usana, dakle sa vanjske i unutarnje strane stidnih usana, ulaz u rodnicu kao i sama rodnica nisu zahvaceni, prekjucer se pojavilo i lagano pecka te manja bolnost i natecenost zahvacenog podrucja, pa me zanima mozete li mi preporuciti neki preparat ( kremu, sprej, bilo sta ) koji bi mogla kupiti bez recepta u ljekarni i koristiti s obzirom na trudnocu posto netrebam tretirati i samu rodnicu .. Lijepo Vas molim za odgovor te naziv preparata i upute za koristenje ( ako je moguce ) ???

Unaprijed hvala ( poslala sam istu poruku i na drugu temu jos jucer al mislim da je nije zabiljezilo pa se ispricavam ako sad dobijete obje, al Vas svakako molim za razumijevanje i odgovor cim prije ..Hvala )

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Canesten vaginalete kroz tri večeri te kremom izvana par puta dnevno.