cudna izraslina

kate7

postovani izmedju male i velike stidne usne na donji deo prema anusu imam mala sitna izraslina boje koze.ne menja se vec mesec dana je ista kad vidim to dobro na krupno ogledalo cini mi se da na vrhu je kao kapljica vode neznam kako to drugacije da objasnim vrlo mala sitna bubuljica.kad dodiren to sa prstima ne osetim nista lici kao da je koza tamo mazna ali na ogledalo dobro se vidi da ima mala ispaknatina.imamo tamo sitne male zlezde kako topcici sitni i ovo je nesto nalik tome ali malo vece.molim vas da mi objasnite sto bi to moglo da bude

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu opisanog zaista ne znam o čemu se radi.

kate7

neznam kako drugacije da to opisem.bojim se da se mozda radi o herpes ili kondilom ali ne raste ne menja se uopste.a inace da napomenem da se na to mesto desava vrlo cesto da se malo isecem u toku brijanja, i tako je i pocelo prvo me mesto svrbilo tamu a tek onda se pojavila izraslina.boje je koze cini mi se da malo ima sjaj na vrhu mada ne visi kako bradavica na pr

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moglo bi se raditi o kondilomu. Sugeriram pregled.

majamaja9

Postovani dali moze kondilom da bude mala izraslina koja lici kao sitna bubuljica sa bisernim izgledom.imam jedna takva koja ne menja se ne raste.dali moze da imamo samo jedan kondilom ili mora da budu vise?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uglavnom nikad nije jedan. Ovako ne mogu znati. Otiđite na pregled kod svog ginekologa.

Poštovani,željela bi da mi odgovorite na ovo pitanje jako sam zabrinuta Unaprijed hvala!
prije 2 mj primjetila sam nesto poput mjehurica zapravo vise lici na oteklinu jer je mekano tkivo,bijele je boje i pomalo je naborano,velicina te "nepoznate pojave" je oko 1.5 cm a nalazi se na stidnici,izravno na kozi i moze se primjetiti dok se gleda,po boji se razlikuje jer je malo bljeđe,nisam sigurno sta bi to tocno moglo biti.Citala sam o kondilomima,vin-u,te polipima ali nisam sigurna da odgovaraju mome opisu problema..Imam 18 godina i do sada nisam imala spolne odnose,znate li o cemu je rijec?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam o čemu se radi prema vašem opisu.
Možda upala dlake ili slično. Ostalo tipa kondilom, herpes ne dolazi u obzir jer niste spolno aktivna.

da li je moguca zaraza hpv-om ako nisam spolno aktivna ? Hvala na brzim odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je no malo vjerovatna.

Postovani doktore,nakon mog upita o cudnoj izraslini na stidnici,otisla sam kod doktorice,ona me pregledala te je rekla kako je to vjerojatno oziljak od potkozne bradavice koju sam imala,te da sve ostalo izgleda normalno,nije mi zeljela raditi nikakve druge pretrage posto nisam imala spolni odnos,no mene je jos uvijek malo strah da nije nesto ozbiljnije od oziljka,pa me zanima vase misljenje,hvala vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je doktorica vidjela promjenu, ne trebate brinuti i nije nužna nikakva daljnja obrada.