čudna menstruacija

jerry78

Poštovani, rodila sam 2x carskim rezom, zadnji porod je bio prije 16 mj. Prvu menstruaciju nakon dobila sam 9 mj. nakon poroda i brine me jer krvarim 3 dana, pa 4.dan gotovo ništa, a onda se opet nastavi krvarenje i po 3-4 dana. Još uvijek dojim. Redovno se kontroliram kod ginekologa, Papa test i uzv uredni. Da li je normalan takav ritam krvarenja?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Takav "ritam" krvarenja vjerovatno je od ožiljka od carskog reza na maternici. Viđa se kod žena nakon opetovanih carskih rezova.

Lana4pitanje

Postovani,
Imala sam odnose zasticene kondomom 23. I 24. dana ciklusa koji inace traje 27-28 dana. Posljednjih par mjeseci menga dodje tacno 27. dana.
-Medjutim, danas sam osjetila bol u stomaku i dobila sam menstruaciju, dva dana ranije, 25. dana ciklusa.
-Nije posebno obilna, ali ni inace nije, brine me samo sto je krv svjetlije crvene boje.... Po Vasem misljenju, da li je to dosla obicna menstruacija ili nesto drugo? Imam li razloga brinuti? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalna menstruacija. Odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Nera59

Poštovani, imam 21 godinu i pcos, ciklusi su mi izmedu 31-35 dana, prije 2 mjeseca sam imala oskudnu menstruaciju uglavnom smede boje trajanja 9-10 dana, bila sam na pregledu, nista patoloski nije pronadeno, prosli mjesec sam menstruaciju dobila 35. dan obilnu s jakim bolovima, a ovaj mjesec mi je 33./34. dan opet dosla kao i pretprosli oskudna menstruacija samo kada se obrisem wc papirom, uglavnom smede boje, jedino nakon treninga se pojavila zarko crvene boje s pokojim ugruskom isto nakon brisanja inace nista,nema bolova, samo nadutost, imala sam nezasticene spolne odnose od 24. dana ciklusa pa sve nadalje sa ejakulacijom vani, ovaj mjesec sam ponovno krenula na fakultet, pocela se baviti sportom svaki dan, manje sam spavala i stalno sam pod stresom, moze li to biti uzrok oskudne menstruacije ili da napravim test? Jos pijem caj od vrkute evo vec 2. mjesec po preporuci ginekologinje. Unaprijed zahvalna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve to što ste naveli najvjerojatniji je uzrok takvoj menstruaciji. Ako se želite uvjeriti sa 100% sigurnošću da se radi o menstruaciji, uradite test.

Roza7385

Poštovani,
Imam 24 godine, menstruacije su mi uredne.
Zadnju menstruaciju sam imala 20.10.,no 2.11 odnosno 17 dan ciklusa sam ujutro uocila krvav iscjedak a kasnije i krv s ugruscima koja traje i danas (3.11). Bol u abdomenu i u leđima je prisutna ali nije velika. Trenutno sam na putu i vrlo sam zabrinuta, prvi put da mi se tako nesto dogodilo. Odnose nisam imala. Jeli to normalna pojava, trebam li se brinuti? Što bi moglo biti ureok tomu? Sljedeci tjedan se vracan u Hrvatsku pa bih otisla u ginekologa ako je potrebno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je teško točno reći o čemu se radi. Budući da niste imali odnose, trudnoću možemo isključiti i to je trenutačno najvažnije. Možda je u pitanju ovulacijsko krvarenje (iako je ono puno oskudnije) ili je ranije nastupila menstruacija (hormonski disbalans)