Cudna menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu stvarati probleme kod zanošenja i ostvarivanja trudnoće. Ovisno o kojoj dobi života se radi liječenje je drugačije.
U dobi kad ne planirate trudnoći terapija su kontraceptivi, gestageni, redukcija tjelesne težine, poticanje tjelesne aktivnosti, zdrav način života, prestanak pušenja, antidijabetički lijekovi itd.

rijecanka87

Postovani,
Imam 27 godina i imam redovite i normalne menstruacije,sve do ove.Dobila sam je na vrijeme 21.06.međutim nikad mi do sad nije bilo ovako.prvih dva dana bila je
dosta slaba,pa mi je dva dana bila normalna, i onda nakon toga samo smedji iscjedak neki dan jaci neki dan slabiji.
Danas je vec 13 dan i poceli su me boljet jajnici i kriza, te sam danas dosta prokrvarila.spolni odnos sam imala zadnji put16.06. I koristili smo metodu prekinutog snosaja,ali prilicno sam sigurna da nisam trudna.i uz sve to vec sam 20 dana pod velikim stresom.recite mi molim Vas sto mi moze biti? Zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sukrvica danas je vjerovatno posljedica ovulacije. Sumnjam da se radi o trudnoći.

rijecanka87

I sad da cekam da stane?

rijecanka87

Sto mi savjetujete? Danas imam prilicno jako krvarenje,zapravo identicno kao kod normalne menstruacije, da li je moguce da je sve ovo posljedica stresa, ponavljam,prilicno sam sigurna da nisam trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte da stane. Sutra već neće biti krvarenja.

anaplese

Postovani, dosada sam imala vecinom sve redovne mesntruacije, ali nakon mog prvog spolnog odnosa menstruacija mi je kasnila 4 dana i kada sam ju dobila krvarenje je bilo uobicajeno, ali je prestalo tokom dana. Da napomenem da smo tijekom spolnog odnosa koristili zastitu i da sperma mog decka nije dosla u kontakt s vaginom. Da li je tako nesto normalno nakon prvog spolnog odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajno je.

ivapiva

Postovani

Danas sam dobila menstruaciju nakon sto je kasnila 12 dana.
Primjetila sam da mi menstrualna krv teče kao nekakva sluz/ugrušak i povremeno me boli, a o grčevima tokom menstruacije da ni ne pričam.
Sad me zanima da li je takva krv normalna i da li smijem piti kontracepcijske pilule (koje mi je ginekologica preporučila, a teta u ljekarni rekla da je bolje da ih ne uzimam) kako bi imala redovite menstruacije iako imam 17godina?

Unaprijed hvala! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da možete početi s uzimanjem pilula s prvim danom menstruacije.

mala1234

poštovanje,prošli tj u ponedjeljak sam imala odnos nakon kojeg sam malo prokrvarila,krvarenje je odmah prestalo..a onda dva dana nakon toga. sam ponovno prokrvarila.Krvarila sam do nedjelje krvarenje je bilo smečkasto i do sa osjećam neko Čudno bol vise neugodno u donjem djelu predjela..Menstruaciju sam dobila 15 al je trajala 3 dana ibila je drulcija neg dosada a i tako prošli mj.Napominjem da pijem logest a i prije 2 mj sam zaboravila popiti pillu a toje jedina zaštita koju koristim partner svršava u mene...dali je moguća trudnoća ili je u pitanju kakva upala ili poremećaj.Unaprjet vam hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Radi se o probojnom krvarenju zbog uzimanja pilula.

dita0108

Postovani
Posljednja menstruacija mi je bila 29.7- 3.8.sljedeca mi je trebala doci pocetkom 9mj.posto imam produzeni ciklus.inace mi ciklus traje 34-36 dana.ovog puta umjesto normalne mjesecnice 30.8 mi se pojavio smedji iscjedak koji je trajao jedva tri dana.inace su mi redovite mjesecnice.imala sam nezasticeni odnos tjekom proslog mjeseca.molim vas ako mi mozete navesti moguci uzrok ovog poremecaja.
unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća, pcos, cista na jajniku, endometrioza, anovulacija itd.

dita0108

Hvala na odovoru.jos mw samo zanima nakon koliko vremena mogu napraviti test za trudnocu ili moram cekati eventualni izostanak sljedece?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sutra već možete napraviti test.

mala1234

Pozdrav! u četvrtak sam bila kod ginekologa na pregledu i u pitanju je ozljeda grliča maternice.Nisam imala nikakav odnos i jucer sam opet prokrvarila i još krvarim dali se moram zabrinjavati? a menstruaciju ne moram još dobiti
Unaprjet vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

KAo što sam rekao. Vjerovatno je krvarenje od uzimanja pilula.

VanjaM

Poštovani,
zanima me dali jedna tableta antibiotika moze promjenit trajanje i oblik, boju menstruacije?
Napominjem "jednu" jer sam ovih dana dobila klavocin bio zbog upale mjehura i popila samo jednu i dobila sam nuspojave pa sam morala prestati piti.
Prosli mjesec mi je bila od ponedjeljka do petka, a sada mi je zavrsila u cetvrtak, imala sam samo 1,2 i 3 dan... znaci za dan kraca i pred kraj nije bila smeđa nego više crvena.
Ili je to mozda trudnoca, jer citam da menstruacija moze bit i u trudnoci. I da mogu dobiti mengu cak prva 3 mjeseca zbog pilula.

I jos jedno pitanje, dali bi u 7 tjednu ako sam trudna vec nesto primjetila ? Jer nema bas nekih simptoma, osim sto mi se spava, umorna sam i boli me glava ?

zabrinutatanja

pisla sam vam vec puno puta,i imam puno poverenja,e sad problem. menstruacije su mi redovne prosli ciklusi su bili uvek 14 u mesecu, ali poslednja dva drugacije. 13.8,i 12.7.. novi ciklus je krenuo juce,izuzetno bolan juce medjutim danas nista,inace je uporedjujuci sa ostalim menstruacijama najgori dan 2,ali ovaj put,nije bilo ni toliko obilno ni bolno,pa me to brine,posto sam imala odnose sa deckom uvek kad su neplodni dani (udje par puta u mene pa stavimo kondom,i nikad nije svrsio dok je bio u meni) ali sam ovih dana bolesna,dosta povisena temperatura,zapusen nos,i kasalj... da li je to sve promenilo i da nemam brige za trudnocu? da se ne radi o laznoj menstruaciji?