Cudna menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanja ne vidim nikakav problem kod vas.
Nastavite s uzimanjem pilula. Dakako da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tanja menstruacija je neki put oskudnija i manje bolna.
To su normalna odstupanja. Ne vidim nikakav problem kod vas.

Tanjolinda

Poštovani,imam 33 godine,3 puta sam rodila,dosta dugo sam uzimala oralne kontraceptive,no unazad godinu dana ne uzimam ništa.Menstruacije su mi bile dosta uredne no ovaj mjesec je došla na vrijeme,3.9. i još uvijek traje i oskudna je,znači već 12 dana.Uz to su mi grudi dosta bolne na dodir,
Inače mi menstruacije traju 5-7 dana,2. i 3. dan obilnije,no ovo sada me malo zabrinulo jer je oskudno već 12 dana i ta bol u grudima koja mi se nikada nije pojavila ovakvim intenzitetom.Imam li razloga biti zabrinuta?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isključite trudnoću. Moguća je upala, cista i slično.
Obavite uzv pregled.

rm92

Poštovani,

Imam 22 godine. Prije dva mjeseca javio mi se problem sa menstruacijom, trajala je 20 dana. Prvo mi je ginekolog prepisao tablete "Dubrostone" koje mi nisu pomogle, zatim da izbjegnemo kiretažu dobila sam pilule "Diane 35" koje sam počela uzimati od 12. 8. prema shemi ginekologa (prvih 3 dana po 3, zatim slijedeća 3 dana po 2 dnevno te do kraja druge kartice jednu dnevno u bilo koje doba dana). Obilno krvarenje je stalo nakon 4 dana. U tom periodu sam imala odnose bez zaštite sa prekinutim snošajem, sa time da sam jedan dan zaboravila popit pilulu pa sam drugi dan uzela obje u razmacima. Prestala sam sa tabletama 13.09., a 17. 9. se budim sa jakim bolovima te mi je iscurio čudan ugrušak, prilično velik, žućkasto bijele boje, popraćen krvi. Nakon toga primjecujem samo smeđkast do krvav ugrušak i vrlo oskudno krvarenje. Nisam navikla na takvu menstruaciju ili što već je, inače mi je redovita i prvi dan dosta obilna i nikad prije ovog nisam koristila nikakvu kontracepciju. Naručila sam se na pregled, ali tek za mjesec dana. Zanima me dali postoji razlog za paniku, dali je takva menstruacija posljedica uzimanja toliko hormona i navedene nedavne situacije, te dali postoji mogućnost trudnoće?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je posljedica uzimanja pilula u višim dozama, i ne radi se o mogućnosti trudnoće.

maligrad

Poštovani, već sam jednom postavljala pitanje i rekli ste ako je tako ginekolog rekao , međutim ja nisam nikad imala pravi ginekološki pregled. Imala sam bolne menstruacije nekoliko godina dok nisam shvatila da to nije razlog za patnju i otišla ginekologu koji je iz razgovora zaključio da je vjerojatno riječ o grčenju maternice i propisao nimesil granule koje su mi i pomagale. Budući da ne volim lijekove nikakve i grozim se na njihov okus, nisam ih poslije pila kad me nije više ni boljelo prilikom menstruacije. Menstruacije su bile redovne u dan. Međutim ovaj put menstruacija ne da kasni samo već dva tjedna imam neki krvavo- smeđi iscjedak i često mokrenje, napetost trbušnih mišića i ne osjećam se općenito dobro, imam i bolne sinuse i pila sam neke antibiotike za infekciju radi sinusa. Ja cijelo vrijeme sumnjam da imam endometriozu, jer u opisu stoji da može otići i na mozak, a meni nije dobro ni u glavi (malo smiješno zvuči). Ne znam kako otići ginekologu na pregled i kada je to preporučljivo, u periodu kada nemam menstruaciju? uputu za slikanje sinusa već imam. sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće na mozak. Ne brinite. Da li imate andometriozu, ne mogu znati. Ali savjetujem da se javite na pregled i UZV.

klaudy8

Poštovani,
imam 24 godine i zadnje 2-3g sam počela imati jake bolove tijekom 1. i 2. menstruacije. Bolovi su u početku bili samo negdje 2-3x godišnje, a sad se javljaju kod svake 3.
Danas sam imala užasne bolove da sam se grčila, preošta bol u jajnicima i maternici. Zadnje dvije menstruacije su bile 14.8. i sad 20.9.
Ne postoji mogučnost trudnoće...da li je to normalno ili postoji neki razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o dismenoreji a nikako ne o trudnoći.
Imate forum o tome na ovim stranicama.

mrvica_nana

Poštovani, vrlo sam zabrinuta za trenutno stanje. Naime,prestala sam sa uzimanjem Lindynette 20 u 5. mjesecu 2014. godine. Nakon toga nisam dobila menstruaciju 3 mjeseca,nakon 3 mjeseca konačno se pojavila i trajala je normalno 5 dana kao i prije.Sada je opet kasnila 2 mjeseca i sad kad je konačno došla opet sad nije normalno. Vrlo sam uplašena jer nije normalne boje, cijelo vrijeme je smeđe,ali nije iscjedak nego baš izgleda kao prava menstruacija samo je tamno smeđe boje..sad več traje 4 dana..zanima me Vaše mišljenje,hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda se radi o cisti, endometriozi a najvjerovatnije o izostanku ovulacije i vjerovatnom pcosu.
Napravite sprolne hormone i uzv.

milicabb

Dva mesaca nisam imala odnose i sve je bilo ok medjutim trebala sam da dobijem 14.12 a dobila sam 11.12 ali bila sam pod velikim stresom. Ciklus mi uvek traje 28 dana i nikada ranije nisam dobila pre 28 dana. Imala sam odnos 24.12 ali sam popila pilulu za dan posle. 30.12 osetila sam jak bol koji je trajao oko pola sata u dodnjem delu stomaka. Sutra dan sam imala osecaj pritiska u istom delu i mislila sam sa me boli besika i pocela sam da pijem lek za besiku antibiotik. Posle 3 dana tj 3.1. Pojavile su se gljivice ali samo na stidnim usnama. Mazala sam nistatin mast i proslo je.Medjutim dobila sam 8.1 stomak me boleo ali ne mnogo i vrlo malo sam krvarila tamno smeje i gusto. Sutra dan sam imala malo stomak me nije boleo. Danas skoro i da nemam ali mi je stomak mnogo naduven i jako me boli glava. Zanima me sta se desava samnom? Da li je moguce da je u pitanju neka bolest ili trudnoca? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća premda mislim da je riječ ipak o smetnjama izazvanim uzimanjem pilule za dan poslije.

Selma13

Postovani,

imam 25 godina i pijem kontracepcijske pilule. Prethodni mjesec nisam popila zadnje dvije pilule da bih pomjerila menstruaciju, zbog vjencanja. U periodu uzimanja pilula tog mjeseca sam bila bolesna i jedan dan sam imala proliv. Nakon toga sam imala odnose bez zastite. Prije 4 dana sam dobila menstruaciju koja je poprilicno oskudna i bez skoro ikakvih bolova ( inace je jako obilna i 2 dana ne mogu da ustanem od bolova). Jos uz to imam izostanak stolice i glavobolje.

Da li je moguce da sam trudna?

Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna naravno.

pera_2911

Doktore,molim za pomoc..ovako,djevojka je imala proslu menstruaciju 26.12. i trajala je samo dan-dva..napravila je test i bio je negativan..imali smo odnos 31.12. s kondomom,ali je u jednom trenutku pukao,no skuzio sam iste sekunde..mislim da nije nista izaslo,a ejakulirao sam 5-10 min nakon toga vani..zadnja menga bila joj je 26.1.,ali je trajala samo dva dana. Po vasem misljenju,ima li razloga za brigu? Unaprijed hvala na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nema razloga za brigu.

tea_0507

poštovani, spolni odnos sam imala 12.12.2014. nezasticeni no decko je ejakulirao izvan mene i menstruaciju sam dobila 25.12. trajala je 4 dana i bila je slaba
ponovo smo imali odnose 8.1 i uredno sam.mengu dobila 25.1.2015. i bila je obilna i trajala je 5 dana.
1.2.2015. smo imali odnos nezasticeni sa sigurnom ejakulacijom izvan te jedan sa zastitom
naime danas 2.2 osjetila sam bolove u trbuhu i ledjima bas kao kad imam menstruaciju i poslije obavljanja nužde primjetila sam mrlju krvi na gacicama ...mozete li mi molim vas ikako pomoc i objasniti zasto ta krv i bolovi ako je menstruacija bila prije tjedan dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je krvarenje posljedica grubljeg odnosa od laceracija u rodnici.