Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vašem slučaju trudnoća nije moguća.

SanjicaD

Postovani,
poslednju menstruaciju sam imala 21.3. nezasticeni seksulani odnos 30.3, 10.4, i 15.4. decko je svaki put je ejakulirao sa strane, nikad u rodnicu. Imam redovitu menstruaciju, ciklus mi traje od 31-34 dana. Od skora imam seksulane odnose, imam stalnu neku brigu da ne bi ostala trudna, planiram uskoro otici kod ginekolaga da mi da kontracepcijeske pilule jer ne mogu stalno biti u nekom tripu. Da li postoji kakav sansa da ostanem trudna? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji. Nije velika ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije.

Zeja

Postovani,
Imala sam zadnju menstrucaiju 19.3.2014. Tada je pocela. Poslije zadnje menstuacije nisam imala odnos sve do 11.04.2014 godine, imala sam odnos i 12,13,14.04.2014..Eakulacija nije bila u maternicu. Znaci van je.. Sada osjetim ponekada blage bolove u prednu stomaka, ali jos nisam dobila menzes i nisu stalni bolovi. Da li je moguce da sam ostala u drugom stanju..Ili ako dobijem i sada menstuacije, da li ce biti moguce i poslije menstruacije da bude trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći sada niti nakon menstruacije.

Zeja

Hvala puno.

pancho11

Poštovani,
moja zadnja menstruacija je bila 04.04.2014. i trajala je dva dana. Naš nezaštićeni odnos je bio 21.3.2014.(ciklusi su mi uredni).
15.04. otišla sam na redoviti godišnji pregled kod svog ginekologa i sad sam sva u panici. Pregledao me, i na ultrazvuku mi je rekao da mi je endometrij 11mm, da će nastupiti ponovno menstruacija kroz 3-4 dana(za koju nemam nikakve simptome) ili da je trudnoća,bez obzira na menstruaciju 04.04. Na ultrazvuku se ne vidi ništa vezano za moguću trudnoću.
Jučer sam napravila test hcg-a koji je negativan. Molila bih Vas za još malo pojašnjenja... Hvala unaprijeg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Da li je nastupila ta menstruacija za 2-3 dana nakon pregleda?

pancho11

Menstruacije jos nema niti ima naznaka,osim par puta dnevno me jajnici zabole, bol vise ovulatorna. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očekujte menstruaciju u očekivano vrijeme.

vannaaa27

Postovani,
ovako, ja i moj dragi radimo na bebi vec negdje 5,6mjeseci,do sada nije bilo rezultata.. naime, nedavno sam zavrsila sa koristenjem vaginaleta rojazol i medozol zbog bakterija (mijesana flora i gardnerella vaginalis),menstruaciju sam dobila 10.4. (vise manje mi uredno dolazi) zavrsila mi je 14.4. u ponedeljak.. ali danas sam prokrvarila,pa me zanima dali je moguce da je trudnoca u pitanju, jer krvarenje nije poput menstrualnog nego je znatno manje,jako malo, pa sumljam na implantacijsko...grudi su mi osjetljive, bol u ledima, umor, cesto mokrim..pa dali je moguca trudnoca? Hvala puno unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Vjerovatno od upale u rodnici se javilo oskudnije krvarenje.

EnaK

Postovani,

Imam 21 god i nevina sam. Menstruacije su mi redovne, gotovo svakog mjeseca u isti dan. 15-tog dana od pocetka posljednjeg krvarenja sa deckom smo pokusali spolni odnos (bez zastite), medjutim nismo uspjeli (prejaka bol). Interesuje me da li je moguce ostati trudna ukoliko nije probio himen, ali jeste pokusavao (nekoliko puta, pa se brinem i zbog predejakulata)? Nije ejakulirao oko himena, vec po trbuhu. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

pancho11

Hvala Vam na odgovoru.
Nadamo se da će menstruacija stići u očekivano vrijeme,mada bi bilo lijepo i da ne stigne. happy
Malo me to pomutilo što mi je ginekolog rekao, ili menstruacija ponovno u sredini ciklusa ili trudnoća radi endometrija od 11mm.
No sad ćemo samo čekati.

Hvala Vam još jednom .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Enak, u vašem slučaju trudnoća nije moguća.

radijator

Samo da mi sto brze odgovorite ...
Bio sam sa djevojkom i imali smo "intiman" odnos, sad se plasim da nije zatrudnjela.Ona je kliliza svojim polnim organom po mom.Nevina jee , a bio joj je plodni dan , da li moze zatrudnjeti od predsjemenicne tecnosti , a samo sam je vrhom penisa dodirivao po vagini , molim da mi sto brze odgovorite.Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače, ne radi se o trudnoći. Educirajte se prije neg stupite u odnose.

Zeja

Postovani.
Ja sam Vam se vec jedanputa javljala.
Ali sada zelim da vas pitam. Zadnja menstracija je bila 19.03.2014. pisala sam vam sve i kakva sam odnos imala, da nije bila eakulacija u meine.
Sada zelim da Vas pitam, posto mi jos nije menstacija dosla, a sve ovih zadnjih dana osjetim bol u grudima i ponekad pred dnu trbuha. Da li se radi o trudnoci ili sta je ako mi mozete odgovoriti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno treba uskoro doći menstruacija.

saznajem

Poštovani, 18.4. imala sam odnos, prilikom odnosa kondom je pukao, no dečko nije svršio i odmah smo prestali s odnosom. Nakon toga sam dobila menstruaciju (redovno, kako sam i trebala) no ipak me zanima ima li kakve šanse za trudnoću. Hvala.