Da li je moguca trudnoca??

dali je moguce upoce zatrudnjeti sa trljanjem spolova i ako dođe sperma na spolovilo? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sperma dođe u rodnicu da. Na vanjsko spolovilo ne, i trljanjem naravno ne. Poznate nekoga tko je trljanjem zatrudnio?

sova0105

Moj decko i ja smo imali odnose prosli mjesec u mojim plodnim danima bez zastite, ali smo koristili prekinutog snosaja. Imala sam normalnu mjesecnicu 17.06. , a sada mi kasni sedam dana. Da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste bila spolno aktivna u ovom ciklusu onda svakako ne.

kardumica

Poštovani moja situacija je ovakva..Prije mjesec ipo dana krenula sam na dijetu pri kojom sam smrsavila 10 kila,kako sam radila do kasna i onda odmah ujutro vecinom bi spavala po 4,5 sati dnevno i tako jedan period od dva-tri tjedna.Prošlu menstruaciju sam imala 10.6.,s tim da sam se zadnji dan otisla kupati na more.U vrijeme kad san trebala dobiti menstruaciju dva dana sam imala lagani smeđi iscjedak ali menstruacija do danas nnije dosla.Spolne odnose sam imala 3.7. i jos par dana nakon s tim da po mom racunanju to nisu bili plodni dani.Da li ipak postoji mogucnost da sam trudna unatoc svemu? srdacan pozdrav

kardumica

Napominjem da su svi odnosi bili sa zastitom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu onda se ne radi o trudnoći.
Ove okolnosti koje ste naveli mogu biti uzrokom izostanka menstruacije.

sova0105

Pa nakon sto mi je zavrsila menstruacija smo imali odnose takodjer bez zastite. Trebam li se zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test.

Poštovani,

mojoj djevojci je prvi dan menstruacije i vrlo je obilna. Svrsio sam dalje od nje, obrisao i zatim smo trljali spolove, vrlo kratko. Da li postoji sansa za trudnocom? Djevojka je nevina. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa.

Emma21

ovako..zadnja menstruacija mi je bila 11.7., ciklus mi inače traje 25, 26 dana. Naime sinoć sam imala nezaštićen odnos u kojem je dečko ejakulirao u mene. Zanima me postoji li šansa za trudnoću? Po mojoj procjeni nisu mi bili plodni dani ali nisam sigurna da sam dobro izračunala jer mi ciklus ne traje uvijek jednako. Hvala unaprijed. Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da se radi o plodnim danima. Šansa za trudnoćom je velika.

natagaga

Postovani,zanima me,dali implantacijsko krvarenje moze trajat 3 dana i imati puno onih komadica uz dan prije i dan poslje smedji iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

anti94

Pozdrav, imala sam nezaštićeni odnos 20.6, a menstruaciju 16.6 koja je trajala možda do 20.6 ujutro..to mi je ujedno bio prvi spolni odnos. Nismo imali zaštitu, a dečko kaže da je svršio izvan mene, iako ja iskreno nisam sigurna. ovaj mjesec sam menstruaciju dobila 17.7 navečer i bila je kao i inače poprilično bolna, kao i inače ili možda čak i obilnija..mene brine taj smeđi iscjedak šta se mješao sa krvi i trenutno imam sve simptome, imam osjećaj osjetljivih dojki i nakon menzesa, jucer sam imala vrtoglavicu i slabost, bol u križima i kao laganu nadutost..zadnjih par mjeseci imam problem sa obilnijim vaginalnim iscjetkom pa me zanima postoji li vjerojatnost nekih cisti ili upale a ne samo trudnoće..dns ću napraviti test a do tad bih vas zamolila za mišljenje.. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstruacije. Ne treba vam test.

anti94

Možete mi molim Vas onda reći na šta Vi sumnjate u ovom slučaju? Još k tome grudi su me počele boliti i imam gađenje na hranu..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Javite se liječniku obiteljske medicine zbog ovih simptoma.

marijaz0611

Postovani doktore, interesuje me da li je dolazak redovne menstruacije (bilo ih je dve posle odnosa, obe su se pojavile u ocekivano vreme) siguran znak da nije doslo do trudnoce. Unapred hvala.