Da li je moguca trudnoca??

bubena1510

Postovani,

Za vrijeme trudnoce i u periodu nakon poroda dok se ne pojavi prva menstruacija da li se iako nema ovulacije ni ciklusa trosi zaliha jajnih stanica ili ostaje na istoj razini kao na pocetku trudnoce.

Unaprijed hvala
S postovanjem

Zeja

Postovani,
Imala sam zadnju menstruaciju 18.07.2014
A imala sam odnos bez zastite 25,26, i 27.07.2014, eakulacije nije bilo unutra, znaci van je.
Sada imma kao neke grceve u trbuhu ponekada i ide mi bijeli sekret. Da li je moguca trudnoca ili sta je u pitanju. mozete li mi odgovoriti
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zeja, prema opisanom ne. Radi se vjerovatno o ovulaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bubena ne troši se.

Dina1234

Hvala Vam!
A ima li neki drugi razlog kasnjenju mjesecnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte u prijašnjim postovima o uzrocima kašnjenja.

anónimo19

Poštovanje, imao sam odnos sa curom prekjučer, koristili smo pravilno kondom, svršio sam u nju i odmah sam ga pažljivo izvukao van, pazeći da ništa ne iscuri. Čitao sam dosta po netu da postoji uvijek šansa sa trudnoću, ali po logici to mi nije baš jasno, ako kondom ne pukne i koristi se pravilno, dali je moguće zatrudnjeti u mojem slučaju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da je ejakulat cijeli ostao u kondomu onda svakako neće doći do trudnoće.

Zeja

Postovani,
Ja sam Vama vec pisala, ali imam sada jos jedno pitanje.
Dali je vrijeme da vec budu napomeni menzezsa, kao sto je naprimjer (grudi kada bole i tome slicno). Dali je je vrijeme u mom slucaju da napomena za menzes bude ovih dana ili je jos rano, zadnja mezes mi je bila 18.07.2014.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kakve naznake? Još imate dva tjedna do menstruacije.

femaleversion2

Lp postovani, M sam imala 17.07. I trajala je 5 dana. Odnos sam imala u noci sa 30og na 31.07.a ciklusi mi traju 27-31 dan. Naime, imali smo oralni odnos nakon kojeg je uslijedio petting. Decko je ejakulirao na straznjicu blizu vagine,medjutim kako je dolje bilo skroz mokro od oralnog nisam sigurna da li je sperma dosla na ili u vaginu ali mislim da jeste mali dio. Poslije toga sma se obrisala maramicom kojom se on obrisao nakon ejakulacije. Nakon toga sam imala iscjedak bijel i providan sa cudnim mirisom, nastavio se bjelicasto-zuskasti bez mirisa i sada je skroz oskudan. Sada imam bolove u stomaku. Ledjima i svrabez unutar vagine.Da li treba da se brinem i kolika je mogucnost trudnoce? Da li treba da uzmem pilulu za dan poslije? Najljepsa hvala happy

joca099

Postovani dr, molim Vas za odgovor. 07.06. sam imala abortus, gdje mi je uradjen i ph test. Rezultati su pokazali parcijalno molarnu trudnocu. Doktorica mi je rekla da sam nakon abortusa dosta "osjetljiva po pitanju trudnoce", tj da mogu lako da zatrudnim i da zbog parcijalne mole ne smijem zatrudniti najmanje godinu dana. Nakon abortusa, menstruaciju sam dobila 05.07, koja je bila obimnija nego inace i duze je trajala. 25.07 . I 26.07. sam imala neku vrstu petinga sa deckom, dakle nije bilo klasicnog ulaska u mene, a narocito ejakulacije, nego samo sa prstima. Prije 3 dana mi je poceo ici smedji iscjedak, ne ide mnogo, ali je kao na kraju klasicne menstruacije, kao da se ljusti nesto, ali krvi nema uopste, tacije menstrualne krvi, mada sam danas trebala dobiti. Smedji iscjedak se smanjuje a krvi nema. Moje pitanje je: DA LI JE MOGUCA TRUDNOCA PREKO PRSTIJU NA KOJIMA JE MOGUCE BILO EJAKULATA?? Uradila sam jutors test, ima kontrolna crta, a druga se ne vidi na prvi pogled, ali kad se bolje zagleda, postoji neka linija koja je jedva vidjliva, kao sjenka neka, kao da se crvena linija vidi ispod milion slojeva bijelog. Izvinite ako sam opirna, ali mnogo se bojim, obzirom da mi je doktorica rekla da u mom slucaju jako lako mogu ostati trudna, pa se bojim da je moguce na taj nacin a i zbunjuje me ta druga crta na testu. i da napomenem, nakon abortusa mi je beta HCG bio 13,7, a nakon menstracije 1,1. MOLIM VAS ZA ODGVOR STO PRIJE JE MOGUCE, NE BIH MOGLA PODNIJETI JOS JEDAN ABORTUS, POGOTOVO TAKO RANO.
Hvala!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Femaleversion ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Joca prema opisanom ne radi se o trudnoći.

femaleversion2

Hvala jos jednom na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

lover20

poštovani,ja i djevojka imali smo spolni odnos bez zaštite u vrijeme plodnih dana...netom prije nekoliko sati došlo je do mastrubacije..ejakulacije nije bilo u rodnicu nego izvan..jel moguće da se zatrudni sa predejakulatom ili sa ostatkom spermija od mastrubacije?hvala

mm31

Poštovani!
Dečko i ja smo jućer imali spolni odnos ali je kondom puknuo.Dečko ga je prije ejakulacije izvadio ali nismo sigurni dali je išta ostalo unutra.Neplodni su mi dani ali me svejedno zanima kolika je mogućnost da ostanem trudna.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lover moguće je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mm ako ste sigurni da su neplodni dani onda nema šanse. U protivnom savjerujem postkoitalnu zaštitu.