Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Frane ako nije bilo više rizičnih odnosa tijekom ovog ciklusa, svakako da neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Darac nikakve ako joj je ciklus redovit.

franearemki

Hvala, znači neće biti ništa od ovog puknutog?
A ukoliko dobije sad u roku dan dva 3 menstruaciju da li to znači da nije trudna sigurno ili treba čekati novi ciklus.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit će normalno menstruaciju i to je to.

romanna

Postovani,
Decko i ja smo imali spolne odnose bez zastite od 23.7.-10.8. ali sa prekinutim snosajem. Zadnju menstruaciju imala sam 12.8.- 15.8. ,i i trajala je krace nego inace (inace mi traje 5-6 dana). Medutim i dalje osjecam nekakav pritisak u trbuhu te su mi bradavice osjetljive. Moram napomenuti da mi ciklus traje od 28-33 dana i da sam kratko prije menstruacije pila antibiotike. Zanima me je li mi se ciklus poremetio zbog lijekova ili je moguca trudnoca?

Sara75

Postovani doktore,
Citam forume vec danima medjutim moja situacija je bas specificna pa vas molim za odgovor. 21.7.sam u sredini ciklusa tableta yaz prestala piti,radi prevelikih promjena raspolozenja i depresije, nisam mogla cekati da popijem do kraja. 24.7.sam prokrvarila, oskudnije. 2.8.sam imala rizicniji spolni odnos. Nakon toga,7.8.ujutro sam prokrvarila. (3 dana prije toga bolili su me jajnici i imala sam lagano povisenu temp)-Bila je bas krv, ne iscjedak. Tako malo jace je trajalo 2 dana, i onda jos 3 oskudno,iako je sve zajedno ipak bilo malo manje nego uobicajeno. Malo sam se prepala i googlanjem dosla do razno raznih implatacijskih krvarenja i tako dalje. 14.8.sam napravila test i bio je negativan. Od jucer su mi bradavice osjetljive i malo mi je opet povisena temperatura. Mene sad zanima, dali je ono mogla biti menstruacija ili implatacijsko krvarenje? Da li je moguce da se 5 dana nakon odnosa pojavi ta vrsta krvarenja? Takodjer , posto sad imam simptome 14 dana od zadnjeg krvarenja da li se moze raditi o ovulaciji? I da li je bilo prerano raditi test 14 dana nakon odnosa? Pokusavam dobiti doktoricu vec 3 dana ali mi neide, pa sam se zato odlucila obratiti vama.

Unaprijed puno hvala na odgovoru.

suzanaa51

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 21.07.2014., menstrualni ciklus mi traje oko 30 dana. Dečko je 03.08.2014. svršio u mene, menstruaciju mi kasni 2 dana.Koje su sanse za trudnoću? Zanima me jeli mogu klimatski uvjeti biti povezati s tim jer san se vratila iz Norveške gdje sam bila 17 dana i tamo je dosta hladnije ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Romana prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sara ne radi se o trudnoći prema opisanom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Suzana, klima i promjena boravišta može rezultirati kašnjenjem menstruacije. No svakako napravite test. Nije prerano.

janaj0705

Hvala na odgovoru. Onda je razlog mojeg zatvora i bola u anusu zbog kojeg sam jucer i prekjucer uzela Dulcolax cepic neki drugi? Naime uz to imam i oskudan bijeli sluzavi/vodenasti, iscjedak. Inace... trebala bih napomenuti da za 7 dana treba stici nova menstruacija. Mozda je to PMS?

MajaH

Postovani

Naime...u petom mjesecu sam prestala koristiti Yaz pilule jer sam zbog njih imala uzasne glavobolje. Nakon prestanka menstruacija je dolazila u ocekivano vrijeme, ali jeste bila i oskudnija te krace trajala. Zadnju menstruaciju sam dobila 22.7, predzadnja je bila 24.6. Nakon posljednje menstruacije sam imala odnose sa suprugom i oboje smo sigurni da smo pazili, kao sto i inace radimo, medjutim ja do danas nisam dobila mjesecnicu. Ne mogu reci da mi kasni, jer danas je tek 22.8, ali sam je ocikavala dan prije. Ja u prethodnih dvadesetak dana jesam puno putovala, promjenila razlicite klime, i vucem tipicnu prehladu. Nemam nekih izrazitih simptoma PMSa osim blagog pritiska u malom stomaku, sirast iscjedak (vrlo malo). Juce sam radila test na trudnocu koji se pokazao kao negativan. Sta bi moglo biti uzrok sto mjesecnica ne dolazi? Iskreno da kazem ja u ovom ciklusu nisam primjetila da sam imala ovulaciju, koju inace primjetim po obilnoj sluzi, sto je ovaj put izostalo. Da li je moguce da je test pokazao pogresno? Od svega mi je najgore sto sam momentalno na terenu i nisam u mogucnosti posjetiti ginekologa izvjesno vrijeme.

Unaprijed se zahvaljujem.

ta

Postovani doktore, hvala vam puno na vasem odgovoru i ljubaznosti. Prije par dana sam bila kod ginekologa, imam policisticne jajnike, poremecaj hormona i jos uvijek nisam dobila menstruaciju. S obzirom da su mi ciklusi vec trajali 42 dana i da smo decko i ja prilikom odnosa koristili kondome(sto znaci da nisam trudna), doktorica mi je rekla da pricekam koji dan i ako ne dobijem da kupim ampulu progesterona i da primim injekciju. Voljela bih da znam da li je dovoljna jedna ampula i nakon koliko vremena bih trebala dobiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Janaj možda je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja vjerovatno je izostanak ovulacije kriv za to. Ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ta postoje tablete progesterona( provera, duphaston)
Terapija se uzima obično desetak dana ili do dolaska menstruacije.

janaj0705

Hvala na odgovorima i strpljenju. Znam da sam dosadna, vjerujte dosadna i sama sebi, ali strah radi svoje. Glavno da mogu iskljuciti trudnocu. Hvala.

MajaH

Postovani

Obzirom na moj prethodni post, uz sve navedeno, kada bi ja mogla ocekivati menstruaciju? Ja povremeno imamo bolove u predjelu jajnika, koji su vise izraziti kada sjedim. Grudi me ne bole ali nisu nikada ni do sada pred mestruaciju tako da se time ne mogu rukovoditi. Inace nemam neke izrazite PMS simptome. Ili da racunam da ce mi ciklus ovaj put izostati? Ili su ti bolovi u jajnicima predznak nadolazece ovulacije?

Jos jednom hvala.

marinastaci

Postovani, imala sam menstruaciju 18.07 koja je trajala do 24.07. Odnose sam imala 25.07,30.7 i 03.08. Ciklusi su mi prije bili 28 dana, ali nako sto sam pocela imat spolne odnose 30,31,32 dana kako kad ovisi. I sad zadnju menstruaciju sam imala 16.06 do 22.08 s tm da 7 sam imala kao neku sukrvicu sto prije nisam imala. Sad me zanima jel usprkos menstruaciji moguca trudnoca? Jer decko i ja smo koristili redovito zastitu(kondom) i nike ejakulirao u mene nego izvan, a stalno imam neki pritisak u trbuhu i primjetila sam da manje jedem. Pitam to jer sam citala po internetu za abnormalna krvarenja i laznu menstruaciju pa me to plasi iako sam menstruaciju dobila? Pa ako mi mozete ikako pomoci da se ne brinem toliko i ne razbijam glavu s tim. Osjecam i otkucaje u trbuhu ali sam cula da je to do vlastite arterije plus sto mi nijedna menstruacije nije izostala pa ni ova zadnja. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja ne znam. Vjerovatno će kasniti ali koliko to ne znam.