Da li je moguca trudnoca??

tockica7

Poštovani,
pijem Logest pilule vec 10 mjeseci, no nakon zadnje menstruacije, koja je bila 21.8, sam ih prestala piti. Decko se svaki put nakon ejakuacije obrisao i nakon toga smo imali nezasticeni odnos. Da li je moguca trudnoca, iako je ejakulacija u rodnicu svaki put bila prekinuta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji ali nije velika.

maja139

Poštovani, možete li odgovoriti na moje pitanje? Nalazi se na prethodnoj stranici, poslano u 10.50h.

Poštovani, nakon spolnog odnosa koji je ujedno bio i zadnji, dobila sam menstruaciju ( s tim da je kasnila cetiri dana), ali je po svim ostalim osobinama bila kao i svaka prethodna normalna menstruacija. Nakon toga sam ponovo narednu menstruaciju dobila NA VRIJEME i bila je normalna. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce s obzirom da sam dobila te dvije menstruacije (nakon zadnjeg spolnog odnosa), posto mi je stomak u zadnje vrijeme malo veci (ili ja to umisljam) !?? Jer citala sam da je moguce biti trudan i imati menstruaciju. Da li je to tacno?

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja niste prerano. Ako je negativan ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Almy ne radi se o trudnoći. Ne možete biti trudna i imat menstruaciju.
Ali možete krvariti u radoj trudnoći. To krvarenje se razlikuje od menstrualnog po količini, trajanju, nepravilnog je slijeda i ostalo .

aaldinaa

Poštovani, zanima me da li je moguća trudnoća ukoliko nemam redovnu menstruaciju.. Inače sam pila Dabroston i nakon toga sam imala redovnu menstruaciju pola godine, nakon toga ništa već 3-4 mjeseca :/ međutim, prije 2 sedmice sam imala odnos, koristili smo kondom i metodu prekinutog snošaja... Da li je trudnoća moguća? Unaprijed hvala na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ciklus neredovit naravno da je moguća trudnoća.
No u vašem slučaju ne jer nije bilo ejakulacije i odnos je bio uz zaštitu.

momo33

Poštovani, večeras smo ja i moj partner imali odnose. Prilikom trećeg spolnog odnosa pokušao je naglo ući u mene, međutim ja sam se slučajno izmaknula te je sa svojim udom pogodio moju stidnu kost. Jako ga je zaboljelo te se naglo skvrčio, nakon toga smo shvatili da je kondom puknuo. Ne možemo sa sigurnošću reći je li ušao u mene ili nije, ali je kondom bio prazan i partner daleko od svršavanja. Danas mi je 8. dan ciklusa koji su neredoviti pa tako ne mogu reći imam li plodne dane, sex nam je uvijek zaštićen kondomom s time da dečko uvijek svrši van mene. Mislite li da bi trebala uzeti pilulu za dan poslije ili ne ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da ne trebate uzeti pilulu za dan poslije.

mordsith

Poštovani,

Juče sam imala odnos sa momkom, dvaput (oba puta smo koristili kondom). Prilikom drugog puta, spao mu je kondom i ostao u meni > ovo mi se ranije desilo - zašto se to dešava? prevelika "podmazanost" ili je nešto drugo po sredi? Izvadila sam kondom prstima, nastavili smo, uz kondom naravno. Međutim, svesni smo da nije to baš dobro što je tako spao i zanima nas da li postoji mogućnost trudnoće, budući da mi se prethodni ciklus završio pre dva dana (ciklusi su mi uredni). Napominjem da je oba puta ejakulirao van mene.

Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije neće doći do trudnoće a uz to su neplodni dani.

paccow

Postovani doktore!
Cura i ja smo imali peting moje spolovilo o njeno, bilo je one tekucine, presemene, spolovilo NIJE ulazilo u vaginu ali se dodirivalo sa rodnicom, zanima me jel moguca trudnoca, i jos da napomenem, po onom njenom Menstrualnom kalendaru bila je u plodnim danima. Sto brzi odgovor molim. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o mogućnosti trudnoće. Vagina i rodnica su iste stvari. Dakle dječače dalje na edukaciju.

Hvala na odgovoru..Prva menstruacija je kasnila 3-4 dana, a druga došla na vrijeme, pa me to malo zbunilo. Da li postoji mogućnost da se ciklus malo poremetio s obzirom da nisam bila sexualno aktivna prije?
Ako je trudnoća isključena, koji bi mogao biti razlog većeg stomaka? Da li (i ako da, onda kada) mogu napraviti test ? Jer me ovo sve zbunjuje ..
I da li bi se trebali javljati i neki drugi simptomi s obzirom da je prošlo već 9tjedana od tog odnosa koji je ujedno bio i zadnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test možete napraviti bilo kada i bit će negativan. Sugeriram da se javite liječniku opće medicine zbog problema s abdomenom.

saznajem

Pozdrav. Zadnji put odnos sam imala 3.8. Taj mjesec sam menstruaciju dobila redovito kao sto sam i trebala, no ovaj mjesec menstruacija mi kasni, sto mi se do sad nikad ne dogada. Mora li znaciti da sam trudna? Nemam nikakvih ostalih simptoma. Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test pa ćete vidjeti dali se radi o trudnoći. O ostalim uzrocima pročitajte u našim prijašnjim postovima.

zloćkoo

Postovani,imam ogroman problem znaci ovako...3.8. sam dobila menstruaciju i 12.8.sam imala spolni odnos bez zastite i decko je svrsio u mene,,,dan poslje sam ja popila pilulu za dan poslje...i trebala sam dobit 30.8. ali mi je kasnilo i dobila sam 8.9. za vrijeme te menstruacije sam imala spolni odnos sa kondomom ali nakon sta je svrsio i maknuo kondom odmah poslje ga je onako stavio u mene 2 puta ...i sad me zanima dali je moguce da sam trudna tj.kolike su sanse? poslje sam jos 2 dana imala menstruaciju...i kad bi sada trebala dobit s obzirom na tu pilulu inace dobijam svakih 25-28 dana i traje mi 4 dana...molim Vas pomozite,hvala ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće.