Da li je moguca trudnoca??

TijanaJ

Postovani,
Prije 3 dana, na moj 10.dan ciklusa i po kalendaru nepolodan dan sam imala odnose sa deckom. Nismo koristili nikakvu zastitu, nekih 10-ak sekundi prije njegove ejakulacije smo prekinuli odnos i svrsio je izvan mene. Nakon toga me zadovoljavao prstima pa me zanima je li tako mogao prenijeti minimalnu kolicinu spreme u mene i je li ikako moguce da sam ostala trudna? Veliki sam panicar..
Unaprijed Vam puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prstima ne, no 10. dan ciklusa spada u normalnom ciklusu u i te kako plodne.

TijanaJ

Hvala na odgovoru i jos Vas molim da mi kazete koliko otprilike vremena prije ejakulacije izlazi predejakulat?

vanda_w

Postovani,
Proslu menstruaciju imala sam 1.10 i trajala je 5 dana. Sa deckom imam nezasticene odnose uz prekinuti snosaj. 20. dan ciklusa imala sam obilan i rastezljiv iscjedak a 25. dan pojavila mi se jaka bol u predjelu desnog jajnika koja je trajala 10 minuta. Simptome nadolazece menstruacije jos nemam, grudi me ne bole niti malo ( sto je jako cudno jer me uvijek bole 10-ak dana prije m). Inace imam redovite cikluse, 27-31 dan. Zanima me posstoji li mogucnost trudnoce ili je moguca cista na jajniku na koju sumnjam zbog boli i izostanka simptoma pred menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par sekundi uglavnom.

deja-vz

Poštovani, od kad sam rodila ciklusi su mi od 23 do 65 dana. Svaki puta se stitimo tokom odnosa ali uvijek se malo zabavljamo bez kondoma.. zadnjih nekoliko puta smo se zabavljali tako dugo dok muz skoro da nije svrsio..ali svaki puta stavi kondom nakon toga.
E sad je problem u tome sto zadnji ciklus mi je bio dug 61 dan odnosno od 24. 8. do 24. 10. Rizicne odnose sam imala 1.10, 5.10 i 11.10. Na internetu samnasla neku aplikaciju koja mi je pokazala da sam imala plodne dane od odprilike 5 do 11.10.
Dan prije menge sam imala smedu mrlju na gacicama i onda dalje nista. Drugi dan 24.10 sam pocela lagano krvariti, a 25. Sam imala jake bolove u trbuhu i jako sam pocela krvariti. Danas 30.10 bi trebao biti zadnji dan menge al jos uvijek lagano krvarim i bole me leda, konstantno imam osijecaj kao da cu dobiti mengu, grudi me i dalje bole te mi se cine povecane i izlazi mlijeko mada vec ne dojim oko pol godine, cesto mi mucno, imam osijecaj kao da mi je mjehur stalno puni i to me prati jos i prije ove menge.. Bila sam kod doktora prije menge zbog mjehura i rekao je da nije za antibiotik i da samo pijem puno vode..-ja pijem puno vode i kapsule brusnice ali nista ne pomaze.
E, sad je li moguce da sam ipak trudna i kada bi mogla napraviti test. Mislila sam ga napravit kad menga prestane, ako prestane.

akica921

Meni je menstruacija prestala 28.10 a odnos sa deckom sam imala juce, naravno sa zastitom i ejakulirao je u zastitu, posle toga smo nastavili bez zastite ali nije ejakulirao. Pa me zanima jer mogu da ostanem trudna?
Gvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

U metodu plodnih dana se ne upuštajte jer vam je ciklus neredovit.
Test na trudnoću za koji dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Akica šansa postoji jer u spolovilu muškarca ostane uvijek nešto sperme.
Šansa nije velika ali postoji.

JovanaJ.

Poštovani,imam 16 godina i redovne menstruacije,na otprilike 30 dana. Zadnji put sam dobila 30.09.,dešavalo se da mi menstruacija kasni jedan dan,najviše. Sa dečkom sam jednom imala analni seks prilikom kog smo koristili zaštitu,međutim kada smo drugi put imali odnos (takođe analni) došlo je do pucanja kondoma. On nijednom nije svršio. A pre toga je došlo do dodirivanja organa pa me interesuje da li je trudnoća moguća? Inače,nevina sam tj. nikada nismo pokušali da imamo vaginalni odnos,samo je došlo do dodirivanja organa. Bole me grudi,a stomak me boli na minut-dva i prestane. Pre nedelju dana sam imala upalu mišića i leđa su me jako bolela a sada sam prehlađena. Menstruacija mi kasni već dva dana,molim Vas da mi što pre odgovorite,hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mnogi su uzroci izostanka menstruacije. Pročitajte prijašnje posteve o tome.
Zasigurno se ne radi o trudnoći.

gap

Poštovani, imala sam odnos tjekom 4. i 5. dana menstruacije (ciklus mi je redovan i točan svaki mjesec).Danas nakon sto mi je zavrsila menga, pojavio mi se smedi iscjedak.
U zadnjih par mjeseci dobivala sam ga prije menge.Sta to znaci ?( Dali je moguca trudnoca)
Dali je istina da se dva dana poslije menstruacije moze prakticirati odnos (prekinutim snosajem)a da se ne zatrudni jer se jos nisu razvila neka jajasca?
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Istina je ako je ciklus na godišnjoj razini redovit bez većih oscilacija.

deja-vz

Neki dan sam vam pisala. Napravila sam test odma poslije 7 dana menge. I negativan je. Jos sam imala blagi iscjedak i 8 dan. Inace imam uvijek 6 ili 7 dana. Je li moguce da sam imala pobacaj??

zabrinutatanja

prosla menstruacija je bila 8. 10 u ocekivano vreme,od tad sam juce imala nezasticen odnos ni blizu vrhunca kad je izasao iz mene,i nakon dva sata nakon sto je urinirao je samo usao par puta,da li ima neke sanse da ostanem trudna od toga ,neplodni dani menatruacija treba d an ustupi za 4 dana,jos da vas pitam posle odnosa sam osetila izuzetan svrabez,veoma tecan sekret i veoma lepljiv da li se radi o gljivicnoj infekciji? hvala puno

gap

A sta bi znacio ovaj smedi iscjedak u prethodnom pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Deja vz pobačaj je isključen.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinutatanja, šansa je mala a sami ste obrazložili zašto.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gap ostatak menstrualnog krvarenja najvjerovatnije.

deja-vz

A zasto mislite da nije pobacaj? A zasto mene sad vec oko mjesec dana muci taj osjecaj odnosno nelagoda kao da cu dobiti menstruaciju i bol u donjem dijelu leda?? Sta bi moglo biti? Hvala!