Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zato jer bi da je riječ o pobačaju test na trudnoću bio pozitivan još neko vrijeme a ne negativan par dana nakon toga.
Koji je uzrok vaših problema, odavde ne znam. Javite se na pregled.

Mia777

Postovani,
menstruacija mi je inace neredovita. Ciklusi u zadnjim mjesecima su mi trajali 30, 34, 29, 33 dana, a ovaj mjesec mi kasni, danas 3.11. mi je 37 dan kako nisam dobila.
Imala sam jedan odnos bez zastite ali je ejakulirao vani. Odnos je bio 23.10. a menstruacija mi je pocela 28.9. i trajala do 2.10. Kolika je mogucnost trudnoce u mom slucaju?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u rodnici onda malena. Savjetujem ipak test za svaki slučaj.

postovani doktore molim vas da mi pomognete nalazim se u malo zbunjujucoj situaciji naime imao sam nezasticen odnos sa prekinutim snosajem u njenim plodnim danima stim da sam siguran da nisam imao ejakuaciju unutra i znam da su bili plodni jer sam provjerio na menstrualnom kalendaru 24 i 25 smo imali odnos od 26 je imala ovulaciju a vec od 28 ili 29 mi je pocela se zaliti na simptome glavobolje povisene temperature do 37 stupnjeva tamo negdje od 1 ovog mjeseca pocela se zaliti na mucninu jutarnju pojacan apetit zuckast i pojacan iscjedak nabrekle grudi i osjetljive bolove u kukovima promjenu raspolozenja i osjetljivost cesto mokrenje znam da su to sve simptomi trudnoce ali sam zbunjen da su se poceli pojavljivati nakon samo 2 ili 3 dana od odnosa pa mi vi molim vas recite dali postoji mogucnost trudnoce .unaprrjed zahvalan!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje su nespecifične i nisu vezane uz trudnoću.

tamy24

Poštovani,ukratko,zadnju menstruaciju sam imala 9.10.2014.,ciklusi su mi dosta uredni,od 28-30 dana. Odnos sa mužem sam imala 25.10. točno na plodni dan. Danas je 4.10. i primjetila sam oskudno krvarenje od svijetlo crvene do mrvicu tamnije boje od sinoć navećer. Dali se možda radi o implatacijskom krvarenju,pošto mi menstruacija treba doći tek za 5 dana? Nikad prije nisam dobila tako rano,pa me zanima dali je možda došlo do eventualne trudnoće. Hvala vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. No svakako morate pričekate vrijeme menstruacije da napravite test na trudnoću.

andr37

Postovani doktore,

Moja cura par puta dnevno povraca neke mirise hrane i parfema nemoze manta joj se puno
Da li su ovo znakovi trudnoce.Ako jesu recite mi samo kolike su sanse da bude trudna
Unaprijed hvala

andr37

Da li moze odgovor na moje prethodno pitanje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače, ako joj kasni menstruacija neka napravi test za početak. Ne brzajte stvari i ne trčite unaprijed bez potrebe.

lover20

Poštovani,
da li je moguća trudnoća za vrijeme plodnih dana i kolika je mogućnost trudnoće prilikom spolnog odnosa bez zaštite a nije došlo do ejakulacije u rodnicu ?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije, kako bi onda došlo do trudnoće?

lover20

Sa tekućinom koja se luči prilikom odnosa ili predejakulatom jemoguće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brkajte sluz i predejakulat. Pročitajte malo i ponovno se javite ako ne uvidite razliku.

lover20

poštovani,
čitajući na internetu,razno-raznim forumima,postovima ,itd. primjetio sam razna objašnjenja i definicije...e sad me zanima što je od toga navedenog istinito..sluz je tekućina koja ne sadrži spermije ? A predejakulat može sadržavati spermije ali on ujedno prije ejakulacije čisti mokračni vod da kiselina nebi uništila spermije ?
nakon tih pročitanih postova ispostavio sam da se predejakulatom može zatrudnjeti ali je mogućnost veoma mala...a sa sluz nemože jer ona ne sadrži spermije...e sad da li je to točno što sam pročitao ili sam djelomično u nedoumici oko pročitanih članaka...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Recimo da ste laički blizu točnoga.

lover20

U vezi čega onda griješim?Možete li mi pobliže objasniti oko toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Banalizirali ste stvar no to je tu negdje.

denilo

Poštovani,
nezaštićeno sam jednom penetrirao u djevojku tijekom njenih plodnih dana i nakon nekoliko sekundi izvadio. Nisam bio blizu ejakulacije niti sam ejakulirao prije toga. Pretpostavljam da trudnoća nije moguća jer uglavnom kažete da bez ejakulacije nema trudnoće, no pojedinim korisnicima za taj isti slučaj kažete da šansa postoji, ali je mala.
Zanima me što je od toga točno i ima li razloga za brigu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod vas nije moguća. No ako odnos potraje i partner bude blizu ejakulacije, tada se neposredno pred ejakulaciju luči i predejakulat u kojem neki put ima spermija dovoljno za oplodnju. Druga solucija kad je trudnoća moguća jesu opetovani odnosi.
Dakle to su recimo iznimke.