Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Meredith ako ste bili kod ginekologa i rekao vam je u čemu je proglem, onda su druge opcije zatvorene.
Pročitajte na našim stranicama o sindromu pcos.

ddado

Postovanje doktore, djevojka i ja smo imali odnos ,trljanje spolovila i postoji mogucnost da je izaslo predejakulata i ejakulata na njeno spolovilo, to je bio 31 dan njenog ciklusa, 12dana poslije je radjen test koji je bio negativan, a sutradan je dobila menst. koja je trajala 7 dana . od tada nismo imali odnose . Test je radjen ponovo 43 dan i 50 dan od odnosa i bili su negativni , doduse nisu nesto skupi pretjerano, jeftini su, a djevojka jos uvijek nije dobila menstruaciju , danas joj je 50 dan od prosle menstruacije. Oko 33 dana ciklusa se pojavilo blago krvarenje,smedji iscjedak koje je prestalo za 4-5 dana,a od menstruacije nista . Da li se moze pouzdati u rezultate tih testova i je li moguca trudnoca? Nema nikakvih simptoma trudnoce, menstruacije joj nikad nisu na vrijeme, uvijek kasne.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače samo nastavite s takvim odnosima i ne brinite se da će vam djevojka zatrudnjeti.
Ali svakako još se morate puno educirati.

pera_2911

Postovani, cura i ja smo imali odnos 23.11.,a zadnji dan njene menstruacije bio je. 22.11.,znaci odma dan nakon zavrsetka ciklusa smo imali odnos(to su ako se ne varam neplodni dani).sex je bio zasticen kondomom,ali je u jednom trenutku pukao,to sam skuzio nakon 10-ak sekundi i odma ga izvadio..koliko znam nije nista izaslo,ali nisam sto posto siguran..ejakulirao sam vani 5 min nakon puknuća. Danas je 25.12. i ona jos nije dobila,inace ima redovne cikluse..Kolike su šanse za trudnoćom u ovoj situaciji? Kaže da je pod stresom ovih dana,pa mislim da i to ima nekakav utjecaj..No,tko pita ne skita.Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos u neplodnim danima i bez ejakulacije dakle neće doći do trudnoće.

ddado

Znaci doktore,trudnoca je iskljucena i testovi su pouzdani ,djevojka ne moze biti trudna ? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Zaja

Postovani.
Imala sam odnos zadni 15.10. poslije Toga sam omala menzus 6.11 i 5.12. sada jos nije vrijeme ali osjetim kao da mi je se trbuh povecao dali je to sto sam se malo udebljala posto znam da jesam ili je moguca trudnoca i ako sam imala menzus oba mjeseca poslije odnosa. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije jedina stvar kod koje se žene udebljaju.
Dakako da se kod vas ne radi o trudnoći po opisanom.

arianna

Postovani, posljednju menstruaciju sam imala 22.11. A prije toga 11.09., a prije toga 7.6.
Dakle skroz neredovito i ne znam kako bih odredila plodne dane. Jučer sam imala nezaštićeni spolni odnos, iako nije svršio u mene, ali smo i prije imali odnose te je vjerojatno još bilo ostalo sperme na penisu. Zanima me dali je moguće da ostanem trudna i kako mogu odrediti plodne i neplodne dane kada su mi stvari ovako neredovite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je teoretski moguća. Plodne dane nikako uz ovakav ciklus ih ne možete odrediti.
Pitanje da li ih imate i da li ovulirate. Savjetujem da odredite spolne hormone i krenete s terapijom.

avioni95

Postovani doktore da li je moguce da cura ostane trudna ako je nevina a malo je kapnulo spermija iznad nje nismo sigurni je li uslo? To se desilo 25-og a 30-og joj je mala kolicina krvi bila na gacicam. A 8.1 bi joj trebala bit menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće.

avioni95

Koji je uzrok krvarenja i smedjkaste sluzi?
Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno krvarenje, ovulacija, cista i sl.

Mrča007

Poštovani, je li moguća trudnoća bez penetracije?
Ja i djevojka smo se zadovoljavali rukama, jeli moguće da su na mojem donjem rublju ili u području međunožja preživjeli spermiji od prošle ejakulacije? Otprilike 24 h. Pa da sam ih prenio na njezinu vaginu da zatrudni. Nisu joj plodni dani, prati po kalendaru ali nije 100% sigurna jer joj je ciklus nekad 28 nekad i kraći. Imali smo i oralni sex, jeli moguće da je ona nakon sto je mene zadovoljavala prenijela sa ustima pred ejakulacijsku tekućinu u moja usta pa da sam ih ja prenio na njezinu vaginu? Jeli moguća takva trudnoca? Napominjem da nije bilo ejakulacije ni u jednom trenutku. Molim odgovor. Puno hvala i oprostite na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječaće morate se educirati da ne postavljate više ovakva pitanja.
Naravno da neće doći do trudnoće.

pepa1

Poštovani,s deckom sam imala spolne odnose bez zastite. Menstruaciju sam trebala dobiti 19.12. Dobila sam ju tek 24.te je bila prvi dan svijetlocrvena krv i sasvim malo,a drugi dan tamnosmedja. I zavrsilo mi je. Te sam nakon dva dana dobila opet sto je trajalo 2-3 sata. Napravila sam test za trudnocu 29.12. Dali da pravim jos jedan ili je nesto drugo u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što je test pokazao? Ponovite ga. Moguća je cista na jajniku i sl.

TetaXD

Poštovani
Ja i moj partner imali smo spolni odnos 1.1.2015 a 30.12.2014. završila mi je menstruacija. U početku smo išli bez kondoma a zatim ga je prije nego što je svršio stavio i svršio u kondom. Ja nakon tog spolnog odnosa imam neke bolove u trbuhu zanima me što je to i da li je moguća trudnoća?