Da li je moguca trudnoca??

arianna

Postovani, nedavno sam vas ovo pitala:

Postovani, posljednju menstruaciju sam imala 22.11. A prije toga 11.09., a prije toga 7.6.
Dakle skroz neredovito i ne znam kako bih odredila plodne dane. Jučer sam imala nezaštićeni spolni odnos, iako nije svršio u mene, ali smo i prije imali odnose te je vjerojatno još bilo ostalo sperme na penisu. Zanima me dali je moguće da ostanem trudna i kako mogu odrediti plodne i neplodne dane kada su mi stvari ovako neredovite?

A sada imam još jedno pitanje u vezi iste te situacije. Naime kada bih mogla napraviti test za trudnoću s obzirom na situaciju s mojim ciklusom, na svim uputama piše nakon ne dobivene menstruacije, a ja ne znam ni kada bi to otprilike trebalo biti? Menstruaciju još nisam dobila. Savjetovali ste mi da krenem s terapijom, medjutim ginekolog je bio na godišnjem i imala sam zakazan pregled jučer, ali su me nazvali i odgodili termin zbog doktorovog bolovanja tek za sredinu veljace. Nadam se vašem brzom odgovoru kao i prošli put. Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test napravite 15 dana od odnosa onda.

anci25

Postovani,
Inače imam redovne menstruacije na 30 dana i traje u prosjeku 6 dana. Očekivana menstruacije je trebala biti 20.12. ali sam dobila 3 dana ranije tj. 17.12. Imala sam nezaštićeni spolni odnos( 3. dan) za vrijeme menstruacije i dečko je ejakulirao u mene. Ovog mjeseca mi menstruacija kasni 3 dana. Cijelo vrijeme imam tupe bolove kao da cu dobiti i nista. Da li je moguce da sam ipak ostala trudna? Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći prema opisanom.

maja725

Postovani,
Menstruaciju sam dobila 01.01.2015 i trajala je do 06.01.,odnos s deckom sam imala,27.01, 28.01 i 31.01., a 02.02 sam dobila menstruaciju, koja je danas 04.02 vec prestala. Koristili smo metodu prekinutog snosaja i prerzervativ uz to. Inace mi traje u prosjeku 4dana, i malo je obilnija za razliku od ove trenutne koja je oskudna.jako cesto idem urinirati, skoro svako dva sata. Da li je trudnoca moguca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

Doki241

Poštovani nisam znala kome da se obratim,a vi imate veoma dobre savjete. Dakle imala sam menstruaciju 16.1.2015 , trajala je punih 6 dana i poslije toga nisam imala spolne odnose tako da se nisam plašilia trudnoce,,ali danas sam primjetila crveno oko pupka (ne svrbi me),bolesna sam vec 3 dana imam visoku temperaturu,pa me zanima jel to od prehlade ili ipak moze bit trudnoca iako sumnjam 3-4 dana sam obilno curila zadnja dva dana nesto manje..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Crvenilo oko pupka i temperatura nema veze s trudnoćom. Javite se liječniku obiteljske medicine.

Doki241

Hvala vam na odgovoru i strpljenju . Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ulala123

dobro vecer,imam pitanje za vas
moja cura inace ima redoviti mensutracijski ciklus,ali evo ovaj pu joj kasni jedan dan,uz to rekla je da je imam lrpvo žućkasto smedji isjcedak a potom tamo msedji iscjedak,dans je trebala dobit mjesecnicu,ovo je privp ut da ima uopce nekakvu drugaciju boju od od bijelkaste,nemamo spolne odnose samo peting tu i tamo,cura mi ima ciste na oba dva jajnika,i rekla ej da je imala onako dvije tri kaplijce krvi u tom isjcedku sad dali ce doci mejsecnica ili je pitanju trudnoca,oboje smo prestraseni i neznamo sto da radimo... nadalje osjecala je neke grceve u trbuhu ali su joj prestali i onda opet dosli i opet prestali i kaze da su joj grudi kao i inace kad treba dobiti,molim vas za dogovro cim prije
hvala !!

stranger22

Poštovani,
zadnja mjesečnica mi je bila 8.1.2015. Imala sam odnos 25.1.2015 sa zaštitom (kondom) i za vrijeme neplodnih dana. U 12.mjesecu sam bila uzela tabletu Ellaone. Mjesečnica mi je do sada više manje bila redovna, a sada kasni već 3 dana što me pomalo i brine. Postoji li mogućnost trudnoće i trebam li napraviti sada test ili da pričekam još koji dan? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za koji dan treba dobiti menstruaciju. Ne treba brinuti.

Aurora borealis

Poštovanje,
u srijedu je meni i dečku tokom seksa pukao kondom i svršio je u mene (nije sve otišlo u mene s obzirom na to da je sperme bilo doslovno posvuda, ali jedan dio je). Zanima me kolike su šanse da sam trudna. Odlučili smo riskirati i ne uzeti one tablete za hitnu kontracepciju (one za dan nakon) jer nam je bilo nezgodno pošto se u ljekarnama ne izdaju bez recepta, a nemamo svog ginekologa, a mami mi nije padalo na pamet išta govoriti. Što se tiče mog menstrualnog ciklusa, nije u potpunosti redovit, ali kreće se uglavnom između 30-35 dana (uz iznimke, često kasni, rijetko rani). Ovo se desilo na 31. dan ciklusa tako da bi sudeći po tome trebali biti neplodni dani. Danas mi je 35. dan (po zadnjem ciklusu bih trebala dobiti danas, ali to nije pouzdano) i nisam još dobila mengu. Inače sam prije imala jedan simptom u pms-u, bolne i osjetljive grudi, pa sam znala kad mogu očekivati, ali nažalost taj je simptom nestao još prošli ciklus, a nije se pojavio ni ovaj. Danas sam primijetila da ipak imam malo bolne i osjetljive bradavice na dodir. Isjedak mi je minimalan i proziran, obilan je bio prije nekih tjedan-dva, a čula sam da je takav za vrijeme ovulacije i plodnih dana što je dobra vijest. Kada počnem čitati po internetu pročitam samo loše stvari tako da sam sad jako nervozna. Došla sam pitati Vas, nadam se da ćete mi reći nešto ohrabrujuće.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su dani neplodni i ciklus je redovit , pred menstruaciju su neplodni dani i mislim da je trudnoća velikim dijelom isključena.

ulala123

dobro vece,opet ja
prije svega oprostitie na smetnji....samo da vam kazem i pitam vas jos nesto..dobila je cura mjesecnicu,kasnila joj je jedan dan,i sad poslije kaze mi da ima mjesecinu i sve,ali je malo manje ima,i nadalje evo sad mi je upravo rekla da joj je mucno i da ju glava boli i da je umorna i da ima osjecaj koda ce se svaki cas onesvejsiti,mozete li mi reci sto bi moglo bit iu pitanjui sto da radim..
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka se javi liječniku obiteljske medicine.

rainbow007

Postovani, imala sam menstruaciju 6.1., (kasnila je 6 dana, a trajala 4-5 dana). Sljedecu menstruaciju sam dobila 4.2. uz kasnjenje od 2 dana. Trajala je samo dva dana, da bi sljedecih nekoliko dana bila mnogo slabija, gotovo samo pri mokrenju. S partnerom sam imala rizican odnos oko Nove godine, prvo s kondomom u koji je ejakulirao, a nakon nekoliko minuta (i partnerovog ciscenja) penetracija bez zastite, ali bez ejakulacije. Od tada sam uradila 3 testa, zadnji bas danas i svi su negativni. Zadnja tri dana osjecam jutarnju mucninu koja prestaje nakon jela. Zanima me da li postoji ikakva mogucnost trudnoce. Inace mi je ciklus sve dosad bio redovan a menstruacija trajala 7 dana. Brine me kratko trajanje menstruacije i jutarnje mucnine. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako.

Imeprezime

Postovani!
Imam 18. godina. Menstrualni ciklus mi traje 30 dana (od 01.-01.). Prvi spolni odnos imala sam 08.11. 7 dana nakon tj. 15.11. pri spolnom odnosu meni i decku je pukao kondom te je ejakulirao u mene. Nakon 12 h popila sam ella one pilulu. Sljedecu menstruaciju dobila sam 03.12 i zatim 03.01. Na 7. dan ciklusa (9.01.) ponovno nam je pukao kondom te je ejakulirao u mene, ja sam 24 sata nakon popila ella one pilulu. 05.02. dobila sam krvarenje tj mjesecnicu. Inace mi menstruacija uvijek traje 7 dana, prva cetiri veoma obilna i bolna krvarenja, zatim dva dana umjereno i zadnji dan gotovo nista. Ovaj mjesec menstruacija mi traje vec 8. dan te su samo prva dva dana bila obilna i bolna a ostalih 6 umjereno i bezbolno. Kod ginekologa nisam jos nijednom bila, narucena sam 05.03. no strah me cekati do tad. Postoji li ikakva mogucnost trudnoce?