Da li je moguca trudnoca??

lana00

Postovani,imala sam dva nezasticena odnosa,medutim decko nije ulazio do kraja niti jedan put,isto tako nije ejakulirao tj nije bio ni blizu,i oba odnosa su traja par minuta. Zanima me da li je moguce trudnoca? iz razloga sto mi mjesecnica kasni 4 dana. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne.

sarch3

Postovani..mjesecnica mi je pocela 20.03 i zavrsila 26.03..sve je bilo uredu..relativno mi je mjesecnica uvijek redovna..dan- dva gore dolje.mwdutim prije 3 dana mi je pojavio crvenkasri sluzasti iscjedak.dosta cesto idem na toalet..postoji li moguc oat da sam trudna?? Molim vas da mi kazete svoje misljenje..hvala..

Darko91

Poštovani,

Djevojka ima 19 godina i jako neredovne menustracije, ali prosjek je nekih 30-35 dana. U ovom ciklusu smo imali 2 spolna odnosa, nažalost oba nezaštićena ali je trajalo jako kratko i nije bilo ejakulacije, a ja sigurno 24 sata prije toga nisam ejakulirao, nisu bili plodni dani, bar prema našem računanju i ako je teško kod nje izračunati plodne dane zbog neredovnih ciklusa. Mislili smo da će sve biti uredu međutim evo danas je 45. dan ciklusa i ništa. Već 7 dana osjeća bolne grudi, povremene bolove u stomaku (žiganja u predjelu jajnika) i potkožne bubuljice, nervozna je i kaže da ima osjećaj da će svakog dana dobiti ali ništa. 35 dan ciklusa pojavio se malo jači bijeli vaginalni iscjedak koji se povukao nakon 2-3 dana, je li moguća da je to ovulacija od ovog sada ciklusa a da je prethodna menustracja skroz preskočena? Nismo radili test jer smo smatrali da nema potrebe, mislite li da bi ga trebali ipak uraditi? Primjetili smo da svaka druga menustracija je neuredne, i da često osjeća žiganje samo u predjelu lijevog jajnika, pa je li moguće da nešto nije uredu samo sa jednim jajnikom, jer kada je red na drugi menustracija je uvijek redovna.

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sarch ako vam je zadnja menstruacija bila 20.3 a sada je 5.5. onda vam ista kasni i moguće je da ste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Darko prema ovome što ste napisali mislim da se ne radi o trudnoći. No ipak s obuirom na kašnjenje neka napravi test.

lokaaa

Postovani. Imala sam odnose sa deckom juce ejakulirao je u mene zadnja menstruacija mi je bila 24-tog a razmak izmedju svake mjesecnice je 29 dana tako da bih ovaj mjesec trebala dobiti 23-eg a vec me bole grudi.Zanima me da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju iako sam odnose imala u neplodnim danima? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Katarina19991

Poštovani doktore,

situacija je sljedeca, 12.4. sam imala menstruaciju koja je trajala tri dana, ujedno to je bio i 29. dan menstrualnog ciklusa. Partner i ja smo imali jedan odnos na prvi dan menstruacije pri kojem je doslo do ejakulacije unutar mene. Zadnji dan zajedno sa menstruacijom sam primjetila i krv pri mokrenju te jako peckanje na kraju mokracnog otvora. Doktor mi je prepisao antibiotik kojeg sam pila pet dana (Sinersul) radi infekcije mokracnih puteva.... Sljedeci odnosi su bili 29. 4, 30.4, 1.5. ... Prakticiramo odnose bez zastite (prekinuti snosaj) , ali 29.4. smo koristili kondome jer po mom nekom izracunu to bi bio medu zadnjim plodnim danima. Cijeli mjesec mislim da se to svrsavanje nije trebalo dogoditi tijekom M ... Po prirodi sam ogromni panicar i svasta sam umisljala vezano za trudnocu...PMS sam osjetila, grudi su me malo boljele sa strane, nekad bi prosla bol u dobjem dijelu (inace gotovo nikad nemam neke simptome za mjesecnicu osim PMS -a baziranog na psiholoskim procesima i ove dvije nabrojene stvari); niti su mi mjesecnice bolne , a uz to sve i oskudne jako! Nakon 33 dana menstrualnog ciklusa sam prokrvavila ali gotovo crnu i kao sasusenu krv a kad se obrisem crvena je . Ciklusi su mi 28-31 dana.... Vidljivo je kadnjenje od dva dana... Ima li potrebe za zabrinutost? Hvala unaprijed. LP

neko nebitan

Imao sam odnos sa djevojkom i nakon ejakulacije skinuo sam zastitu obrisao se vlaznim maramicama oprao vodom stavio drugi kondom i ponovo imao odnos to je bilo 8 ili 9 dan nakon sto je cura zadnji put dobila pa me zanima da li postoji mogucnost da ostane trudna unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Katarina prema opisanom ne mislimda se radi o trudnoći kod vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neko nebitan, neće doći do trudnoće prema opisanom osim ako niste bili previše subjektivni u opisu.

pera_2911

Postovani,jedno vrlo kratko pitanje.. Da li je moguce da je nastupila trudnoca iako je prije nje dosla menstruacija(doduse,kasnila je 2 dana) koja je trajala uobicajeno 5 dana,u pocetku cak dosta jakog intenziteta,poslije normalno.vjerujem da to nije bila lazna jer citam da je ta tzv. lazna kraca i slabijeg intenziteta, i da je to zapravo krvarenje zbog drugih cinjenica,tj. da to i nije menga.. Hvala unaprijed na odgovoru,ali cisto da provjerim da li je moguce..happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o mogućnosti trudnoće.

miki 5

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam imala 30.04. Inače ciklus traje 28 dana +- 2 dana, ali zadnjih mjeseci vjerojatno od stresa zna varirati pa nekad kasni ili dođe ranije 3-7 dana, tako mi je npr. u zadnjem ciklusu menstruacija došla tjedan dana ranije.
Imala sam odnos sa partnerom 7.5 i 17.5 sa ejakulacijom, a od 10.5-13.5. imali smo odnose i nakon ejakulacije (znači bez ejakulacije u vaginu, i u dnevnom razmaku, znači partner je bio na wc-u)
Da li je sve navedeno dosta riskantno za trudnoću, odnosno da li je moguća trudnoća?
S obzirom da mi je ciklus 28 dana, prema dosadašnjem poznavanju svog tijela rekla bih da nema šanse za trudnoću, no malo me buni s obzirom da posljednjih mjeseci varira....

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom nije velika ali ipak se ne može u potpunosti isključiti.

larica12355

Pozdrav postovani doktore , imam par pitanja i nadam se da mozete odgovoriti . Ovako imala sam dvije redovne menstruacije od odnosa kojeg ja smatram riskantnim iako nije bilo spolnog odnosa vec petinga smatram da je sperma preko mojih ruku nekako dospjela na mene . Pravila sam i test ali je negativan no muci me to sto ovaj mjesec imam neobicne glavobolje . zadnja menstruacija bila je 2.5 i trajala 5-6 dana s ugruskom ali bila je rjedja nego inace . neobicno mi je to sto nakon nje i dalje su me boljela ledja a grudo su ostale malo tvrdje ali bez boli . sredinom mjeseca na petnaesti dan ciklusa imala sam malo krvi sto me zabrinulo i trajalo je dva dana a nakon sto se osusi izgleda blijedo smedje . brinu me glavobolje i nekakvo ispicenje reko bi se rast stomaka dolje iznad stidne kosti tako nekako. I imam neobicno gust iscjedak zadnja dva dana bjele boje . Menga treba doc za 4 dana a mene grudi ne bole . Sto mislize jesam li trudna?

Kathy21

Postovani, zarucnik i ja smo imali nezasticene odnose, nekad smo i dva puta zaredom imali odnos, no on je spolovilo samo obriso papirnatom maramicom, ali nije ejakulirao u mene. Inace su mi menstruacije redovne, zadnju sam imala 17.4.2015, sada sam trebala dobiti 19.5.2015, ali nisam i kasni mi tjedan dana. Da li je trudnoca moguca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Larica, niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kathy trudnoća je moguća ali malo vjerovatna prema opisanom.