Da li je moguca trudnoca??

nivandic

Zahvaljujem se na odgovoru, menstruaciju sam dobila jucer, 33.dan ciklusa kako je bila i ocekivana i sad sam mirna, mislim da se ne radi o laznoj menstruaciji. Hvala vam happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninch prema vašem opisu mislim da uskoro trebate dobiti menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bunny Lelly test se radi 15 dana nakon nezaštićenog odnosa najranije. Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

She123 zasigurno ste si umislila.

ninch

U proslom postu sam navela da imam redovite cikluse 28-29 dana, ali mi menstruacija kasni vec 5 dana. Imala sam spolni odnos 10.dana ciklusa te vise nisam sigurna je li zastita bila dobra. Trenutno imam simptome kao sto su teske grudi te bol u donjem dijelu trbuha. Danas tijekom dana se pojavvio iscjedak smeđe boje te par kapi krvi, ali menstruacije nikako nema. Zanima me jesu li to znakovi trudnoce ili sto je to? Imam 20 godina i do sad nisam imala takvih problema

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam prema tome kako ste opisali situaciju i mislim da se ne radi o trudnoći. Ako Vi dvojite napravite test na trudnoću.

EminaK

I da naglasim, juče sam takodjer otišla kod svog ginekologa na pregled, u strahu da nije sta vise jer inače imam samo smeđi iscjedak na kraju menstruacije, i prilikom pregleda rekla je da sam samo suha, tj vrlo malo sluzi imam.. Inače tako pred menstruaciju neman bas puno sluzi.. U takvom sam nekom strahu, ili sam si sve to umislila?
25.10 sam imala prošlu, da li mogu uraditi i beta nalaz danas da eliminisem definitivno trudnoću? Znaci danas je 31. dc - 12. Dan od prvog odnosa i 10. Od drugog, da li bi beta bila mjerodavna?

EminaK

Očigledno prvi dio poruke nije došao.. Ovo predhodno je drugi dio poruke, prvi glasi

Sa partnerom imam redovne odnose i uvijek sa kondomom, znalo je se tu i tamo desiti ponekad vrlo kratko i bez kondoma, kao što je i ovdje slučaj, ali sljedeći menstruacije mi variraju od 29. - 35-36. Dana znam dobiti, prošlu menstruaciju sam imala 25.10., odnos smo imali 19. I 22. dc s tim da je na samom početku partner jako kratko svega par puta (najviše do 10 sek) stavio bez kondoma i onda smo nastavili sa kondomom gdje je nakon par minuta svršio u njega izvan mene. Kakve su šanse za trudnoćom ovdje?

Mene naime brine sljedeće 28. Dc tj. U subotu navečer sam prilikom brisanja (malo dublje se inače brišem) primjetila bas crvenu krv, pa sam mislila da sam dobila, međutim na kraju večeri to je bila samo smeđa (tamnija sluz) i bilo ju je u nedjelju malo svjetlija ( ali samo kad se dublje obrišem, od prilike oko cerviksa) danas vec ništa niti juče, menstruaciju evo očekujem ali ne znam sta je ovo bilo od subote? Je li opasno? Moze li spriječiti ovu menstruaciju? Ili je pak lažna u pitanju?

(zatim sam napisala ovaj drugi dio poruke. Hvala na razumijevanju

EminaK

I da, test na trudnoću sam uradila jutros na jutrasce urin pokazao je negativno, i juče sam oko 16h uradila test (za koji su mi rekli da je najosjetljiviji tr da ga mogu uraditi 10 dana od odnosa u vrijeme.očekivane menstruacije) i on je bio negativan. Je li rano napravljen?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Emina odgovorio sam vam. Ne radi se o trudnoći. LP.

nivandic

Postovani, kao sto sam vec navela menstruaciju sam dobila, danas mi je 4.dan ali i dalje osjecam povremena pucketanja, nemam ostalih tegoba. Sto bi mglo biti u pitanju, jeli to normalna pojava za ovj period? Hvala.

BunnyLelly

Postovani, napravila sam test danas po Vasoj uputi, 16.dan od odnosa bez zastite, ujedno danas ocekujem menstruaciju. Test je negativan. Da li se mogu pouzdati u njegovu valjanost??

S postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nivandic, ne razumijem o kakvim se pucketanjima radi. Tako nešto prvi put čujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

BunnyLelly možete.

anna.1

Zdravo.
Eh ovako, ja sam imala odnos momkom prošli mjesec, bili su neplodni dani, nakon toga sam normalno dobila menstruaciju kako sam i trebala, a takodjer i ovaj mjesec. Medjutim prestalo mi je prije 4 dana. Od tad imam bolove u stomaku, ledjima, grudima. Da li je moguće da sam trudna i da tek sad dobivam simptome. Ili je to sve od stresa samo. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam od čega su senzacije koje navodite no svakako se ne radi o trudnoći.

Mali23

Postovani doktore, imao sam nezasticeni spoli odnos s djevojkom za vrijeme njenih neplodnih dana. Odnos je trajao svega negdje 1-2 minute s tim da ja nisam ejakulirao tokom odnosa izvan nje nego negdje nakon 15ak min. Zanima me je li moguca trugnoca ako nisam ejakulirao uopce tokom spolnog odnosa.

Hvala Lp.

nivandic

Postavani doktore, opet vam pisem jer sam malo zabrinuta. Dakle, menstruacija mi je trajala normalno 5 dana jednakog inteziteta kao i inace. No, danas mi je 10.dan ciklusa(a inace mi traju33.-35.dana) i osjecam povremena probadanja u donjem dijelu trbuha odnosno u janicima vec 2-3 dana. Znam da trudnocu mogu iskljucit s obzirom da sam dobila menstruaciju, ali svejedno se bojim zbog tih smetnji u trbuhu a jos su me pocela bolit i leda. Sto mi savjetujete, sto je u pitanju? Zahvaljujem se i ocekujem skori odgovor happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nivandic, ne sugeriram vam da išta poduzimate za sada. Pratite situaciju dalje pa ako smetnje perzistiraju javite se liječniku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mali prema opisanoj situaciji neće doći do trudnoće.