Da li je moguca trudnoca??

Andrija112233

Da dodam, danas smo radili test i negativan je.

Da li smo uranili sa testovima ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bubamara ciklus vam je neredovit. S obzirom na smetnje i opis i dob vjerujem da se radi o pcos-u.

Adk

Postovanje doktore
Ovako, moja djevojka ima 17 godina i jos je uvjek nevina
Imali smo, ajde da ga tako nazovemo spolni odnos(nezasticen), dan nakon sto joj je zavrsila menstruacija
Ejakulirao sam van vagine, tacnije po guzi dok je ona lezala na stomaku
Ejakulirao sam nekih 20 sekundi nakon sto sam izvadio svoje spolovilo iz njenog, ali bojim se da se nesto sperme nije slilo, a posto smo se odmah obrisali talodjer bih vas zelio pitati da li je moguce da se nesto sperme prenjelo vlaznim maramicama.
Oko 7-8 dana nakon toga samo sam je dirao prstima, a makom toga kada je mokrila pojavila se blijedo crvenkasta tekucina(u maloj kolicini).
4 ili 5 dana nakom toga ponovo sam je dirao prstima,i na prstima sam imao bjelu tekucinu koja podsjeca na spermu, ona kaze da je to bijelo pranje.
Kada je dosla kuci nakon prvog mokrenja se ponovo pojavio taj iscjedak i vise se nije pojavljivao(u oba slucaja nije imala bolova).
Takodjer smo danas, tacnije 6 dana prije iduce menstruacije imali isti takav, ponovo nezasticen odnos
Isto kao i prosli put svrsio sam 20-ak sekundi nakon vadjenja spolovila, ali ovaj put daleko od vagine,tacnije na ledja
Ovaj put sam pazio kako je brisem i sigurno nista nije doslo do vagine
Ona zadnjih dana mokri cesce nego inace, ali kate da joj se to i prije desavalo zbog prehlade.
Jedino sto me brine je ta predejakulacijska tecnost, ili kako se vec tacno zove
I jos me zanima da li su bili plodni ili neplodni dani posto se stvarno ne razumijem u to
Izvinjavam se na ovako opsirnom pitanju, ali sam htio lijepo da objasnim sve
Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru i veliki pozdrav za vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Andrija ne treba test. Imala je menstruaciju pred nekoliko dana. Iscjedak koji navodite nema veze s trudnoćom.

Silly5

ovako..prije 22 sata sam imala odnos sa deckom..koristili smo zastitu i sve je bilo uredu..ejakulirao je jednom i stavio drugi kondom, bili smo oprezni oko svega...nakon desetak minuta smo primjetili da je kondom puknio..nismo sigurni je li sto pobjeglo..meni su plodni dani i zanima me kolika je mogucnost trudnoce?

Andrija112233

Hvala doktore,

takodje zasto se javio takav iscjedak?
I takodje ima bolovr u donjem dijelu ledja (trenutno) te me i to brine.
Rekl je da ima takve bolove samo za vrijeme menst. a trenutno su joj plodnidani i u sriedju dolazi ovulacija..

Da li se trebam brinuti da su to naznake trudnoce ili neka obicna infekcija?

yona

Ovako mengu Sam dobila 1.1 I trajala je neka 4 Dana,spolni odnos Sam imala 28.1 prvi odnos.i prvo je bilo Sa kondomom poslje bez bio je svrsio na mene blizu mog spolovila kod kuka mal nize I nije obrisao svoje spolovilo I vratio GA unutra..pa sad meni menga kasni 3dana ili 4..opcenito uvijek bude redovna,Dali je moguce da mu je spreme ostalo na njegovom Maloo I to unio u mene jer sada su mi sise nakon sad tjedan I pol mal nabubrile I osjetljive,neki Dan Sam mislila da Sam dobila mengu a zapravo Su bile neke dvije tockice svjetlo svjetlo crvena I smeda kad Sam isla pisat I tokom setanja ili pisanja me cesto peklo spolovilo sto inace NE bude tako I jako Sam umorna NE mogu dolslovno kretati se I cesto mjenjam brzo raspolozenja I puno jedem u danu odjedamput..imam 16godina Dali je moguce ista??? Dali da uzmem test???

Teak12

Postovani imala sam odnos s kondomom koji je pukao pri vrhu ali ne skroz na vrhu. Predzadnja mjesecnica mi je bila 30.12, a zadnja 26.1. Traje mi 5-6 dana. Na kalendaru mi pise da mi je danas 8.2. Dan ovulacije. Zelim kupiti tabletu za dsn poslije. Hoce li mi ona pomoci? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Silly ako niste sigurni bolje da uzmete pilulu za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Andrija odgovorio sam vam. Ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Yona ne radi se o trudnoći. Uskoro će nastupiti menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teak pomoći će. Uzmite je ako niste sigurni da je iscurio dio ejakulata.

ljetna oluja

Postovanje doktore, pisala sam Vam prije neki dan... nadam se da nisam naporna... Naima zadnja menstruacija mi je bila 6. januara. Ciklusi su mi uglavnom 28-31 dan, sad je evo 34. dan i jos nema. Imala sam u januaru odnos 14. januara, i u februaru 02. februara, oba puta sa kondomom, i oba puta smo provjerili, kondom nije pukao. 28. decembra sam bila na ginekoloskom pregledu i doktorica mi je rekla da imam cistu velicine 25 mm negdje oko desnog jajnika, znaci nije na jajniku. Pila sam tablete Primolut-Nor 5 mg. Jutros sam u apoteci uradila test na trudnocu i negativan je. Eh sad, molila bih Vas da mi kazete da li je moguce da mi kasni zbog te ciste, inace zadnjih 3 dana osjecam bolove u desnom donjem dijelu stomaka...ili je bilo prerano za test jos?
Inace, nemam ni mucninu, niti znakove PMS-a...
Unaprijed Vam hvala.

apkri42

Postovanje, kolike su sanse za trudnocu? Pocetak menstruacije 2.2.2016., trajanje 5 dana, ciklus je 26-28 dana, redovit. Odnos je bio predzadnji dan menstruacije, sa ejakulacijom unutra. Danas, 9.2.2016. sam primjetila prozirnu sluz. Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ljetna oluja menstruacija vam kasni zbog ciste na jajniku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Apkri, ako je ciklus redovit neće doći do trudnoće.

Samsung11

Postovanje, zadnju menstruaciju sam imala 14.2. a nezasticeni odnos 21.2., mentruacija mi je trajala 3 dana a inace cikus mi traje 33 dana. U medjuvremenu sam dobila upalu mokracnih kanala pa sam pila Cefaleksin dvije kutije i zbog kandide trosila Geonistin vaginalete. Da li je moguca trudnoca? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu vam odgovoriti. Skoncentrirajte se pa ispočetka pogledajte datume, opišite kakav ste odnos imali i sl . važne detalje.

pucko276

Evo ovako ja i moja cura imali smo spolni odnos 30.01.2016 i to 4 puta u jednom danu i ta sva 4 puta sam svrsio u gace dali moze doci do trudnoce ili do znaka trudnoce sada treba dobiti najkasnije do 12.02.2016 dali je moguca trudnoca?

Edysaa

Postovani doktore
Da li je moguće imati redovan ciklus u trudnoci ? Procitala sam na internetu clanak o tome sto me jako zabrinulo
Naime radi se o djevojci koja je imala normalnu menstruaciju tokom tri mjeseca trudnoce...pa me zanima kako je to moguce?
Hvala lijepo na odgovoru