Da li je moguca trudnoca??

natalius

Mene zanima da li izostaje cervikalnoj sluzi kada se radi o trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lajne neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natalius ne razumijem vaše pitanje. Cervikalna sluz uvijek postoji, i kad je žena trudna i kad nije.

natalius

Mislila sam na sluz koja se pojavljuje na sredini ciklusa, obilnija, kristalna, mnogo rastezljiva, bez mirisa... koliko znam ta sluz ukazuje na pocetak plodni dana, kako bi onda vec trudna zena imala takvu sluz? Oprostite, hocu se malo vise educirati...

natalius

Naime sam imala odnose na 7 i 8 dan ciklusa s tim da je smedji iscjedak trajao i 7 dan. Ejakulacija je bila van, a mislim isto i za pred ejakulat al nisam sigurna... Imam redovite cikluse na 28 dana, plodne i neplodne dane racunam po Knausovoj formuli. Na 14-15 dan ciklusa sam primjetila ta vodenasta, sirasta sluz kao zelatina. Zanima me Vase misljenje o mogucoj trudnoci u mom slucaju. Hvala puno!

Blade18

Postovani doktore
Ja i djevojka imali smo spolni odnos i negdje na pola nam je pukao kondom, znaci nije bilo ejakulacije. To sam odmah skuzio, izvadio ga van, promjenio kondom i nastavili smo dalje.. postoji li mogucnost trudnoce? Da li treba popiti tabletu za dan poslije? Hvala unaprijed

Blade18

Doktore nisam siguran da li se pitanje poslalo pa cu ponovno objasniti.. imao sam spolni odnos sa svojom djevojkom, nakon par minuta pukao nam je kondom (nisam bio ni blizu ejakulacije), izvadio sam ga i stavio novi te smo nastavili s odnosom.. postoji li mogucnost trudnoce? Treba li popiti tabletu za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je sirasta onda se radi o upali u rodnici.

natalius

Nije mi materni jezik, zato sam se krivo izrazila... Nije sirast... Hocu da kazem da se moze razvuci izmedju dva prsta. Pitanje i dalje stoji, jeli moguca trudnoca? Lp

Blade18

Doktore molim vas za odgovor

arwen1984

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 23.03. završila 30.03. Ciklusi mi inače traju 30 do 32 dana
napravila sam test za trudnoću koji je bio negativan
zanima me što može biti razlog kašnjenja ako nije trudnoća u pitanju, a i dobrovoljno sam dala krv 6,04, može li i to biti uzrok izostanka
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Arwen ne kanim se na svakoj stranici ponavljati o uzrocima izostanka menstruacije. Forum je otvoren svi odgovori su dostupni od ranije. prevrtite ih malo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blade prema opisanom neće doći do trudnoće i ne treba pilula za dan poslije.

adsel16

Od skoro imam odnose sa dečkom, nikada prije nisam imala odnose i nismo koristili zaštitu ali smo pazili i uvijek je odnos bio prekinut na vrijeme, znači nikada nije došlo do ejakulacije unutra, menstruacija mi kasno oko 15 dana, inače su bile ne redovite ali posljednih mjeseci su se bile stabilizovale. Uradila sam dva testa i oba su negativna. Osjećam bolove kao da bih trebala dobiti ali nikako da se desi. Imam i pojačan bijeli iscjedak, takodjer par dana sam osjecala svrab i bila je kao natecena, bila sam i prehladjena i pila antibiotike pa me zanima da li moguća trudnoća samo da bi bili sigurni i ja i on. Hvala

adsel16

Menstruacija mi kasni više od 15 dana. Prvi put sam stupila u odnose sa dečkom i nismo koristili zaštitu ali je snošaj uvijek bio prekinut na vrijeme i on je ejakulirao vani, sada osjećam bol u trbuhu i jajnicima, grčeve, sve simptome kao da ću dobiti ali nikako da se desi, čak sam uradila i dva testa ali oba su bila negativna, par dana sam osjećala svrab i bila je natecena, imam i pojačan iscjedak, pa me za sta da radim jer želimo oboje biti sigurni sta nas ocekuje. Takodjer sam bila i prehladjena i pila antibiotike. Menstruacija mi je prije bila ne redovita ali posljednjih mjeseci se stabilizovala i bila redovita na svaka 24 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Adsel ne radi se o trudnoći ako su vam testovi negativni. Pročitajte u prijašnjim postevima o uzrocima izostanka menstruacije.

lili12345

ovako,dečko i ja smo spavali tri puta u jednoj noći s razmakom od jednog sata i kasnije cca pola sata. Nismo koristili zaštitu. Sva tri puta je ejakulirao ali izvan rodnice. nakon toga se isprao vodom i oprao ruke. zanima me da li je na taj način moguća trudnoća?da li je može doći do trudnoće usprskos tome što je oprao ruke na kojima je bila sperma i penis te smo onda započeli ponovni odnos nakon sat vremena i kasnije nakon cca pola sata?zadnja mjesečnica mi je započela 26.4. a ciklus mi traje u vecinu slučajeva 31 dan dakle mjesecnicu dobivam vec par mjeseca svakog 26.

Mika77

Ovako...imao sam neku vrstu odnosa sa devojkom, tacnije probao sam joj skinuti nevinost. To smo pokusavali bez zastite, prethodna 2 meseca i uvek je dobijala na vreme. Ponavljam, postoji strah od toga da li je moguca trudnoca iako nikada nisam ejakulirao u njenu vaginu, vec stalno izvan, i uvek bih izvadio penis 1,2 minuta pre toga. Nikada moj penis nije ulazio toliko duboko jer je bolelo , pa smo prekidali , nikada taj pokusaj skidanja nevinosti nije trajao duze od 3,4 minuta. Zanima me da li je moguce da ostane trudna iako je i dalje nevina, a nije bilo sperme u njoj, i da li postoji opasnost od presemene tecnosti ? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lili šansa za trudnoćom se ne može skorz odbaciti zbog opetovanih odnosa.
Pročitajte o tome u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mika ako ste sigurni u svoje tvrdnje onda neće doći do trudnoće. Nije nevina ako ste imali odnose.