Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znatiželjna ne mogu vam komentirati situaciju. Vjerovatno se ne radi o ejakulatu nego vašoj sluzi.

suzana12

Postovani,
Uvijek sam imala redovite menstruacije u trajanju ciklusa izmedu 30 do 32 dana. No posljednja je trebala doci 5.5. I jos uvijek je nema,znaci kasni vec 3 tjedna. Naoravila sam prvi test na trudnocu tjedan dana nakon kasnjenja i bio je negativan,a drugi nakon 2 tjedna takoder negativan. Otisla sam kod ginekologa koji je napravio ultrazvuk i rekao da je sve uredno. na nalazu pise da je na jajniku vidljivo zuto tijelo. Ipak me poslao da vadim betu bez ibzira na dva negativna testa. Necu to moci obaviti do sljedeceg tjedna pa sam u nedoumici. Da li mislite da je uz ovo moguca trudnoca (imala sam nekoliko odnosa s prekinutim snosajem protekli mjesec)? Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. No napravite i beta hcg za svaki slučaj.

acere5

Poštovani,
Imao sam sa curom seks sa prekinutim snošajem, 10 dan ciklusa ... inace joj menstruacija traje 7 dana, a ciklus 27 do 29 dana .... po kalendaru koj vodi kasni joj 3 dana, imala je manje bolove u trbuhu prije 3 dana , ali menstruacije nema, samo curi iscjedak .... dali je moguca trudnoca ?

acere5

Zaboravio sam rec da ima malo jacu upalu grlica maternice ili maternice, i da koristi tablete koje mora na vecer prije spavanja gurnut u spolni organ, da se otope ...
Dali bi to možda mogao bit razlog kašnjenja ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća. Neka napravi test na trudnoću.

nis

Poštovani, zanima me jesu li testovi 100% pouzdani dva mjeseca nakon odosa? Zahvaljujem Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pouzdani su svakako, više od 99 posto.

Twity89

Postovani, imala sam menstruaciju od 19.-25.5. Ciklus mi traje u prosjeku 30 dana(dan, dva, gore-dolje) . Decko je ejakuirao u mene 29.5. ; imam aplikaciju koja mi prati plodne dane i gledajuci po njoj plodni dani mi pocinju 30.5, a ovulacija je 4.6.
Da li postoji razog za brigu te dali uzeti tabletu za dan poslije? Tu tabletu sam zadnji put koristila 30.09.2015. . U konacnici, zanima me postoji li mogusnost da sam trudna?? Lp

halida

Pozdrav,imala sam redovit ciklus (od 24 do 28 dana)sve do nedavno kada mi je prvi put izostala mjesecnica,dosla nakon 64 dana i bila dosta oskudnija nego inace, 25.04. 15.05 sam imala spolni odnos(doduse zasticen) i jucer(29.05) pojavilo se krvarenje koje,citajuci, vise lici na implatacijsko krvarenje nego menstruaciju,svega par kapi krvi. Radila sam test danas,bilo je negativan,ali moguce lažno jer ga nisam radila ujutro i pijem puno tekucine,pa stalno obavljam malu nuzdu. Dali postoji mogucnost da se radi o trudnoci, i kada je pouzdano uraditi hcg iz krvi?

Blade18

Poštovani,

Imao sam odnos sa djevojkom sa zastitom i naravno svrsio sam i skinuo kondom, nakon od prilike sat vremena htjeli smo opet i ja sam stavio ponovno novi kondom i sad me zanima da li je moguce da je prilikom stavljanja kondoma moglo ostati sperme na kondomu? Da pojasnim, znaci nakon prvog odnosa skinuo sam kondom i malo sperme mi je ostalo po prstima al jako malo, nakon sat vremena od prilike htjeli smo novi odnos i stavio sam kondom, da li je moguce da je prilikom stavljanja kondoma moglo ostati sperme na kondomu iako su mi ruke bile suhe i da li je od toga moguca trudnoca? Inace cura je u plodnim danima.. hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Twity uzmite pilulu za dan poslije ako ne želite trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Halida prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. No ako želite napravite ovih dana beta hcg iz krvi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blade prema vašem opisu neće doći do trudnoće. Ne trebate brinuti.

natalius

Postovani, imala sam odnos sa ejakulacijom u kondom na 8 dan ciklusa. Jeli moguca trudnoca? (pretpostavljam da nije iz dva razloga: kondom i neplodni dani). Ciklus je redovit, 28-29 dana.
Danas 12 dan ciklusa sam primetila sluz koja se moze razvuci medju prstima. Jeli to znak da su poceli plodni dani?
Hvala! Lp

Blade18

Hvala doktore na brzom odgovoru! LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natalius prema opisanom ne. Počinju plodni dani prema opisanoj sluzi vrlo cjerovatno.

Mali23

Poštovani, imao sam spolni odnos s djevojkom te sam ejakulirao u nju. Ona pije tablete lindynette 30 al je u prosloj kutiji propustila jednu tabletu. Dobila je stvari te je nakon toga pocela piti novu kutiju ( sada je na 6 tableti ) te me zanima jesmo li u potpunosti zasticeni.

Hvala i lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste, u potpunosti ste zaštićeni.

Berta123

Prije 7 mjeseci sam uzela u jednom danu 5x logest kao pilule za dan poslije nezaštićenog odnosa. Nakon toga sam 2 mjeseca redovito uzimala pilule nakon čega sam prestala. Nikada prije ni poslije ih više nisam uzimala. Događa mi se to da me od tada tijekom cijelog mjeseca povremeno probada sa lijeve i desne strane u području jajnika ( nekad slabije nekad malo jače bockanje). Mjesečnice su mi redovite svakih 29-31 dan, i po sredini ciklusa 15-16 dan (uglavnom) imam jače bolove. Ovaj mjesec su ti bolovi izostali a nezaštićeni odnos imala sam 16.,17., i 19. dan od menstruacije. Zanima me koji bi mogli biti uzroci probadanja u jajnicima i kolika je mogućnost za trudnoću?