Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su bili plodni i ako je bilo ejakulacije u rodnici, šansa za trudnoćom tada postoji.

MijaMalina

Poštovani,
da li postoji mogućnost da dođe do trudnoće ako se sprema prstima prenese do vaginalnog otvora, ali da prsti ne prolaze kroz vaginalni otvor i himen je tu? Znači bez ejkulacije u blizini vagine, nego npr. ukoliko partner ejakulira po stomaku?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ejakulat ne dođe do rodnice trudnoća nije moguća.

MijaMalina

Pa da li je moguće da se ejakulat prilikom petinga prstima prenese (ako slučajno nije fino obrisano) i da dođe do trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malo vjerovatno.

natalius

Jeli vjerodostojan test za trudnocu, uradzen 15 dana nakon odnosa, na drugi jutarnji urin? Mjesecnicu ocekujem za 5-6 dana...
Hvala. lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test u vrijeme očekivane menstruacije nikako ne prije.

monika**®

Postovani
Prosli mjesec sam trebala dobiti menstruaciju 23. ali sam dobila 10 dana ranije i trajala je svega 3-4 dana inace mi traje po 7 dana, kasnije sam imala spolni odnos sa deckom, ali nikad ne koristimo zastitu vec 3 godine, nakon spolnog odnosa vec nakon 5-6 dana pocela me glava bolit i postala sam nekako umorna i nista mi se nije dalo radit samo mi se spavalo. Jedan dan mi je bilo jako slabo, trbuh me bolio, vrtilo mi se i neki osjecaj povracanja.. a sada me vec zadnja 4 dana grudi uzasno bole i jako su osjetljive na dodir. Inace kad trebam dobiti menstruaciju grudi me bole prva 2 dana i treci dan dobijem, po tome znam kada trebam dobiti, ali sada imam vise tih nuspojava a do menstruacije mi je 13 dana.
Pitanje: dali je moguce da malo spermija pobjegne prije pravog svrsavanja? I dali je moguca trudnoca?

slavenz

Postovani,
imao sam odnos sa devojkom 08.06 i nisam ejakulirao ali postoji briga zbog presemene tecnosti. Zadnja menstruacija bila joj je 20.05, da li postoji sansa da je trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Monika na osnovu iznesenog moguća je trudnoća. Sugeriram da napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slavenz premalo detalja ste mi dali. Od predejakulata postoji šansa za trudnoćom.
Pročitajte topic o predejakulatu.

walbi

Poštovani, imala san odnos s dečkom dan prije ovulacije kako piše u kalendaru (inače mi menstruacije variraju od 21. do 28. dana, ali zadnja dva puta je bila 25. dan).
Sad neznam kad je točno ovulacija, ali sam odnos imala 13.6. Dečko je svršio van mene. Zanima me kolike su šanse za trudnoćom. Hvala

karlica_123

Postovani,
Imala sam nezaštićeni spolni odnos 17.5. (Ejakulacija izvan rodnice), a prije tog menstruaciju 25.4. Nakon odnosa uslijedila je menstruacija 21.5. i bila je normalnog trajanja i količine krvarenja kao inače. Trebala bih novu menstruaciju dobiti 18.6., ali nemam baš nikakve simptome (koji su mi inače jako izraženi, kao što su jaka bol u grudima i do 10 dana prije menstruacije, razdražljivost...)...
Zanima me postoji li mogućnost za trudnoćom, osjećam nadutost u donjem dijelu stomaka kao i mučnine...
Hvala unaprijed na odgovoru!
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije šanse za trudnoćom su male.

lili12345

Poštovani doktore,

u nedjelju mi je prema kalendaru plodnih dana bio najplodniji dan (ciklus mi traje 31 dan,trebam dobiti 26.6.) te sam rano ujutro oko 3,4 sati imala "odnos" s dečkom-ušao je 3-4 puta u rodnicu te je to trajalo nekoliko sekundi. Ejakulacije nije bilo. Zanima me da li imam razlog za brigu pošto je to bio prema racunanju najplodniji dan ali ipak ejakulacije nije bilo?

Isto tako, od nedjelje ujutro pa sve do danas osjecam blagu bol u donjem dijelu trbuha na podrucju lijevog jajnika(rijeđe na području desnog jajnika),bol je prisutna i kod mokrenja. Mislila sam da bi to moglo biti zbog ovulacije ali bol ipak predugo traje po mom mišljenju. Što bi to moglo biti i zbog čega?

walbi

Poštovani, zadnja menstruacija mi je bila 2.6 i trajala je normalno 6 dana (inače mi ciklusi variraju od 21. do 28. dana, ali zadnja dva puta je bilo 25. dan), nisam sigurna točno kad bi ovulacija trebala biti (po kaledaru14.6), a ja sam nezaštićeni odnos imala 13. 6 - dakle bili su plodni dani. dečko je svršio van rodnice. zanima me kolike su šanse za trudnoćom.
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lili ako nije bilo ejakulacije, onda se ne trebate brinuti oko trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Walbi šansa je mala jer nije bilo ejakulacije, za predejakulat ne znam.

natalius

Postovani, dobila sam mjesecnicu na 26ti dan ciklusa, a uvjek ide na 28-29 dan. Trajala je 6-7 dana, jeli moguce da se radi o laznoj menstruaciji?
I jos nesto me zanima, jeli moguca trudnoca ako se mali dio ejakulata slije na malih usana, al je isti brzo izbrisan? Hvala. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imali ste menstruaciju prema opisanom. Ciklus je nekad sklon manjim ili većim oscilacijama.
Ako se ejakulat obriše onda ne može dovesti do trudnoće.