Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lic dobili ste menstruaciju i ne radi se o nikakvoj trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Burazer odgovorio sam vam na mjestu gdje ste postavili pitanje, a pošto isto postavljate na više mjesta, više vam neću odgovarati.

anuska12

Poštovani,
imala sam menstruaciju 6.6., a zadnji spolni odnos 22.6., međutim dečko nije bio siguran je li kondom pukao pa sam uzela escapellu nakon 12 sati. Menstruaciju sam dobila 5.7., prva 3 dana normalno, a ostala dva oskudnije i tamnije gotovo smeđe pa me bilo strah je li u pitanju možda lažna menstruacija. 12.7. ujutro sam napravila test za trudnoću Geratherm i bio je negativan. Međutim, danas ujutro kad sam popila kavu, koju inače popijem tu i tamo samo, mi se pojavila kao nekakva mucnina i vrtoglavoca pa me sad to prepalo jer čitam po internetu gdje se upravo ovakvi simptomi navode kao prvi znaci. Kava mi je zasmetala i početkom 7.mj kad sam ju popila (8.7. mislim da je tako nekako bilo). To me jako brine pa ako bi mi mogli odgovoriti. inače bila sam kod ginekologa 21. ali mi nije radio ultrazvuk. Hvala

andjelika67

Postovani, zbog problema sa srcem morala sam da prekinem sa uzimanjem yaz pilula nakon skoro sest meseci. Krvarenje mi je krenulo dva dana nakon prestanka uzimanja pilula i trajalo je tri dana. Nakon toga pocela sam da se osecam jako lose, imala grceve u stomaku kao pred menstruaciju i bradavice su mi postale dosta osetljive. Da li su ovo simptomi prestanka uzimanja pilula ili postoji mogucnost trudnoce iako sam krvarila?

Gile95

Postovani,
Pocetkom ovog mjeseca imao sa zasticeni odnos sa curom,20og je trebala dobiti menstruaciju,ima blage bolove u stomaku i jajnicima koji na trenutke znaju biti puno bolni,od danas malo bole i grudi.
6 je dan kasnjenja i jos uvijek nista.Postoji li ipak i dalje mogucnosti trudnoce,ako se uzme u obzir da je jutros 6 dan kasnjenja uradila test koji je pokazao negativno?Treba li da radi opet?Veliki pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anuska ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Andjelika ne radi se o nikakvoj trudnoći. Ne umišljajte si.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gile odgovorio sam vam već u prijašnjim postevima a vi opet isto pitate.

Lillie

Poštovani,

ponovno se javljam nakon posta 1.7.2016. (str. 196) jer se opet nešto slično događa i ne znam što da mislim.

Da ne duljim, rekli ste mi da bih trebala uskoro dobiti menstruaciju - što se, barem mislim, i dogodilo 8.7. jer mi je trajala 6-7 dana po običaju, no imam dojam da je nekako naglo prestala, znači nije bilo nakon nje baš onog tipičnog smećkastog iscjetka kojim se maternica 'čisti' još par dana. Nakon toga, jedan odnos sam imala u periodu između 18. i 20.7., u početku malo bez zaštite te do kraja sa zaštitom; te jedan 26.7. u potpunosti zaštićen od početka do kraja. Ja sam od 25.6. počela primjećivati oskudan smećkasti iscjedak, koji se idućeg dana postupno pojačavao te sam viđala i smeđe ugruške, da bi do sada - nakon ovog posljednjeg odnosa - počeo biti nešto crveniji i obilniji. Također u zadnjih nekoliko dana osjećam bolove u donjem dijelu leđa, lijevom jajniku te mi je donji dio trbuha dosta napuhan, a i imam dojam da sam se nekako udebljala.

Mene zanima je li - referirajući se na događaje navedene u prethodnom postu - u mom slučaju ikako moguća trudnoća? Brinem se, jer sam čula da dosta žena ima menstruacije, iako su trudne, no ne znam koliko je to zapravo istina i jesu li one to dobro prepoznale? Zbunjuje me što ovo trenutno nalikuje na nadolazeću menstruaciju, a ona, prema prošloj, treba doći tek za 2 tjedna. Inače nemam nikakve simptome poput mučnine i tome slično, samo ove iznad nabrojane kao pred ovulaciju ili menstruaciju.

Ispričavam se na ovakvoj složenosti, no zaista sam zbunjena i ne znam što se događa s mojim tijelom.

Unaprijed hvala na odgovoru!

dejan21

Postovani,
Menstruacija kasni 5 dana,jutros rano je uradjen test Gravignost mini koji se pokazao negativnim?Da li je trudnoca iskljucena ili treba da uradi opet?Hvala

maja060995

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 26.06.2016.
Ciklus mi inace traje 28 dana, nekad koji dan manje ili vise. Ovaj mjesec jos nisam dobila, imam zuto-rozkasti iscjedak, stomak me boli kao da cu dobiti ali jos uvijek nista. Bila sam na moru, da li te promjene uticu? Da li je moguca trudnoca s obzirom da se decko i ja pazimo vrlo dobro, ali imamo odnose bez zastite.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lillie prema opisanommislim da se ne radi o trudnoći. S obzirom na smetnje dobro bi bilo napraviti UZV pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

dejan, ako je test negativan nakon toliko kašnjenja, ne treba ga ponavljati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja moguće je da je more uzrok kašnjenja, no ako vam kasni menstruacija, a imate odnose bez zaštite, svakako napravite test na trudnoću.

žaba123

Poštovani, zanima me može li se zatrudnjeti ako dečko ejakulira u vodu?

Naime, kako bih dobro objasnila situaciju koje se bojim moram biti dosta detaljna. Dakle, dečko se za vrijeme ejakulacije nalazio iza mene. Nije se radilo o kupki, već o običnom tuširanju, ali smo oboje sjedili. Ja sam ustala kako voda ne bi došla u kontakt sa mnom, no nisam sigurna jesam li uspjela. Ukoliko nisam, postoji li ikakva mogućnost trudnoće? Dakle, ako je voda došla u kontakt s mojim spolovilom. To se dogodilo za vrijeme neplodnih dana, a menstruaciju bih trebala dobiti u roku od 3-6 dana (imam cikluse od 25-28 dana). Ostali odnosi bili su zaštićeni.

Hvala unaprijed na odgovoru. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Barbara1705

Poštovani,
imam 20 godina i redovne nezasticene odnose s deckom dva mjeseca (metoda prekinutog snosaja). Menstruacija mi je redovna i traje 7 dana. 16.8, na ocekivani dan, dobila sam menstruaciju, koja je trajala dva dana, bila je obilna, s grcevima i ugruscima ali je onda prestala i pojavio se samo mali smedji iscjedak. Mjesecnicu prije ove dobila sam 19.7 i trajala je do 25.7 ali je uranila 3 dana od ocekivane. Mozete li mi reci postoji li i kolika sansa trudnoce i trebam li se brinuti?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom en radi se o trudnoći.

Josipa222

Poštovani, prije oprilike 3 tjedna me decko nagovarao da proba ući u mene bez kondoma(plodni dani) i to je trajalo svega 5 sekundi, unutra van unutra van big-smile i drugi dio, prije jedno tjedan i pol smo imali seks sa kondomom, no on je svrsio a nije mi nista rekao i nastavili smo jos 10 minuta nakon toga, kasni mi vec 5 dana, da li je moguca trudnoca, i kolike su sanse?

nm123

Poštovani!

U periodu od18.07.16.-22.07.16. zadnja menstruacija,prvi dan menstruacuje imala nezaštičeni odnos.Sljedeču menstruaciju sam trebala dobiti 13.8.16..Kasni mi 6 dana.Dali postoji mogučnost trudnoce!