Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, simptomi rane trudnoće su specifični i nespicifični. Ima ih mnogo.
Nije moguće da ste trudni.

tinaaa2

puno hvala na odgovoru! još bih vas pitala što možete reći o tabletama triquilar koje trenutno pijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za one žene koje dobro ne podnose monofazične kontraceptive, su idealan odabir. Cjenovno pristojne.

diddy

Poštovani,
zadnju sam mjesečnicu imala 3.5. prije toga mi je kasnila isto 13 dana, 8.5. sam se igrala s dečkom međutim nije bilo skidanja gaćica, samo je njegovo spolovilo bilo naslonjeno na mene... u slučaju da je na njemu bilo sperme jeli moguća trudnoća na taj način?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštova, nije.

j&m

Dobar dan, poštovani!
Ovako, nalazim se u velikoj brigi. Naime, dečko i ja smo stupili u nezaštićeni spolni odnos dan prije sljedeće menstruacije. Nije svršio u mene, na vrijeme ga je izvadio van.
Al' meni menstruacija kasni već 5 dana, pa se bojim da nije malo svršio u mene. Od tog dana kad smo stupili u odnos, jako sam zabrinuta, nemam mira. Imam simptome menstruacije poput, bolova u jajnicima, bolova u grudima, grčeva u donjem dijelu trbuha, samo što nje nikako nema. :S
Što mislite, jesam li trudna? Napravila bih test, al' ne znam jeli rano za to.
Pomozite :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste imali odnos dan prije očekivane menstruacije, niste trudna. Ako želite napravite već sada test na trudnoću koji će sigurno biti negativan.

smilealways11

pozdrav,decko je svrsio u isti kondom dvaput,i plodni dani trebali bi mi biti 22/23..i sada me zanima da li da popijem pilule za dan poslije ili ? molim vas brz odgovor sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni da nimalo sperme nije iscurilo u rodnicu onda ne morate.

Poštovani.18.6 sam imala odnos sa dečkom,Svršio je u mene. To mi je bio 11 dan ciklusa. Menstruacije su mi neredovite. U ponedjeljak 20.6 sam imala sve simptome ovulacije,kolika je šansa da zatrudnim? I nakon koliko mogu napraviti test s obzirom na neredovite menstruacije? Hvala.

brineta1975

Poštovani,
zadnja menstruacija je bila 12.6., trajala je 4 dana. S partnerom sam imala nezaštićene odnose 19.6. Da li postoji šansa da ostanem trudna.Ciklusi mi traju od 23 do 28 dana.Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana girl 20
Svakako da postoji šansa za trudnoćom. Spermiji mogu živjeti 3 dana pa i više.
Test na trudnoću napravite 15 dana nakon odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana (brineta 1975)
Odnose ste imali 9. dan ciklusa. Ne vjerujem u trudnoću u Vašem slučaju.

mojamala

E ovako, imala sam prvi spolni odnos bez kondoma prije malo više od 2 mjeseca, metoda je bio prekinuti snošaj. Nakon toga sam trebala dobiti menstruaciju oko 27./ 28. 4. ali sam ju dobila tek 1.5. i trajala je normalno kao i sve dosad. Nakon toga bilo je par odnosa istom metodom. Druga mjesečnica mi je došla 29.5. Nisam imala nikakve simptome trudnoće, dvaput me bolila glava jedino. Još jedna stvar, osjetim da mi kuca srce u trbuhu, čitala sam na internetu da je to pupčana aorta i da se njeno kucanje može osjetiti kod mršavijih osoba. A ja sam nekih mjesec dana jela po jednom ili dvaput dnevno i trenirala svaki dan i ubijala se od trčanja skakanja i takvih stvari. Zanima me dali je moguće da sam trudna? Molim što skoriji odgovor, hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna sigurno. Te senzacije koje osjećate u trbuhu nemaju nikakve veze sa tim što ste spomenuli.

MARINELA19

Poštovani, imam pitanje i nadam se da ce te mi pomoci.
-kasni mi: mi skoro 20 dana od prosle, naime proslu sam dobila 3.5-trajala mi je 7dana
-u vrijeme neplodnih dana nismo koristili zastitu a koristili smo zastitu u vrijeme plodnih dana(racunali smo plodne dane po vise mjerila i sa onim odstupanjem) -odnose nakon zadnje menstruacije sam imala samim krajem 5mj i poslije toga 11.6.
-imala sam problema na faxu i prije tjedan dana bolili su me bubrezi i malo leđa, te trbuh u donjem dijelu
-12 dan kasnjenja napravila sam test i bile su 2crtice ali jedna slabije vidljiva (ne znam je li greška ako sam test držala vodoravno nakon korištenja a trebala sam okomito)
-pojavio mi se bijeli iscjedak i traje zadnjih 5dana ali je danas prestao kad sam uzela propisane tablete za prehladu, prehlađena sam zadnjih 4dana.

Nije mi problem napraviti opet test ali me hvata panika a još uvijek sam pod stresom zbog ispita na faxu a i brine me ta crtica druga.
Ne mogu se nikako smiriti, mislim da nemam razloga za brigu jer smo bili odgovorni.ali kasni mi jako a uglavnom je redovna i svakim danom sve se vise brinem a nisam u mogućnosti u idućih dvadesetak dana otići kod ginekologa.
Oprostite sto Vas gnjavim iscrpnim informacijama ali zaista mi je bitno.
Puno Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, naprosto morate ponoviti test na trudnoću. Najbolje iz prvog jutarnjeg urina.

kokobolo

dobar dan porodila sam sam se tacno prije godinu dana i sada kada je moja beba mnarasla ja sam zeljela jos jednu bebu ali moj muz nece ni da cuje o tome inace se cuvamo sada mene zanima dali se moze ostst trudan ako su plodni dani a ne svrsava u tebi i dali je istina da gutanjem sperme mozes ostat trudan i dali postoji neki nacin da ostanem trudna i ako on ne svrsava u meni jer jako zelim jos jednu bebeu havala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako imate odnose uz metodu prekinutog snošaja, teoretski postoji mala šansa za trudnoću jer se i prije ejakulacije u tzv.predejakulatu izluči malo spermija.
Gutanjem sperme ne može zatrudniti. Ostali načini ne postoje.

smilealways11

bila sam popila tablete isti dan,možda 3 sata nakon odnosa..kada bih mogla ocekivati menstruaciju? inace je dobim izmedju 6-8..i zanima me da li se javljaju isti simptomi kao i kada inace trebam dobiti,ili ih nema?