Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Da li je moguca trudnoca??


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

17.10.2016. 19:10

Mali neće doći do trudnoće. U većini kondoma ima i spermicidnih sastojaka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

17.10.2016. 19:10

Rm malo je prerano. Simptomi najranije mogu početi oko vremena očekivane menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

17.10.2016. 19:10

Zabrinutapilula, normalno je, ne radi se o trudnoći.

Mali23

18.10.2016. 01:10

Hvala Vam puno. Znaci u potpunosti se mogu osloniti na zastitu prezervativom a pogotovo ako ne ejakuliram u njega? Oprostite na oduzimanju vaseg vremena.
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.10.2016. 13:30

Tako je.

zabrinutapilula_

18.10.2016. 13:30

Kada mogu očekivati da mi se unormali iscjedak? I da li je moguće da zatrudnim večer pred menstruaciju? Ne znam kako djeluje pilula za dan poslije.. Pošto znam da odgađa ovulaciju... I da li mogu očekivati da mi iduća menstruacija dođe u očekivano vrijeme (ciklusi su mi 24 dana) iako sam uzela 2 pilule u prošlom. Unaprijed hvala na odgovoru i hvala vam puno i na prethodnom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.10.2016. 16:20

Kroz koji dan će se iscjedak unormaliti. Menstruacija može kasniti do tjedan dana

medasja

21.10.2016. 00:20

Imam pitanje ovako jedno, decko i ja smo spavali bez zastite prvi put, i on je svrsio cim je izvadio, i ja sam taj isti dan kasnije dobila menstruaciju, ali ipak me zanimalo da li mozda postoji sansa da sam trudna? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

21.10.2016. 18:45

Ako ste dobili menstruaciju ne radi se o mogućnosti trudnoće.

zabrinutapilula_

23.10.2016. 20:30

Opet ja. Strašno me brine da li sam mogla ostati trudna jer sam večer pred menstruaciju imala odnos metodom prekinutog snošaja i to 3 odnosa. Sutra dan sam dobila menstruciju ali pošto sam 2 sedmice prije uzela pilulu za dan poslije je li ona mogla poremetiti menstraciju ili hormone koji će utjecati na ovulaciju i da to dovede do trudnoće? A da ta menstruacija bude samo isprovocirana? Da li sam mogla ostati trudna od toga? Odnos je bio prije 2 sedmice. Jučer sam radila 2 testa na trudnoću. Jedan je bio odmah negativan, a drugi je umjesto ove uspravne linije ovako: I pokazao vodoravnu tanku liniju - preko prozorčića dnu, a kasnije je to isprailo nakon nekih 10 minuta. Molila bih vas za odgovor. Oprostite na dosađivanju. Ali imam osjećaj da su mi se grudi povećale i da imam neku težinu u bubrezima. A možda i umišljam. Molim za odgovor. Hvala vam

anastazija1989

24.10.2016. 11:35

pozdrav, prošlu menstruaciju sam dobila 23.9 i trajala je do 27.9. 27.9 sam imala nezaštićen odnos s dečkom u kojem nije svršio u mene nego sa strane 3-4 minute nakon penetracije. Trebala sam dobiti jučer menstruaciju jer mi u principu dolazi svakih 3o dana,ali nje još nema iako osjećam lagano probadanje. Zanima me je li ipak moguća trudnoća i trebam li test napraviti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

24.10.2016. 18:30

Anastazija ako je ciklus redovit na godišnjoj razini, nije bilo ejakulacije, tada neće doći do trudnoće.

Ljubav22

24.10.2016. 18:30

Poštovani,
20.9. Dečko i ja smo nakon puno vremena imali ponovno spolni odnos,nakon toga redovito ga imamo. Zadnju menstruaciju imala sam 12-16.10. Te mi je redovita zadnjih godina uz malu ostilaciju dva do tri dana.. inace pazimo dq bas u najplodnijih danima nemamo odnose i tako je i sada... medjutim vec nekoliko dana imam bolove u grudima i to jake.. bradavice ne,ali grudi na opip jako bole. Dečko nikada ne ejakulira u mene koristili zaštitu ili ne i nikada nemamo uzastopno vise odnosa... imam velikih problema s štitnjačom tj povećani broj hormona te zadnjih dvije godine uzimam terapiju.. zanima me dali je moguća trudnoća zbog bolova u grudima nekoliko dana nakon menstruacije odnosno 15dana prije druge menatruacije..iscjedak postoji al vrlo malo i bijel...te mali ali vrlo slabi bolovi odnosno nemogu ni nazvati bolovima u doljnjem dijelu trbuha..i nikakvi drugi simtomi nisu tu...Hvala na odgovoru

anastazija1989

24.10.2016. 20:40

ciklus je godinama redovit ,tocno u dan mi dođe. I napravila sam danas test i kaze da nisam trudna,nadam se da je točan i da sam u pravo vrijeme napravila ,da nije prerano.

zabrinutapilula_

24.10.2016. 21:00

Doktore, molim Vas za odgovor...

Maci123

24.10.2016. 21:05

Postovani, imam 18 godina.Zadnju menstruaciju sam imala 18.08.odnos 22.08(ciklus je jos trajao) 12.09 i 19.09.Nezasticeni odnos.Sada je 24.10,al jos nista nema,pojavi mi se neki predznaci(glavobolja,bol u trbuhu,ledjima,jajnicima..),al nista(inace menstruacija mi je bila i prije neredovna,ali nikad ovako)Radila sam 3 testa(zadni 19.10) ali su NEGATIVNI.Imam bijeli iscjedak.Bila sam prehledjna,radila nalaze,koji pokazuju da imam dosta upale i bakterija.Da li postoji mogucnost trudnoce ?

anastazija1989

26.10.2016. 11:10

Napravila sam test za trudnoću 24.10. Danas je 26.10 i jos menstruacija nije dosla ,a trebala je doci 23.10. Test je pokazao negativno . Nadam se da je test vjerodostojan. Napravila sam ga popodne. Inace su mi ciklusi redoviti pa me čudi . Osjecam probadanje ,nadutost,ali mjesečnice nema

123maja

26.10.2016. 14:50

Postovani doktore, 39 mi je god. Suprugu 42. Htjeli bi jos jedno djete. Zadnja dva mjeseca nismo uspjeli, a nisam ni bas plodne dane racunala. Ovaj mjesec smo se bazirali na plodne dane. Imali smo ejakulat unutra. Dali je moguca trudnoca s obzirom na nase godine jer je ocito da se mogucnost trudnoce s godinama smanjuje. Dali se ipak mozemo nadati ovaj mjesec.? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.10.2016. 20:10

Maci ako su testovi na trudnoću negativni, onda se ne radi o trudnoći kao uzroku kašnjenja. Pročitajte prijašnje posteve koji govore o uzrocima kašnjenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

26.10.2016. 20:20

Anastazija ne radi se o trudnoći. Naduta ste jer ste u pms.u. Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.