Da li je moguca trudnoca??

Maksii565

Postovani...imao sam odnos s curom koji je bio nezasticen...nije dugo trajao,te nisam svrsio u nju,nakon par minuta kad sam osjetio da bi mogao,izvadio sam ga i svrsio van nje...medutim odnos je bio 11.2,a ona je dobila 14.2 te je trajala normalno 6 dana...da li ima ikakve mogucnosti za trudnocu cak iako je dobila menstruaciju i normalno je trajala 6 dana kao i uvijek...lp hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko je došlo do redovne menstruacije nakon odnosa trudnoća nije moguća

Maksii565

Doktore hvala na odgovoru,no njoj nije redovna menstruacija uvijek...dobila je 15.12,pa sada 14.2(3dana nakon Prvog odnosa)...nekada joj menstruacije preskoce cijeli mjesec...znaci trudnoca nije moguca ako je dobila menstruaciju od 6 dana...M joj je obilna kao i inace...hvala lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko niste sigurni da je to bila prava menstruacija preporučam da učini test na trudnoću. Nekada zna doći do krvarenja (koje nije menstruacija) i u ranoj trudnoći

Maksii565

Pa zar nije to krvarenje kratko,tj ne traje bas 6 dana,i nije obilno kao M...ona kaze da joj je M normalna kao i svaka prethodna te da je trajala 6 dana(svaka joj toliko traje)..ima li razloga za brigu?...hhvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko je krvarenje bilo uobičajeno po trajanju, izgledu i količini onda je to bila normalna menstruacija. Nema razloga za brigu.

TinaVale

Pozdrav. Imala sam zadnju menstruaciju 18.2. Spolno zastićen odnos 4.3 i sutra dan ne zastićen odnos svrsio je u meni. Po kalendaru su plodni dani. Ovulacija treba biti 8.3. Zanima me jel moze doci do trudnoce. Hvala unaprijed

TinaVale

Osjecam bolove u donjem djelu stomaka. I curi bijeli gusti iscjedak

TinaVale

Nakon odnosa 5.3 otisla sam u wc mokriti i obrisala se vlaznom maramicom. I stavljala sam prst unutra

livre

Postovani,imala sam menstruaciju 21.01. a sada je 05,03, jos uvek nisam dobila da li je tu moguca trudnoca? Radila sam danas test na trudnocu ali nije bio prvi jutarnji urin pa ne znam da li to ima neke veze sa tacnoscu testa,test je negativan. Osecam umor,pospanost,nemam neke simptome da cu dobiti,vec 2-3 dana cesce uriniram,ujutru recimo brzo ogladnim i ako bilo sta ne stavim u usta pripadne mi muka a to mi nije bilo pre,cesce sam gladna nervozna. Da li postoji neki razlog za zabrinutost? Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko Vam kasni menstruacija uvijek postoji mogućnost trudnoće. Bilo bi dobro da ponovite test na trudnoću prvim jutarnjim urinom i napravite ultrazvučni pregled

dajana955

Postovani, zadnju menst.imala sam 21.2 odnos sam imala 24.2 znaci u toku menst.tj kraj menst. ( poslije toga mi je trajala jos 2 dana neke sukrvice).. Da napomenem tad je bio prekinut snosaj, drugi odnos sam imala 1.3 i on sumnja da je prva kap ona zavrsila u meni. Pitanje je postoji li mogucnost da sam trudna, i kad najraniji test mogu uraditi, a da ne cekam menst.? Hvala, pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je došlo do ejakulacija mogućnost trudnoće svakako postoji. Test na trudnoću otkriva hormon beta HCG u krvi i/ili urinu nakon implantacije koja se događa 8-10 dana nakon ovulacije. Ovulacija u pravilu nastupa 14. dan ciklusa (naravno, u žena koje imaju redovite cikluse od 28 dana).

Maksii565

Postovani,zanima me da li postoji razlog za brigu,ako sam imao nezasticen odnos s curom bez svrsavanja u nju,u odnosu na njenu menstruaciju...prvi odnos je bio 11.2.2017 i zanima me ima li ikakve sanse za trudnocu u odnosu na menstruaciju i plodne/neplodne dane...medutim njoj su menstruacije neredovne,zadnju je dobila 10.12.2016,sada je je dobila 14.2.2017 i trajala je 5 dana kao i prosla(preskoce joj cijeli mjesec),znaci 66 dana izmedu zadnje menstruacije i ove nove,pa mozete li reci kada je njoj ovulacija i plodni dani odnosno neplodni...imali smo odnos 3 dana prije menstruacije 11.2,ona je dobila 14.2 (bila je obilna i trajala je 5 dana)...jesu to bili neplodni dani,i jel ikakav razlog za brigu oko trudnoce ako je dobila M od 5 dana uz obilno krvarenje 3 dana nakon odnosa...molim odgovor,hvalaa unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće.

Januska050505

Poštovani doktore, naime kasni mi menstruacija no ne puno, osjecam blage bolove slične menstrualnim, naduta sam i osjecam stezanje u predjelu jajnika.. grudi me bole samo na dodir, inace ne. Ako nije trudnoća sto bi drugo moglo biti u pitanju? Posto sam imala ciste na jajnicima ne vjerujem u trudnoću, jer se štitim Il prezervativom ili metoda prekinutog snošaja tako da.. hvala na pomoci i LP happy

Maksii565

Doktore hvala puno na odgovoru...znaci nema razloga za brigu jer je M nastupila 3 dana nakom odnosa i trajala je dugo i bila obilna kao i inace,,,hvala vam na odgovoru...samo da pitam jos,njoj menstruacije preskacu po cijeli mjesec npr 10.12-14.2 (66 dana)... Kako da joj se to ustali i formira da bude svaki mjesec i jel to neki problem...hvalaa

lili__lili

Postovanje,
30.01. je pocela moja poslednja mestruacija i tada sam prestala da pijem kontracepciju koju sam pila godinu i 5 mjeseci... 23.02.sam imala ovulaciju,prepoznala sam je po sekretu slicnom bjelancetu i bolovima u stomaku... inace kad nisam na tabletama ciklus je bio na svakih 30-34 dana... na dan ovulacije smo imali odnose, i stalno imamo nezasticene odnose htjeli bi sad bebu... danas je 39.dan od poslednje mesntruacije... (razmislim da kasni jer sam prestala sa kontr.a Yaz sam pila)... sinoc mi se pojavio iscjedak onako tamno roz sa nekim smedjim nitima ali samo se na papiru vidi.. Inace prije kad treba da dobijem pojavi se tamnije sekret i ujutro dobijem... medjutim danas nisam os dobila samo tako kad odem na wc se na papiru vidi... sad ne znam da li da radim tes ili da cekam jos malo... od simptoma me bole ledja strasno a nikad me nisu boljela, grudi me ne bole a uvijek pred ciklus bole, i imam glavobolje vec par dana... Izvinjavam se na dugackom postu... Lijep pozdrav i svako dobro happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko još niste dobili menstruaciju svakako napravite test na trudnoću.

saraa123

Poštovani,
27.1 operirala sam tonzile, dobila sam menstruaciju 31.1.
kroz oporavak od operacije izgubila sam 4kg u roku od tjedan i pol, nisam mogla jesti i bila sam na hitnoj i primila NaCl i glukozu, tri tjedna nakon operacije dobila sam virozu, jako povisenu temperaturu, povracanje, proljev, nisam mogla jesti te sam zavrsila na hitnoj na infuziji, kroz tu virozu sam izgubila jos dodatne dvije kile. pila sam sumamed tri dana. kroz taj mjesec imala sam odnos sa svojim deckom dva tri puta i svaki put smo koristili metodu prekinutog snošaja, kao i inace. menstruacija mi danas kasni 8.dan, imam cijelo vrijeme osjecaj blagog grčenja maternice kao da imam menstruaciju, ali ona nikako da dode. postoji li mogucnost trudnoce ili je ipak moje zdravstveno stanje u predhodnom mjesecu narusilo ravnotezu? inace uvijek imam redovite menstruacije.. hvala lp