Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Jastuk24,
prema navedenom mala je mogućnost da se radi o trudnoći. Razlozi kašnjenja menstruacije mogu biti razni, no kako bi bili sigurni radi li se o trudnoći preporučam test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Nisamja,
vene po grudima su normalna stvar, pogotovo su vidljive u žena svjetlije puti i nemate razloga za brigu.

Boliglava

Postovani,
zadnji odnos sam imala 9.12.(nezasticen) te nakon njega menstruacije u 12., 1., i 2. mjesecu te nisam u njihovom trajanju i izgledu nisam primjetila nikakve promjene. Od zadnje menstrucije(24.2. prvi dan) neprestalno imam nadut trbuh (cesto jako napet) te se zna toliko napuhati da parim u visokom stupnju trudnoce. Buduci da se trbuh napuhao i povecao na donjem dijelu, odnosno u dijelu zdjelice pomislila sam da sam mozda trudna. Napravila test, negativan je. Trbuh je i dalje postojan pa me zanima postoji li ikakva mogucnost trudnoce te trebam li prvo otici lijecniku opce medicine ili ginekologu? Hvala.

Boliglava

Postovani,
zadnji odnos sam imala 9.12.(nezasticen) te nakon njega menstruacije u 12., 1., i 2. mjesecu te nisam u njihovom trajanju i izgledu nisam primjetila nikakve promjene. Od zadnje menstrucije(24.2. prvi dan) neprestalno imam nadut trbuh (cesto jako napet) te se zna toliko napuhati da parim u visokom stupnju trudnoce. Buduci da se trbuh napuhao i povecao na donjem dijelu, odnosno u dijelu zdjelice pomislila sam da sam mozda trudna. Napravila test, negativan je. Trbuh je i dalje postojan pa me zanima postoji li ikakva mogucnost trudnoce te trebam li prvo otici lijecniku opce medicine ili ginekologu? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je menstruacija bila 24.2. a test negativan ne radi se o trudnoći.

strahipanika2

Postovani,zanima me slijedece. Imali smo spolni odnos sa zastitom,uvjereni smo kako nije doslo do pucanja kondoma ili ulaska sperme u rodnicu. Svrsio je,ali izvan. Menstruacija mi kasni vec 2tj,ali konstantno imam simptome kao da cu je dobiti,jako smo zabrinuti da nisam slucajno trudna. Mogu li ikako ostati trudna nakon zasticenog odnosa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do pucanja kondoma i ulaska ejakulata u rodnicu, trudnoća nije moguća.

jelicic2017

Poštovani, imam jedno pitanje. Posljednja menstruacija mi je bila 27.2., a inače mi ciklus traje 28 dana. Dečko i ja smo imali odnos 7.2. sa zaštitom i svaki put provjerim kondom nakon završetka, a 11.2. smo pokušali bez zaštite, ali nije došlo do ejakulacije. Ovih dana osjećam mučnicu, grčeve i napetost u trbuhu. Zanima me je li moguće trudnoća, odnosno trebam li već napraviti test ili je prerano?

jelicic2017

Da se nadovežem na svoj prethodni post, također imam i pojačan bijeli iscjedak.

strahipanika2

Hvala na odgovoru,ali neznam zasto mi toliko kasni menstruacija?

cile

Poštovani zadnja menstruacija mi je bila 11.3 pa do 17.3 19.3 sam imala tzv. "seks preko odjece" i doslo je do ejakulacije ja sam bila odjevena u donje rublje a on u bokserice i trenerku zanima me da li je sperma mogla prodrijeti kroz njegovu odjecu preko mojih gacica i da li postoji mogucnost trudnoce? zadnja dva mjeseca ciklus mi je trajao 30 dana no prije toga znalo je biti i po 24,25,26 kako kada sad ovu ocekujem 10.4 no u zadnje vrijeme imam obilan iscjedak i on mi se cesto pojavljuje pred menstruaciju no je li rano da mi se pojavljuje vec sada? i osjetila sam bol u jajnicima no prehladena sam pa sam mislila da je od toga molim vas brz odgovor?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana za jelicic2017,
ukoliko nije došlo do ejakulacije trudnoća nije moguća. Test na trudnoću je najsigurniji oko 7 dana po izostanku menstruacije, iako će većina testova dati točne rezultate već u vrijeme očekivane menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za strahipanika2,
razlozi kašnjenja menstruacije su mnogobrojni. Stres, prekomjerna fizička aktivnost, gubitak na tjelesnoj težini, hormonski disbalans... ako niste 100% sigurni u zaštitu tijekom odnosa preporučam da učinite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za cile,
trudnoća na taj način nije moguća.

scaredycat

Poštovani,

Sinoć sam imala nezaštićeni odnos sa dečkom, a prema kalendaru su mi počeli plodni dani, ( sa 12. na 13. dan ciklusa se to dogodilo, a ovulacija bi mi trebala biti negdje 17. dan)
Međutim on ga je samo par puta stavio i izvadio, a da pritom nije bio ni blizu ejakulacije. Postoji li šansa da u sluzi ima sperme i je li moguće da se dogodi trudnoća? Ako da, trebam li uzeti tabletu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. U sluzi nema spermatozoida.

majaa25

Postovani,
Imala sam nezasticeni spolni odnos 3-4 dana prije menstruacije. Jos ne kasni, ali me zanima da li je moguca trudnoca? Nismo sigurni je li ejakulirao u mene.
Hvala

ivana545

Postovani,prije 10 dana imala sam seks preko odjece.postoji li ikakva mogucnost da je sprema prosla kroz odjecu,odnosno mogucnost trudnoce?unaprijed zahvalna,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za maja25,
imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana i mogućnost za trudnoću ne postoji (ukoliko su Vam menstruacijski ciklusi redoviti).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ivana545,
mogućnost trudnoće ne postoji.