Da li je moguca trudnoca??

Januska050505

Poštovani doktore, naime, moj dečko i ja imali smo zaštićen odnos prezervativom i koristili smo baby ulje kao lubrikant..tek kasnije saznala sam da ulje može oštetiti latex.. pa me zanima kolika je mogućnost trudnoće uz prakticiranje takvog odnosa? Iako, prema vidljivosti prezervativ nije bio ni oštećen ni nista. Hvala i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do pucanja kondoma trudnoća nije moguća.

Jopy5555

Postovani,
Prije tri tjedna sam imala veliki stres (smrtni slucaj u obitelji),a dva dana iza sam zavrsila u bolnici sa upalom bubrega. Dobivala sam Cyprinol preko infuzije koji sam pri dolasku doma nastavila piti.
Menstruacija mi kasni vec 10 dana.
Moram napomenuti da sam imala nezasticeni odnos s partnerom ali nikada nije ejakulirao unutra.
Test na trudnocu negativan.
Dali je moguce da se ipak radi o trudnoci ili je sve posljedica stresa i antibiotika.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je test na trudnoću negativan najvjerojatnije je sve to posljedica stresa i bolesti.

akan1

Postovani doktore
Sinoc sam imo oralni sex sa djevojkom.Naime,tijekom oralnog sexa ejakuliro sam po djevojci i poslje toga samo spremio penis rukom Nakon mozda nekih 15ak min sam zadovoljavo djevojku rukom ,da li je moguce da ostane trudna ako mi je na prstima ostalo sperme kada sam spremao penis nakon ejakulacije,da li za to postoji ikakva sansa ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
šansa za trudnoćom je gotovo nikakva.

Kika188

Postovani. Niste mi odg na pitanje pa cu ponovno pitati. Dakle menstruacija mi kasni 16 dana. Radila sam dva teste od toga jedan deseti dan od izostana menstruaci a drugi cetrnaesti dan i oba su negativna. Oba su radena u vecernjim satima. Ciklusi su mi na 29 do 35 dana. Muz i ja koriatimo kondome kao zastitu i nismo primjetilo da je koji pukao. Ponekad samo krenemo bez ali nakon par sekundi stavimo kondom. Moje pitanje je mogu li vjerovati ovim testovima i kolike su sanse da sam trudna?! Odnose imamoo svaki drugi ili treci dan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pouzdanost testova na trudnoću je 99% tako da je mogućnost trudnoće gotovo nikakva budući da ste uradili dva testa. U rijetkim slučajevima testovi mogu biti lažno negativni i to ako im je istekao rok trajanja, ako se rade u ranoj trudnoći kada je razina beta HCG-a još preniska, uslijed nedovoljne apsorpcije urina na test traku... Jedina 100% sigurna metoda je određivanje beta HCG-a iz krvi. Preporučio bih vam ultrazvučni pregled.

Kika188

Sto mislite jesam li mozda prerano napravila testove? Kod gin sam vec naruce. Hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Deseti i četrnaesti dan po izostanku menstruacije su idealni za test.

Kika188

I nema nikakve veze sto su napravljeni na vecer?

oriflame2604

Poštovani ..
Zadnju mens. sam imala od 27.04-30.04.. inače su mi ciklusi redovni, traju oko 26,27 dana.
Imam spolne odnose bez zaštite
Par dana prije očekivane menstruacije mi se pojavilo "krvarenje" smedje boje, oskudno, i trajalo je dva dana. I od toga više ništa .. mens mi kasni 3 dana..
Dali je moguće da je to bilo inplantacijsko krvarenje?
Drugih simptoma nemam nikakvih.. osim što mi se malo povećala glavobolja.. inače bolne menstruacije i svaki put osjetim kad trebam dobiti, sada ništa ..nikakvih naznaka..
Dali je moguće da sam trudna? Imam 20god.

Ivo Balenović, dr. med.

Za Kika, u tim danima nema.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Oriflame, prema navedenom moguće je da se radi o implantacijskom krvarenju. Preporučam test na trudnoću.

Kika188

Postovani. Imam jos jedno pitanje. Jucer navecer se pojavilo malo svjetle krvi tokom brisanja na papiru. Kroz noc i jutros na ulosku nema nista. Sada je 20 dana kako menstruacija kasni. Jeli to pocetak menstruacije i imam li razloga za brigu (testovi su bili negativno). Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ako su testovi negativni najvjerojatnije se ne radi o trudnoći. Obzirom na krvarenje preporučio bi ultrazvučni pregled da se vidi debljina sluznice maternice.

Maksii565

Postovani
Moja djevojka i ja smo imali nezasticen odnos 11.2 i 3.5(bez ejakulacije)...medutim djevojka je dobila iza toga menstruacije 14.2,,31.3,,18.5 i trajale su normalno 5 6 dana...njoj menstruacije nisu redovne oduvijek,otprilike su svako 2 mjeseca....
Medutim djevojka ima problema sa zelucem,dijagnosticiran joj je gastritis,te ima grceve u gornjem dijelu stomaka,tj oko zeluca....

Danas mi je rekla da ju je jutros zaboljelo malo u podrucju maternice i jajnika...
Pa bi vas molio za strucno misljenje,je li to nekakav znak trudnoce ili samo neka upala ili slicno

Napominjem odnosi su bili 11.2 (iza toga dvije M 14.2 i 31.3) i 3.5 (iza toga jedna M 18.5) --> M u trajanju od 5 dana

Unaprijed hvala!

Kika188

Nisam napomenula da od kada sam rodila da mi menstruacija obicno tako pocinje. Prva dva dana jako malo i onda krene normalno

Tinana97

Poštovani, ja bih vas zamolila da mi pomognete. Dakle ovako, zadnja menstruacija mi je bila 19 aprila 2017 do 23 aprila 2017, posle te manstruacije moj muž i ja smo rešili praviti bebu, dakle radili smo na tome skoro svakoga dana. Ja još uvek nisam dobila ali sam radila test pre 4 dana i negativan je, ništa mi nije jasno da li sam trudna?! MOLIM ZA ODGOVOR, unapred hvala veliko!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, sigurno se ne radi o trudnoći.