Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Da li je moguca trudnoca??


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

16.06.2017. 23:15

Poštovana, za lampa123, ako je odnos bio s kondomom trudnoća nije moguća. Simptomi koje navodite vjerojatno su zbog PMS-a. Ipak, budući da menstruacija kasni bilo bi dobro da učinite test.

Prespana

16.06.2017. 23:15

Zadni mensis su bili 20.04 i14.05 sad mi kasni.Imala sam zastiten odnos kondomom + prekinut snosaj kondom nije puko.Svaki put sa supruga koristumo od pocetka do kraja kondom.Dali je moguca trudnoca s tim sto kazu da kondom nuje pouzdan.I prosle i preprosle god isto mise desi pa je bila neka folikulaena cista pa sam koristila primolut nor i dosla je.Hvala vam

nataa005

17.06.2017. 00:30

Poštovanje,
naime radi se o tome da smo dečko i ja imali oralni sex, svrsio je unutar usta te je obrisao maramicom.Nakon sat vremena smo imali nezaštićen odnos ali nije svršio nikako .Plodni dani su bili u toku.Mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

17.06.2017. 13:25

Poštovana, za Prespana, prema navedenom nije moguće da se radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

17.06.2017. 13:25

Poštovana, za nataa005, mogućnost trudnoće je samo teoretska.

123maja

17.06.2017. 21:55

Postovanje, molim Vas za misljenje. Imam 39 godina i iza sebe dvije uredne trudnoce. Kolika je sansa za trudnocom bez ikakve zastite za vrijeme plodnih dana?. Znam da se ona s godinama starosti smanjuje. Koje su mogucnosti rizika u trudnoci s obzirom na godine?

ŠarenaRuža

18.06.2017. 19:05

Dobar dan, imam jedno pitanje koje me jako brine. Pre 2 dana sam imala nezaštićen odnos sa dečkom koji je trajao svega nekoliko sekundi, ali sam ja uspela da svršim za to vreme a on nije uopšte svršio? Da li postoji razlog za brigu?

Marlov2306

18.06.2017. 22:25

Postovani imao sam nezasticen odnos s curom u plodnim danima i menstruacija joj inace zna kadnit 1 dan a ovo je drugi dan i jos nije dosla a nije joj isto prije ju je bolio trbih i to je to i onda prestao a sad je boli malo pa ne boli pa malo boli.. jel moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

19.06.2017. 21:10

Poštovana, za 123maja, dokle god žena ima ovulaciju i menstruaciju postoji mogućnost trudnoće, pogotovo u vrijeme plodnih dana. Komplikacije u trudnoći su moguće u svim dobnim grupama. Najčešće su kod žena s visokim tlakom, prekomjernom težinom, šećernom bolešću. Dob sama po sebi ne predstavlja rizik za trudnoću, ali navedene bolesti su češće u starijoj populaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

19.06.2017. 21:10

Poštovana, za ŠarenaRuža, nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

19.06.2017. 21:10

Poštovani za Marlov2306, ako ste imali nezaštićeni odnos u vrijeme plodnih dana trudnoća je moguća.

Marlov2306

19.06.2017. 22:00

Postovani jel dobila je menstruaciju dan kasnije jel je kogu s kozda trudnoca da je to bilo ono ovulacijako krvarenje il tak nest jel uvijek joj grudi kad je menstuacija se povecaju a onda se smanje a sad su ostale iste nisu se smanjile

Ivo Balenović, dr. med.

20.06.2017. 10:25

Prema izgledu i veličini grudi ne možemo dijagnosticirati trudnoću, Jedini način je test i ultrazvučni pregled.

buntich

21.06.2017. 19:50

Poštovani, zadnja menatruacija mi je bila 14.6.(srijeda) Međutim malo mi je se poremetila i trajala samo 2 dana (do petka) 19.6.smo praksticirali sex, kondom je pukao skroz al smo to kasno shvatili tako da je sve ostalo u meni. Zanima me postoji li ikakva mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

22.06.2017. 10:20

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Annaw992

22.06.2017. 20:15

Postovanje dr. SAKORANJA. Ovako vec dugo pla airamo zacece jer silno zelimo bebu. Moj zadnji ciklus je bio 27.5 i trajao je 4 dana ko i uvijek...jako bolan prva 2 dana...ciklus mi traje 29-30dana po tom bi slijedecu menstruaciju trebala dobiti u ponedjeljak 26.6. Medutim danas ujutro mi je uzasno bilo mucno i isla sam na wc i skuzila da neka krv kaplje dok sam mokrila...obrisem se i vidim malo krvi roze boje bez ugrusaka. Naravno mislila sam da je uranila pa sam stavila higijenski ulozak. I opet mi je bilo mucno jako do povracanja ( uvijek se suzdrzim da ne povratim zbog kiselina ). I malo sam legla i sad me vise nista ne boli niti mi je muka vec se pomalo znojim i imam neki pritisak u donjem dijelu trbuha sad je nesto slabiji nego ujutro. I da naglasim ovo krvarenje popraceno je necim smedjkastim iscjetkom i oskudnije je krvarenje bar jos sad inace imam obilno i bolno. Ja i muz imamo svaki dan nezasticene odnose jer naravno zelimo bebu. Zanima me jel postoji mogucnost da sam trudna ? happy hvala lijepo na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

23.06.2017. 09:45

Poštovana, mogućnost trudnoće postoji. Preporučam da učinite test na trudnoću.

Annaw992

23.06.2017. 10:00

Postovani. Medutim danas malo jace krvarim nego jucer...ali nema ugrusaka...strasno mi je sinoc bilo mucno i slabina...dali da napravim test bez obzira na krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

24.06.2017. 10:45

Test možete napraviti bez obzira na krvarenje.

Marlov2306

24.06.2017. 10:45

Jel kr moguca trudnocs prvi dsn nakon mendtruacije imao sam nezasticen odmos i mozd ni je pobjeglo malo predejakulata