Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Prvi dan nakon menstruacije spada u neplodne dane i trudnoća nije moguća.

Postovanje, mojoj curi se pojavio bijeli iscjedak i jak svrbez u vagini. Da li je to candide ili je cak moguca trudnoca zato sto sam negdje procitao da se to dogada kod trudnica kada se luci veliki broj nekog hormona, ali sta cete treba se paziti internetske znanosti tako da mi je najbolje obratiti se vama. Hvala

aryas

Poštovani! Imala sam nezaštićeni spolni odnos u noći s petka na subotu (23./24.06.). Snošaj je prekinut i partner je svršio vani, ali postoji ipak mogućnost da je manji dio spreme završio u meni. Posljednju mjesečnicu dobila sam prošle subote 17.06. i trajala je normalno 4-5 dana. Ciklus mi je obično nešto kraći, oko 25 dana. Što mi savjetujete što se tiče neželjene trudnoće? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za Andrej6777, simptomi koje navodite tipični su za gljivičnu infekciju i nemaju veze s trudnoćom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za aryas, prema navedenom imali ste odnos na granici plodni/neplodni dani. Ukoliko niste sigurni da li je došlo do ejakulacije preporučam postkoitalnu kontracepciju.

aryas

Hvala na odgovoru. Zvala sam ginekologa i rečeno mi je da ukoliko želim da kupim ellaone. Čitala sam o tome i premda odgađa ovulaciju, ako je do nje u međuvremenu došlo nema smisla. Ili sam krivo shvatila? Mogu li još to kupiti s obzirom na anvedene datume?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema datumu zadnje menstruacije kod vas ovulacija još nije nastupila.

GoxC

Postovani,

posljednji odnos sam imala 27.4., nezasticen. Menstruaciju sam dobila 13.5., izgledala mi je kao regularna menstruacija, trajala je kao i inace, oko 5 dana. Prema aplikaciji kojom pratim ciklus (Moj kalendar) trebala sam dobiti 14.6. ali nista do danas. Pomislila sam da se slucajno nije radilo o implantacijskom krvarenju a ne o menstruaciji, tako da sam napravila test na trudnocu 23.6. Prvo SENSOtest pa Clearblue Easy i oba su bila negativna, s tim da sam ih radila u toku dana jer sam procitala da nakon ocekivane menstruacije ne mora da se radi na jutarnji urin. Vec 4 dana osjetim kako su mi grudi natecene i "probadanje" u donjem dijelu trbuha, kao kad trebam dobiti. Dijagnostikovani su mi policisticni jajnici prije nekoliko godina ali trenutno nisam na terapiji i ne pijem Diane35 vec duze vrijeme.

Da li postoji, po Vasem misljenju, mogucnost za trudnocu? Ili ciste na jajnicima remete ciklus?

Sljedece sedmice svakako planiram na pregled, UZ i papa test kod ginekologa.

Hvala na odgovoru i lijep pozdrav.

nykolinas

Pozdrav,

opet ja, krivo sam navela datum menstruacija je bila 11.06. a trajala je do 14.06. happy

Lp,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za GoxC, pošto su dva testa bila negativna deset dana nakon očekivane menstruacije ne radi se o trudnoći. Uzrok kašnjenja su vjerojatnije policistični jajnici.

GoxC

Zaboravila sam da navedem u prethodnom postu da u posljednje vrijeme skoro da nemam vaginalnog sekreta ili skroz malooo, sto inace nije slucaj. I da li bih trebala ponovo napraviti test na trudnocu sa jutarnjim urinom? Za test pitam jer u uputstvu za Clearblue Easy test pise da moze pokazati lazno negativan rezultat kod policisticnih jajnika.

GoxC

Upravo je stigla, tako da zanemarite prethodno pitanje.

Hvala jos jednom na odgovoru i lijep pozdrav.

Postovani pod terapijom sam medazolom,imala sam odnos sa kondomom ginekolog je rekao da moze.mogu li vaginalete ipak ostetit kondom i da dodje do trudnoće.nakon odonsa nije bilo vidljivih ostecenja.Hvala

tratinčica91

Poštovani,

09.04.2017. sam imala nezasticen seksualni odnos sa partnerom (prvi seks. odnos uopste), koliko znam nije svršio u mene.
Menstrualni ciklus mi je redovan i u prosjeku traje od 25 do 28 dana. Imala sam menstruacije 27.04.,23.05 i 16.06. koje su bile oskudnije i krace nego inace. Napravila sam dva testa za trudnocu koja su bila negativna.
Medjutim posljednjih 7 dana imam uzasnu zgaravicu i bolove u stomaku, a nemam nikakvog stresa koji bi to mogao prouzrokovati.

Da li mislite da bi mogla ipak biti upitanju trudnoca ili sam samo paranoicna??
Unaprijed hvala na odgovoru lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za 0908, vaginalete ne mogu oštetiti kondom.

buntich

Postovani slala sam prije neki dan vi ste mi rekli da su bili neplodni dani te da nije moguća trudnica, ugl imali smo odnose šestog dana od pocetka zadnje menstruacije koja je trajala samo 2 dana (svrsio je u mene). Proslo je vec 2 tjedna i vec cca 5 dana imam lagane grčeve u stomaku i zateže me u donjem dijelu stomaka, grudi su mi bolne, mučnina mi se javlja al nista strasno samo sam jednu vecer povracala al sve mislim mozda je od glavobolje koju sam imala, stvarno ne znam vise jel umisljam ove simptome ili sta vec. Jel moguće da mi se poremetio ciklus i da ipak mogu ostat trudna? Ne mogu cekat jos 10ak dana da dobijem menst preopterecana sam s pitanjima. Hvala mnogo unaprijed

Marlov2306

Postovani ispricavam se na jso jednom pitanju al zanima me jel je mogu a trudnoca prvo smo inali nezasticen odnos al kratko mozda minutu a poceli su tj prvi plodni dan pise na kalendaru i ond sam svrsio vani i nakon 15 min imali smo odnos gdje sam samo usao jednom i to je to s tim da sam obrisao sve i jos me oralno zadovoljavala par minuta jel je moguca trudnoca?
Hvala

Pitalica1

Postovano, da li je moguca trudnoca ukoliko je odnos bio 7 dana ciklusa i (koji traje u prosjeku 27-30dana da je pri tom istom odnosu pukao kondom. Ali ubrzo se shvatilo da je pukao i nije bilo ejakulacije. Mene brine mit oko predejakulata i njegove mogucnosti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za buntich, prerano je da bi simptomi koje navodite bili uzrokovani trudnoćom. 6. dan ciklusa je neplodan i šansa za trudnoću je samo teoretska.

Ivo Balenović, dr. med.

Za Marlov, samo teoretski.